5 Farklı Bandana Bağlama Modeli

Bandana, her ne kadar modern zamanların bir giyim unsuru olarak bilinse de aslında, orta çağ denizcilerinden, Amerikan köylülerine oradan da modern zamanlara aktarılmış bir giysi türüdür. Bu yazımızda sizlere bandana bağlamaları modelleri örnekleri vereceğiz. Faklı yapılara sahip kumaşlardan elde edilen bandana bağlanış şekilleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bu sayfa tam aradığınız sorulara cevap olacaktır.

Tabii başlamadan önce efsanevi John Wayne’i anmakta fayda vardır. Bandananın Cowboy stiliyle en çok yakıştığı aktörlerin başında gelen Wayne’ e bir selam vermekte öncelikle fayda vardır. Buradan da anlayacağımız gibi bandana cinsiyet fark etmeksizin kullanılabilen bir üründür.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli

 

Saçlarınızda Retro dalgalanması ve 90’ların sokak modasını isterseniz bandanayı tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizle uyumu ya da zıtlığı kullanarak tarzınıza hoş bir esinti ekleyebilirsiniz. Bu sayede gözlükleriniz ve bandananızla sokak modasında gözleri üzerinize çekecek ben buradayım diyeceksiniz. Rahat ve bohem havanız tarzınızla bütünleşerek size farklı bir enerji katarak hayranlık yaratacaksınız. Bandana bağlamanın da tabi ki birçok yolu ve şekli var. İstediğiniz bandana bağlanış şekillerini üzerinizde deneyerek hangisini seçmek istediğinize siz karar verin. Bunlardan 5 tanesini sizler için sıralayalım;

Bandana Bağlama Modelleri

Yazımız boyunca sizlere sözel ve görsel olarak bandana bağlamaları modelleri örnekleri sunacağız. Resimlerimizdeki bağlama yöntemlerini de kullanışlı bandana bağlanış şekilleri hakkında bilgi edinmek için değerlendirebilirsiniz.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 1

 

İlk şeklimizi tarif edelim. Kare bandananızı önce uçları birleşecek ve üçgen olacak şekilde katlayın sonra yuvarlayarak bir rulo gibi yapın. İsterseniz bağladığınız saç tokanız üzerinden bandananızı da bağlayarak uçlarını fiyonk gibi bırakabilirsiniz. İlkokul günlerindeki şirin kız havası için ideal seçim.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 2

 

İkinci seçenek ise bandananızı katlanmış haliyle örgülü saç ucunuza tutturmak ve saçınızı yana almak. Saçınızın ucunda görünen ve örgünüzle birleşen desenli bandananız hem saça hem makyaja uyum oluşturarak renklerinizi tamamlamanıza yardımcı olabilir.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 3

 

Üçüncü adımda ise bandanadan dağınık topuz bile yapmanız mümkün. Saçlarınızın uzunluğuna göre katladığınız bandana yardımıyla saçınızı bigudiye sarar gibi uçtan başlayarak enseye doğru dışa yuvarlayacak şekilde sarın. Hafif sararsanız daha dağınık ve doğal görünür. Enseye kadar topladıktan sonra alnınızın üzerine gelen hizada bağlayın ve uçlarını kenarlara sıkıştırın.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 4

 

Dördüncü bandana bağlama modeli ise saçınızı bandanayla birlikte örmek ve saçınızın içinde karışarak desen oluşturmasını sağlamak. Bu model yardımıyla sallanan küpeler de takarsınız şıkır şıkır bir hava yaratırsınız.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 5

 

 

Son olarak saçlarınızı toplayın ve yüksek yuvarlak bir topuz yapın. Kakülleriniz varsa daha hoş olur yoksa önden saçınızın bir kısmını kabartarak topuzun önünde tutturabilirsiniz. Saçlarınızı güzelce topladıktan sonra bandananızı katlayın ve topuzun etrafına uçları yukarıya bakacak şekilde sarın. Sardığınız bandana topuzunuz daha geniş gösterecek ve saçlarınıza ahenk getirecek. Bu işlemden sonra uçları kurdele bağlar gibi açık ya da geri katlayarak kıvrık bırakabilirsiniz.

5 Farklı Bandana Bağlama Modeli 6

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/5-farkli-bandana-baglama-modeli/