1 Günde Sivilceden Kurtulmanın Yolları

Sivilceler ergenlikten başlayıp yetişkinliğe kadar devam eden bir cilt sorunudur. Sivilce kişileri oldukça olumsuz ve kötü etkilemektedir. Birçok nedenden ve sebeplerden dolayı meydana gelerek kalıcı izlerde bırakabilmektedir. Sivilceler sıkıldığı andan itibaren bakterilerin daha fazla yaygınlaşmasına ve daha çok sivilce çıkmasına neden olmaktadır.

1 Günde Sivilceden Kurtulmanın Yolları 1

Bu durumun mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde siyah noktalar, akne ve lekeler oluşacaktır. Cilt mutlaka temiz tutulmalı ve ölü derilerden arındırılmalıdır. Cildin el ile temas edilmemesine mutlaka özen gösterilmelidir. Aksi taktirde sivilcelerin artmasına ve akne oluşumuna neden olur. Aşağıda sivilcelerden 1 gün içerisinde kurtulmanın yolları ve tavsiyeleri yazmaktadır. Aşağıdaki  tavsiyelere uyarak sivilceleri kurutabilirsiniz.

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer? 

  • İlk olarak sivilcenin kızarıklığını alabilmek için buz gezdirebilirsiniz. Buz cildin gözeneklerini kapayarak sivilce oluşumunu da engellemektedir. Kızarık ve iltihaplı alanlara buz gezdirerek kızarıklığını kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak cildi çok fazla tahriş etmeden yapılmalıdır.
  • Sivilcelerden kurtulmanın en etkili yollarından bir tanesi ise karbonattır. Karbonat sivilceleri ve ölü derileri cilt üzerinden arındırmaktadır. Bu işlemi haftada 1 kez yapmak daha yararlı olacaktır.
  • Gece yatmadan önce sivilce olan bölgeye diş macunu sürebilirsiniz. Diş macunu tüm yağı çeker ve kızarıklığı alarak sivilceleri kurutur.
  • En son olarak sivilcelerin kızarıklığını almak için yoğurt sürebilirsiniz. Yoğurt cildi nemlendirerek sivilcelerin önüne geçmektedir.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/1-gunde-sivilceden-kurtulmanin-yollari/