2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri

Kadınların moda sektöründe en çok merak ile bekledikleri ve trendler çıktıktan sonra uyguladıkları alanlardan biri de oje ve tırnak tasarımları olmaktadır. 2017 yılında da oje ve tırnak tasarımı içeriğinde pek çok fikir ortaya çıkmıştır. Kadınların el ve tırnak bakımına gösterdikleri ilgi diğer bakım çeşitlerinden daha fazla olmaktadır.

2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri

Genel olarak ilk dikkat edilen noktalardan biri olan el ve tırnakların bakımlı olması kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine de yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı bakımlı ellere sahip olmak her zaman kişileri ilk tanışmada öne çıkarmaktadır.

2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri 1

Özellikle oje sürme konusunda bazı kişiler çok başarılı olmakta ve bu işi sanata dönüştürmektedir. Gelişen teknoloji ve değişen dünya ile oje sektöründe de pek çok değişiklikler meydana gelmektedir. Düz renklerin yanı sıra desenli oje ya da tırnak süslemek için ayrı oje modelleri çıkmış olmaktadır.

Oje sürülürken genel olarak kadınların tercih ettikleri en güzel oje renkleri siyah bordo olmaktadır. Hemen hemen her kıyafet ile uyumlu olmasının yanı sıra klasik renkler olarak bilinmektedir. Bunların yanı sıra kişilerin kullandıkları tırnak tipleri de önemli olmaktadır. Son yılların en çok tercih edilen ve güzellik salonlarında manikür yaptırılırken tercih edilen tırnak şekilleri; her zaman moda olan yuvarlak tırnak tipleri olmaktadır.

2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri 2

Daha çok tırnak tipi kısa olan kadınlar yuvarlak tırnak şeklini tercih etmekte ve tırnakların daha uzun gözükmesini sağlamaktadır. Bir diğer tırnak şekli tırnak yapısı ve parmakları uzun olan kişilerin tercih ettiği küt ve uzun tırnaklar olmaktadır. Özellikle açık renkli ojeler bu tarz tırnaklarda çok hoş durmaktadır. Son olarak tercih edilen tırnak şekli uzun badem tırnaklar olmaktadır.

2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri3

Bu tırnak şekline sahip olan ya da bu tırnak şeklini tercih eden kişilere her türde oje rengi ve oje tasarımı çok yakışmaktadır.

  • Koyu renkli cilalar; 2017 yılının makyaj tasarımında koyu renkli rujlar çok tercih edilmektedir. Aynı dudaklar da olduğu gibi tırnak bakımında da koyu renkli cilalar oje ile uygulanmaktadır. Özellikle grinin koyu tonları, lacivert ve tonları, bordo ve mor rengin koyu tonları bu senenin en çok tercih edilen oje renkleri arasında yer almaktadır.
  • Gümüş rengi cilalar; sonbahar kış sezonlarında gümüş rengi ojelerin hem mat olanı hem de parlak olanları oldukça rağbet gören oje renkleri arasında yer almaktadır. Her kıyafet ile uygun olmasının yanı sıra gümüş rengi her ortama uygun olmaktadır.

2017 Oje ve Tırnak Tasarımı Trendleri 4

  • Taşlı tırnak süsleri; son dönemlerde ünlüler tarafında da oldukça fazla bir şekilde uygulanan ve güzel duran bir diğer tırnak tasarımı da swarovski taşları ile yapılan tırnak modelleri olmaktadır. Özellikle düz ve mat renk ojelerin üzerine uygulanan bu taşlar ile farklı bir görüntü elde etmek mümkün olmaktadır.
  • Metalik ojeler; düz renklerin yerini daha çok metalik altın, gümüş ya da bakır gibi metalik tonlarda ojeler tercih edilmektedir.
  • Çerçeveli tırnaklar; ojelerin renkleri kadar tırnaklara nasıl uygulandığı da önemli bir detay olmaktadır. 2017 tırnak tasarımlarında da en çok tercih edilen detay ise çerçeveli tırnak modelleri olmaktadır. İki ayrı renk ile uygulanan bu tasarımlarda birbiri ile uyumlu renklerin yanı sıra birbiri ile zıt renkler de oldukça tercih edilen tonlar olmaktadır. Oje seçimleri özellikle tırnak tasarımların da önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/2017-oje-ve-tirnak-tasarimi-trendleri/