4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası

Tarifini vereceğimiz çorbayı 5 aylık bebek çorbaları arasında üst sıraya yazın. Tüm çorba çeşitlerini bebeğinizin yutma refleksini göz önüne alarak kıvamını değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hem çorbalarda hem de 4 aylık bebek mama tarifleri noktasında kullanılan malzemelerin miktarı bebeğin gereksinimi ile doğru orantılıdır.

Hazırlama miktarları ister 4 aylık bebek yemekleri ister 5 aylık bebek için sebze çorbası olsun; yetişkinler göz önüne alındığında yetişkinler için hoş koku, tat ve lezzet arttırıcı baharatların ilavesi ile birlikte tüketilebilir. Bebeğin büyümesi ile ilave edilecek besinler ve kıvamı, hatta bebek çorbaları 4 aylık içindeki besinlerin parçacık büyüklüğü değiştirilmelidir.

Böylelikle 4 aylık bebekler için yutma refleksi gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz. Hatta 4 aylık bebek yemekleri tarifleri noktasında tüm püf noktaları dikkate alırsanız, bebeğinizin yeni besinlerin tadını, lezzetini kavramasına yardımcı olmuş olursunuz. Gelelim; 5 aylık bebek yemekleri tarifi ve 5 aylık bebek için sebze çorbası yapım aşamasına:

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası 1

4 aylık bebek mamaları tarifleri için size önerimiz lezzetli brokoli çorbasıdır.

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası İçin Malzemeleri

 • 500 gram brokoli
 • 100 gram sebze(kereviz veya başka sebzeler)
 • 1 su bardağı krema
 • 1 su bardağı tavuk suyu(hazır olmayan)
 • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
 • kıyılmış maydanoz
 • 1 tutam tuz

4 Aylık Bebek İçin Sebze Çorbası Yapılışı

 1. Bu çorbada kullanılan sebzeler; 4aylık bebek yemekleri noktasında bebeğin ek besinlere geçişinde sebzeleri tanıması adına son derece önemlidir. Öncelikle brokolileri yıkayın ve buket buket ayırın. Saplarını kestikten sonra başlarını ince kıyın.
 2. Sadece yemeklerin değil bebekler için sebze püresi tarifleri aşamasının da bir vazgeçilmezi olan kerevizi, kereviz saplarını yıkayın ve zar şeklinde kestikten sonra, kısık ateşte zeytinyağında yumuşayana dek pişirin.
 3. Sonra içlerine arpacık soğanları da katın.( 4 aylık bebek yemekleri noktasında dikkat edilmesi gereken bir konudur, bebeğiniz sevmiyorsa katmayın.)
 4. Ardından brokolileri, kıyılmış otları ve tavuk suyunu da ilave edin. Tüm sebzeler iyice pişene dek 25 dakika kadar kaynatın.
 5. Sonra 5 aylık bebek yemekleri için vazgeçilmez olan bu karışıma 1 su bardağı kremayı da ekleyip mikserden geçirin. İyice ezilince tekrar kısık ateşte 5 dakika ısıtın. Çok az tuz ekleyin. Uygun ısıda bekleterek 4 aylık bebek yemek tarifleri için ana öğün niteliğinde olan bu çorbayı bebeğinize verebilirsiniz.
 6. Vitamin ve mineraller açısından son derece zengin olan brokoli çorbası ve bir protein deposu olan balık çorbası 4 aylık bebek ek gıda tablosu içinde ilk sırada yer almaktadır. Et ya da tavuk suyu, balık suyu, yoğurt; 4 aylık bebekler sağlıklı gelişimi için olmazsa olmazlardır.
 7. Yedi tahıllı mama olarak adlandırılan arı mama nasıl yapılır, sorusunun cevabı ise son derece basittir. 50 gram toz arı mama 3 çay bardağı suyun içerisinde karıştırılır ve ılıyan mama 5 aylık bebek mama tarifleri için en çok tercih edilendir.

Afiyet Olsun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/4-aylik-bebek-icin-sebze-corbasi/