6 Aylık Bebek Kahvaltısı

6 aylık bebek kahvaltısı, bebeğin sağlıklı gelişmesi için oldukça önemlidir. Bebeğin hem fiziksel hem de zekâ yönünden gelişmesini sağlar. Bebek kahvaltısı, taze yiyeceklerden oluşmalıdır. 6aylik bebek yemekleri, hafif ve doyurucu bir menüden oluşur. 6 aylık bebek kahvaltısı tarifleri arasında; yumurta ve peynir, mutlaka olmalıdır. Bunun yanı sıra, bebek yemekleri 6 aylık yaş grubuna uygun hazırlanmalıdır.

Altı aylık bebek kahvaltısı menüsünde, bal bulunmaz. Bal, bebek 1 yaşına bastığında verilmeye başlanmalıdır. Daha küçük bebeklerde, alerjiye sebep olduğunun bilinmesi gerekir.

6 aylık bebek kahvaltısı tarifi, oldukça pratik ve basittir. Önemli olan, taze ve hijyenik şekilde hazırlamaktır. 6 aylık bebek ne yemeli? Bu aylarda bebeğin, hazmı kolay sebzelere ve meyvelere başlaması uygun olacaktır. 6 aylık bebek menusu, taze mayalanmış ev yoğurdu ve kabak, patates ve pirinçten oluşan bir sebze çorbasından oluşabilir.

Yumurtanın sarısının 4/1’i, 1 çay kaşığı peynir ve 2-3 adet bebe bisküvisinden oluşan 6aylık bebek kahvaltıları, bebeğin yeterli derece de beslenmesini sağlar. Yarım yumurta sarısı ve yarım kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, 11 aylık bebek kahvaltıları için uygun olur.

Aklınıza, altı aylık bebek ne yemeli? Sorusu gelebilir. 6 aylık bebek; yumurta, peynir, yoğurt, şeftali, elma, armut ve sebze çorbası yiyebilir. 6 aylık bebek kahvaltısı bebek kahvaltı tarifleri arasında, hazırlanan en kolay menüdür. Bebek 5 aylıksa, 5 aylık bebek kahvaltıları için sadece tadına baktırılabilir.

6 Aylık Bebek Kahvaltısı İçin Malzemeler

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çay kaşığı peynir
  • 2 adet bebe bisküvisi
  • Yarım çay bardağı devam sütü

6 Aylık Bebek Kahvaltısı Yapılışı

  1. 1 yumurtayı, kayısı kıvamında haşlayın. 6 aylık bebek menüsü için, yumurtanın sarısının 4/1’ni kullanın, yumurtanın beyazını kullanmayın. Çünkü yumurtanın beyazı, küçük bebeklerde alerjiye neden olmaktadır.
  2. Çeyrek yumurta sarısını, peyniri, bebe bisküvilerini ve devam sütünü, bir tabağın içine koyun.
  3. Tüm malzemeleri karıştırın ve iyice ezerek pürüzsüz hale getirin.
  4. Hazırlamış olduğunuz altı aylık bebek kahvaltısı menüsünü, bebeğinize rahatlıkla yedirebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/6-aylik-bebek-kahvaltisi/