1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sağlıklı yaşam sürdürmek amacıyla en mühim şeylerden birisi kilo vermektir. 1 ayda 8 kilo zayıflatan diyet uygulaması ile sıhhatli ve aç kalmadan diyet gerçekleştirme mümkündür.  1 ayda 8 kilo zayıflatan diyet uygulaması uygulanmaya başlanmadan evvelce muhakkak hekiminize danışmalısınız..

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kilo problemlerinden kurtulmanın en sıhhatli yolu hekim yardımı ile oluşturulan sistemli diyetler ve yanı sıra spor gerçekleştirmektir. Bu diyetlerin yanı sıra spor gerçekleştirme ve su tüketmekte mühimdir. Bu diyetler yardımıyla çok kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Bayanların ve bayların yanı sıra çocuklarda da kilo bozukluğuna ilgi edilmesinde yarar vardır.

Herkes kilo bozukluğu amacıyla hekimine başvurmalı ve diyet uygulamalıdır. Herkes amacıyla bu diyetler çok mühimdir.  Düzensiz beslenme ve kötü yemek bağımlılıkları sebebi ile pek çok şahıs kilo bozukluğu yaşar. Son senelerde dünyadaki fazlası şahıs kilo bozukluğu yaşamaya başlamıştır.

Zaman ortamında besinlerde sarf edilen ilaçlar kilo problemlerini hastalık standardına getirmişti. Diyet uygulaması şu şekildedir;

1.Gün

Sabah: 1 dilim ekmek, peynir, taze yeşil salata

Öğlen: 1 dilim ekmek, bir adet tavuk but, bir ufak kâse yoğurt

Akşam: çorba, 1 dilim ekmek, 2 kaşık bulgur pilavı, yoğurt

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi 1

2.Gün

Sabah: Bir bardak şekersiz süt

Öğlen: Tam buğday ekmeği, sebze yemeği, salata ve yoğurt

Akşam: Bir kâse çorba, salata ya da yoğurt

3.Gün

Sabah: bir adet yumurta, üç ya da beş zeytin ve yeşil salata

Öğlen: Izgarada pişirilmiş yağsız et

Akşam: Sebze çorbası, bir dilim ekmek ve yeşil salata

4.Gün

Sabah: süt, 5 adet badem, 4 adet kuru erik

Öğlen: Yoğurt çorbası, taze salata yağsız tüketilecek

Akşam: Izgara da pişirilmiş balık ve yeşillik salatası

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi 3

5.Gün

Sabah: Süt ve mısır gevreği

Öğlen: Izgara balık ve salata

Akşam: Bamya yemeği ve taze roka salatası

6.Gün

Sabah: bir tatlı kaşığı bal, zeytin, beyaz peynir, salatalık

Öğlen: yoğurtlu makarna

Akşam: sınırsız patates haşlaması ve salata

7.Gün

Sabah: 1 adet domates, roka, zeytin ve yeşil çay

Öğlen: kaşar peynir ve simit ya da poğaça

Akşam: Çorba ve haşlanmış et

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi 4

Kilo dünyada ve ülkemizde büyüyen bir problem haline gelmeye devam ediyor. Fazla kilolardan ötürü insan bünyesi detaylı rahatsızlıklarla karşı karşıya kalıyor.

Diyet listeleri insanların çok kilolarından kurtulmak amacıyla başvurdukları bir yoldur. Bugünkü televizyon programlarında da sıhhatli bir şekilde kilo vermek amacıyla fazlası liste veriliyor. Bu listeler hazırlanılırken en çok ilgi edilmesi gereken hal ise insan sağlığına zarar vermemesi.

Basında süratli kilo vermek amacıyla oluşturulan sağlıksız diyetler neticesi insanların yaşamlarını tehlikeye attıkları haber hususu oluyor. Uzmanların verdikleri raporlara göre bir ayda en çok verilebilecek kilonun 10-12 kilo arasında olması söyleniyor. Diyet listesi uygulanırken daha çok kilo vermek amacıyla insan bedeninin en az düzeyde gereksinimi olan kaloriyi bile alamayacağı besinlerle uygulanması da sağlığı tehdit ediyor.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi 5

Bu diyet listesi ile çok yağlarınızdan süratli bir şekilde kurtulacaksınız. Yaz geldi diye üzülen hanımlar amacıyla bundan sonra bu bozukluğu ortadan kaldıran bir diyet listesi çıkardık. Bu diyet listemizde hafif besinlerle öğünleri geçireceğiz. Diyetle birlikte aşağı yukarı 17 günde 8 kilo vermiş olacaksınız. Tam bir diyet listesi olmamakla birlikte çoklukla sizlere hangi tarz besinler yiyebileceğinizi önermekteyiz. Bu sayede sizde imkânlarınız dâhilinde çok kilolardan kurtulacak ve daha güzel bir bedene kavuşmuş olacaksınız. Şimdi diyet listemize bir bakalım.

Sabah Kahvaltısı

Sabahları 1 bardak şekersiz kahve içilebilir. Kahvenizi içtikten sonra kahvaltılık olarak marul ve domatesten oluşmuş bir salata tüketilebilir. 2 kibrit kutusu yağsız peynir ve kızarmış ekmek tüketilebilir. (Kızarmış ekmek 2 tost ekmeğini geçmemesi gerekmektedir)

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi 6

Öğle Yemeği

Bu öğünümüzde 100 gram ızgara et ve tavuk tüketilebilir. Yemeğin 15 dakikasından sonra yaz meyveleri tüketilmesi de yararlı olmaktadır.

Akşam Yemeği

Akşam yemeği önemi bir öğündür. Bu öğünde ise geceye kadar tok tutan öğünler yenilebilir. 1 adet tost ya da kıymalı bir yemek tüketilmelidir. Bu öğünde başka öğünlerden biraz daha çok ekmek tüketin. Yemeğin sonrasında yarım saat sonra koşu ya da yürüyüş azda olsa yapılmalıdır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/1-ayda-8-kilo-verdiren-diyet-listesi/