2016 Saç Renkleri

Bu yıl saç renkleri normalden biraz daha koyu ve her zamanki gibi son derece etkileyici olmakla birlikte 2016 yılının en trend saç renkleri, marjinal çizgiler çekiyor ve hayli dikkat çekici. Bu sayfamızda sizin için 2016 saç modası konusunu irdeledik.

Bu yıl küllü renkler öne çıkıyor. Naturel renklerin üzerine uygulanan gölgelerle elde edilen küllü renkler oldukça moda. 2016 yılının en trend saç renkleri içerisinde elbette sarı ve tonları da oldukça fazla kullanılıyor. Açık tenli hanımların daha çok tercih ettiği açık sarı tonlar her zamanki gibi trendlere yön veriyor.

2016 Saç Renkleri 1

Sarı tonlarla elde edilen, bazı renkler sadece 2016 saç modası değil, tüm zamanların en çarpıcı görünümleri olarak öne çıkıyor. Kontrast olmasa da oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağlayan sarı renklerle, buğday ve hatta koyu tenliler dahi çekici modeller yaratabilirler.

Elbette bahsettiğimiz gibi, 2016 saç modası daha koyu renkler üzerine kurulu. Ve bu sene koyu kestane tonların daha çok kullanıldığı 2016 yılının en trend saç renkleri her ten rengine de son derece uyumlu tonlar taşıyor.2016 saç modası genel olarak naturalist bir çizgiye sahip desek hiç de yanlış söylemiş olmayız. Abartılı olmayan, kahve tonları içerisine karıştırılan hafif kızıl tonlarla zenginleştirilen renkler son derece doğal görünüyor.

2016 Saç Renkleri 2

Tabii bunun yanı sıra koyu saç rengine sahip olanlar için de çözümler de mevcut. Dip boyası yerine yüzeysel uygulamalarla elde edilen gölgelerde, elbette kahve ve kızıl tonlar hakim.Koyu renkler her zaman moda sayılmaz. Özellikle batılı modellerin orijinal renklerinden ötürü daha çok sarı ve kızıl tonları medyayı süslüyor olduğundan, moda da bu kapsamda ortaya çıkıyor. Medyada boy gösteren ünlülerin kullandıkları renkler 2016 yılının en trend saç renkleri ortaya çıkıyor elbette.

2016 Saç Renkleri 3

Tabii 2016 saç modası içerisinde marjinal tasarımlara da her seneki gibi yer veriliyor. Ne kadar marjinal olurlarsa olsun yılın trendlerine uygun biçimde koyu tonlar ve sade renkler bu sene hep önde.

Son Moda 2016 Saç Renkleri Kataloğu

2016 yılının en trend saç renkleri katalogu içerisinde bahsettiğimiz gibi koyu renkler mevcut. 2016 saç modası her markada bir miktar farklılık arz etse de genel olarak benzer çizgilere sahip.

2016 Saç Renkleri 4

Markaların 2016 saç renkleri için oluşturdukları kataloglar içerisinde klasik renkler olduğu gibi, bu seneye özgü renkler de dikkat çekiyor.

2016 Saç Renkleri 5

Kimi markalar pek çok renge yer verirken bazıları, daha kısıtlı kataloglar ve butik renklerle kozmetik arenasında yer alıyor.

2016 Saç Renkleri 6

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/2016-sac-renkleri/