About.me Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Gün geçmiyor ki hayatımızı ve iletişimi kolaylaştıran sosyal ağlara bir yenisi eklenmesin. Bunlardan biri de tüm kişisel bilgilerinizi bir arada sunabileceğiniz, kartvizit görevi gören About.me’dir. Diğer tüm sosyal ağlardaki hesaplarını ekleyip, yönetebilme imkanı sunan About.me sade ama içerikli bir sitedir. İlk kez duyan ve hiç kullanmayanlar için about.me hakkında bilgi alabileceğiniz bir yazı, okumalısınız.

Son dönemlerde sosyal medya kullanımı giderek artmaktadır. Oldukça popüler olan sayfalar ve site kullanımlarıyla birlikte kullanıcı sayısı da giderek artmakta ve her geçen gün yeni bir platformla karşılaşmaktayız.

Özellikle de akıllı telefonlar ve tablet kullanımının yaygınlaşması ve internet erişiminin kolaylaşmasının ardından bu ağların kullanımı artmıştır. Teknolojiyle birlikte hayatımıza giren bu platformlarda pek çok işlem yapılabilmektedir.

Bu sosyal medya platformlarından biri de son dönemlerde popülerliği artan About.me ağıdır. Diğer tüm sosyal ağlardaki hesaplarını ekleyip, yönetebilme imkanı sunan About.me sade ama içerikli bir sitedir. Eğer Twitter, Facebook, Instagram, Google+, Pinterest, Tumblr ve daha birçok sosyal paylaşım sitelerinde hesabınız var ve bunların isimleri, şifreleri gibi bilgileri unutan biriyseniz About.me sizin için ideal olabilir. Bir e – kartvizit olarak düşünebileceğiniz About.me sayesinde tüm kişisel bilgilerinizi paylaşabilir ve insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

About.Me Nedir?

About.Me Nedir?About.me yaklaşık 4-5 yıllık bir geçmişe sahip olan bir projedir. Projenin dünyada alanında bir ilk olması sebebiyle oldukça ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal platformdur. Kullanıcılar kendi profillerini istedikleri gibi oluşturarak siteyi kullanmaya başlayabilmektedir. Kullanıcılar burada bir nevi CV oluşturmaktadır. Kullanım bakımından oldukça basit olan bu site üzerinde pek çok tasarım ve uygulama bulunmaktadır.

About.Me Nasıl Kullanılır?

About.Me Nasıl Kullanılır?Site üzerinde öncelikle üye olunması gerekmektedir. İstenen bilgiler girildikten sonra kullanıcılar istedikleri gibi profillerini oluşturmaktadır. Kişi hakkında bölümleri, profil fotoğrafı, web siteler, sosyal medya ağları gibi isteğe bağlı seçenekler de kullanıcı sayfası üzerine eklenebilmektedir. Böylece bir anlamda site üzerinde CV oluşturulmaktadır. Oldukça kolay kullanıma sahip olan site üzerinde çok sayıda tasarım ve uygulama bulmak mümkündür. Bu tasarımlarla sayfanıza istediğiniz şekli verebilir, yeni görünümler elde edebilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin etkisi ve internet kullanımının artışıyla birlikte internet kullanıcıları birden fazla sosyal medya platformlarında hesap oluşturmaktadır. Bu hesaplar farklı sitelerde olacağından hakkınızda bilgi almak isteyen kişiler, sizle ilgili bilgilere oldukça büyük bir vakit harcayarak araştırma yapmak zorunda kalabilmektedir. Ancak About.me ile tüm sosyal medya hesaplarınızdaki kişisel bilgiler bir arada toplanmakta ve bu bilgiler diğer kullanıcılara sunulmaktadır. Oldukça kapsamlı olan About.me; Facebook, Instagram, Twitter, Google Plus ve daha birçok sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı about.me üzerinde bulunan kişisel sayfanıza eklemekte ve bir bakıma dijital bir kartvizit elde edilmesini sağlamaktadır.

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan bu sosyal platformda arka planı değiştirme imkânınız bulunmaktadır. Arka plana hoşunuza giden resimleri ya da kendinize ait olan fotoğrafları koyarak sayfa görünümünüzü özelleştirebilir, farklı ve özel bir görünüm elde edebilirsiniz. Sayfanız üzerinde bulunan size ait sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza ait olan simgeler yer almaktadır. Bu hesap simgelerine tıklayarak diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza erişim sağlama imkânı sunulmaktadır.

Sayfayı düzenle özelliği ile kullandığınız yazıların boyut, renk ve font gibi özelliklerini değiştirebilir, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda anahtar kelimelerle link verebilme imkânı da bulunmaktadır. Sayfanıza ekleyeceğiniz uygulamalar diğer kullanıcıların size ait sosyal medya sitelerinden sizi takip edebilmesini sağlamak bakımından oldukça önemlidir. Sizin için en önemli olan sosyal medya sayfalarını uygulamalara ekleyerek hakkınızda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılara kolaylık sağlayabilirsiniz.

About.me üzerinde yapmış olduğunuz değişiklik “hakkımda” bölümü üzerinde de otomatik olarak yenilenmektedir.

About.Me Ne İşe Yarar?

About.Me Ne İşe Yarar?About.me sayfası oldukça düzenli bir yapıda olması ve e-kartvizit özelliği taşıması sebebiyle kullanılması önerilen bir sosyal medya hesabıdır. Diğer sosyal medya hesaplarınızı tek bir sayfada birleştirerek düzenli bir yapı içerisinde diğer kullanıcılara sunan bu profil üzerinde sizinle ilgili bilgilere yer verebilir, site üzerindeki farklı tasarımlarla görsellik bakımından farklı görünümler elde edebilirsiniz. Kullanıcıların kendilerine ait bir alan adı oluşturabilme imkânı bulunmaktadır. About.me üzerinde diğer sosyal medya ağlarını kullanan kişiler sizi bularak diğer sosyal medya ağlarında sizi takip edebilme imkânına sahip olmaktadır.

Kaynak: http://bilgihanem.com/about-me-nedir-nasil-kullanilir/