1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Diyet Listesi Örnek Menü

Sabah Kahvaltı

 • 1 Dilim kepekli ekmek
 • 2 dilim az yağlı beyaz peynir ya da kaşar
 • 3 tatlı kaşığı light reçel
 • 1 adet domates ve salatalık
 • 4-5 adet zeytin tüketin.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 1

Öğle ve Akşam Yemeği

 • Çorba
 • Salata (Her türlü Salatayı Yiyebilirsiniz Zeytin Yağsız olma şartıyla)
 • 1 Kase Yoğurt tüketin

Akşam Yemeği

 • Kırmızı et ya da tavuk, balık tüketin
 • Sebze Yemeği
 • 2 Adet yumurta ile omlet yapın (Kesinlikle yağsız teflon bir tavada olsun)

Uygulayacağınız diyet, spor ve özel formüller yardımıyla 1 haftada 5 kilo vermeniz olası. Genellikle düğün gibi özel davetlere katıldığınızda daha fit bir manzara kazanmanızı gerçekleştiren bu diyet netlikle spor ile desteklenmelidir.

Son vakitlerde tanınmış duruma gelen şok diyetler insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Oysa çoğu eksper diyetisyen doğrulusunda tavsiye edilen 1 haftada 5 kilo verdiren diyet sizi bir yandan kısa vakitte zayıflatırken başka yandan sağlığınızı da korur.

Her Gün Spor Yapmak Şart

Kısa vakitte kilo vermek yalnızca süratli zayıflatan diyet listeleri uymakla başarılması olası değildir. Günlük yaktığınız kalori günlük aldığınız kalori miktarından daha çok olması kilo vermenizi kolaylaştırır. Bu amaçla sevdiğiniz bir sporu, yüzme, koşu, dans, plates ya da yoga yapabilirsiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Evde gerçekleştireceğiniz egzersiz hareketleri ile çevresel zayıflama sağlayabilirsiniz. Akşamları uyumadan evvelce 30 dakika kadar açık havada yürüyüş gerçekleştirme metabolizmanızı gece zamanınca canlı tutacaktır. Spor yapar iken ter ile bedenden toksinlerin atılmasını ve kan akışını hızlandırarak yağ yakışını sağlayabilirsiniz.

Özel Formüller Kilolardan Kurtulmanızı Hızlandırır

Kısa vakitte bedendeki yağları yakmak ve biriken ödemi atmak amacıyla kolay formüller uygulayabilirsiniz. Diyetin başlıca yapılması sebebinin hayatınızı kontrol altına almak olduğunu unutmayınız. Buna bağlı olarak sabahları erken kaldığınız da 1 bardak su içiniz. Metabolizmanızı hızlandıracak olan bu su ile gün boyu enerjini koruyabilirsiniz.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 3

Tarçından Faydalanın

İştah kesici özelliği yardımıyla daha az yeme talebi hissetmenizi gerçekleştiren tarçın yardımıyla diyet yapar iken zorlanmayacaksınız. Ara öğünlerde içtiğiniz süt, çay ya da suyun amacıyla bir adet çubuk tarçın eklediğinizde kendinizi uzun vakit tok hissedersiniz. Kan şekerini dengede tutan tarçın tatlı krizleri hayatınızı önler. Kendinizi gün boyu enerjik hissedersiniz. Spor yaptığınızda yorgunluğa karşı beden direncini korur.

Kısa vakitte kilo vermenin yollarından biri bitki çaylarının metabolizmayı süratlendirici etkisinden faydalanmaktır. Yeşil çay metabolizmayı uyaran en öneli bitkidir. Bu amaçla öğün aralarında bolca yeşil çay tüketmek enerji düşüklüğü hayatınızı engeller.

Böylece diyet yapar iken yorularak günlük işlerinizi ihmal etmenize lüzum kalmaz. Hem de bu diyeti kış aylarında yapıyorsanız adaçayı, ıhlamur, kuşburnu çaylarından yararlanabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak amacıyla uyumadan evvelce melisa ve papatya çayı içmek güne dinlenmiş bir şekilde uyanmanız amacıyla sizi hazırlar.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 2

1 hafta zamanınca erken kalkın ve kahvaltıyı katiyen ihmal etmeyin. Sabah, öğle ve akşam öğünleri arasında geride bıraktığımız vakitte ufak atıştırmalıklar kan şekerinizin düşmesini önler. Ara öğünlerde porsiyonu ufak ama besleyici sayısal değeri yüksek yiyeceklerin tüketilmesi faydalıdır.

4-5 adet ceviz, badem, fındık, kuru kayısı, kuru erik, kuru üzüm yenilerek hem açlığınızı bastırabilir hem de bedenin enerjisini koruyabilirsiniz. Verdiğiniz kiloları geri almamak ve kilonuzu uzun vakit güvenliğini sağlamak amacıyla dengeli beslenmeyi ve sporu hayat şekli durumuna getirmelisiniz.

Her pazartesi haftalık programa netlikle eklenen diyet listeleri hafta sonuna gelmeden netlikle yarıda bırakılmaktadır. Büyük hevesle başlanan diyetin sonuna gelinmemesinin başlıca amaçlarından biri de diyetin şuursuz bir şekilde uygulanmasıdır.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 4

Bir haftada 5 kilo vermek gibi diyet programlarının garantili etkisi, belirli bir diyet listesine sadık kalmanın net sonuçlarından biridir. Artık her kişinin bildiği klasik diyet kurallarının yanı sıra, derli toplu ve istikrarlı bir diyet listesi kapsamında ilerlemek söz konusudur.

Vücuttaki yağ oranını azaltmaya yönelik olan diyet listesi yardımıyla çokluklardan kurtulurken çevresel incelmede olası duruma gelmektedir. Kilo vermeyi basitleştiren 1 haftada 5 kilo verme diyeti, sıhhatli her kişinin güvenle yapabileceği diyetler arasındadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/1-haftada-5-kilo-verdiren-diyet-listesi/