Açlık Otu Kullananlar

Açlık otu, doğal müsli ilacı olarak da bilinen özel bir ottur. Tüm aktarlarda bulunan bu özel bitki, metabolizma hızlandırıp kişinin daha fazla tuvalete çıkmasını sağlar. Pek çok sağlık sorunu için de kullanılabilen açlık otu, çay olarak demlenip tüketilir. Açlık otu kullananların yorumları ve açlık otu kullanımı hakkında bilgileri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Açlık Otu Kullananlar

Açlık otu, kullanımı yaygın olan şifalı otlar arasındadır. Bu özel otun kullanımında dikkat edildiğinde faydaları ortaya çıkar. Evde çok pratik şekilde hazırlanıp tüketilen bu özel çayı, günde 1 ya da 2 kere tüketmek gerekir. 2 kere tüketim yapıldığındaysa aralarında mutlaka 11-12 saat geçmesine dikkat edilmesi gerekir. En yüksek etkiyi sağlamak için geceleri yatmadan önce 1 fincan kadar açlık otu çayı tüketilebilir.

Açlık otu çayı, iki şekilde hazırlanır. Bu yöntemlerden birincisi otun kaynatılması, diğeri ise sıcak su ile demlenmesi yöntemidir. Her iki yöntem için de 1 su bardağı suya, 10 yaprak açlık otu kullanılır. Demlenen açlık otu yapraklarını süzdükten sonra her hangi bir tatlandırıcı kullanmadan ve soğutmadan çayı tüketebilirsiniz. Açlık otu çayını tüketirken başka zayıflatıcı çay, karışım ya da besin maddesinin kullanılmaması gerekir.

Açlık otunun kullanımı son dönemlerde daha da yaygınlaşmıştır. Genelde zayıflamak için kullanılan açlık otu, kabızlık, sindirim problemleri, mide rahatsızlıkları, tansiyon sorunları, böbrek kumu rahatsızlıkları için de kullanılmaktadır. Mide ve vücutta oluşan şişliklerin yok edilmesi, fazla yağın eritilmesi gibi sorunlar için de açlık otu çayı tüketilebilir.

Açlık Otu Kullananlar 2

Açlık otu kullanıcı yorumları genel olarak olumlu yöndedir. Sindirim sistemi düzenleme ve zayıflamaya yardımcı olması konusunda etkilerini gördüklerini belirten kullanıcılar, yan etkilerinden çok fazla bahsetmemiştir. Ancak yine de açlık otu kullanımından önce doktora danışılması ve onay alınması gerekir. Yan etkisi olarak ishal ve gereğinden fazla tuvalet ihtiyacına çıkma durumlarının dışında belirli bir etkiden söz edilmemektedir.

Bitkisel karışım ve şifalı otların kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de kullanılacak olan doğal maddenin kişiye uygun olup olmadığıdır. Bu konuda açlık otunu kimler kullanamaz diye sorulduğunda;

 • Sürekli ishal problemi yaşayanlar
 • Metabolizması normalden daha hızlı çalışanlar
 • Devamlı ilaç kullanmak zorunda olanlar
 • Hamile ve emziren bayanlar, olarak verebiliriz.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde açlık otunun kullanımı zararlı olabilir. Bu nedenle mutlaka kullanılması gerekirse doktor kontrolünde günde 1 fincan kadar tüketilerek kullanılmalıdır.

  Açlık Otu Kullananlar 3

 • Açlık otu, zayıflamaya yardımcı birisidir. Bu özel otun zayıflamaya etkilerini aşağıda maddeler halinde sizler için sıraladık…
 • Açlık otunun tok tutucu özelliği vardır. Bu özelliği ile daha az yemek yenmesini sağlar.
 • Metabolizma hızlandırma özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı vücuttaki fazla yağların atılmasını da sağlar.
 • Zaman zaman yaşanan sindirim problemleri için etkilidir.
 • Düzenli olarak tüketilen açlık otu çayı, kabızlık problemlerinin önüne geçmeyi sağlar.
 • Bağırsaklarda bulunan fazla gazın atılmasını sağlar. Bu da daha sağlıklı bir sindirim ve boşaltım sistemi anlamına, daha düzenli tuvalet alışkanlığı anlamına gelir.
 • Açlık otu çayının kullanımının zayıflama üzerine etkileri bu şekilde sıralanabilir. Doğal müshil olarak nitelendirilen açlık otunu aktarlardan satın alabilirsiniz. Çevrenizde bulunan şifalı ve doğal bitki satan yerlerde ambalajlı olarak satın alabileceğiniz bu otu aynı zamanda online satış yapan bazı sitelerden de uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Serin, kuru ve az ışık alan yerlerde ağzı kapalı şekilde üzerindeki son kullanma tarihine kadar bu otu saklayıp kullanabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/aclik-otu-kullananlar/