Açlık Otu

Günümüzde zayıflamak için çok sayıda bitki ve doğal madde kullanılmaktadır. Özel olarak aktarlarda ya da bitkisel ürün satışı yapan yerlerde bulunan zayıflatıcı bitkiler, tek başlarına kullanılabildiği gibi yanlarında başka maddeler ile birlikte de kullanılabiliyor.

Kilo verdirmek için metabolizmayı hızlandıran, daha fazla tuvalet ihtiyacına çıkaran açlık otu da bu özel otlar arasında yer alıyor. Açlık otu nedir sorusundan yola çıkarak sizler için bu özel otun kullanımı ve faydalarını anlatmak istiyoruz.

Açlık Otu

Açlık otu, sağlıklı kilo vermek isteyenlerin kullandıkları özel bir bitkisidir. Açlık otunun faydalarını aşağıda maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

 • Mide hastalıklarına iyi gelir, midenin rahatlamasını sağlar.
 • Metabolizma hızlandırma özelliği vardır. Daha rahat ve daha fazla tuvalete çıkmayı sağlar. Bu da zayıflamada etkilidir.
 • Kabızlık sorununa iyi gelir. Bir çeşit doğal müshil ilacı olarak kullanılabilir.
 • Yüksek tansiyon hastaları için açlık otu önerilir. Tansiyon düzenlemede etkileri yüksektir.
 • Açlık otu çayı ya da kürleri acıkmayı geciktirir. Bu da zayıflama için etkilidir.
 • Böbrek sorunları için etkilidir. Özellikle böbrek kumları olanların kum dökmesine yardımcı olur.
 • Bağırsak parazitlerine karşı koruyucu, önleyici doğal bir ottur.
 • Yukarıda belirttiğimiz açlık otunun faydalarının yanında zararları da mevcuttur. Fazla ve bilinçsiz kullanıldığında vücudun doğal sindirim ve boşaltım sistemi fonksiyonlarını bozabilir. Aşırı kullanımında doğal müshil görevi görmesinden dolayı ishale neden olabilir.

  Açlık otu İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen bir bitkidir. Çay olarak demlenen ve tüketilen açlık otu akşamları yatmadan önce tüketilir. İkinci fincan ise 11-12 saat geçtikten sonra tüketilebilir. Örneğin gece yatmadan önce saat 23 de açlık otu çayı tükettiyseniz, ertesi gün de sabah 10-11 civarında tüketebilirsiniz. Açlık otunu iki şekilde hazırlayabilirsiniz.

  Açlık Otu 2

  İlk hazırlanış için 1 bardak sıcak suyun içine 10 yaprak açlık otunu koyun ve 5 dakika demlenmesi için bekletin. Süre sonunda karışımı içebilirsiniz. İkinci açlık otu çayı yapılışı için 1 bardak su ve 10 yaprak açlık otunu cezve içine alın. 1-2 dakika kaynatın ve biraz ılımasını bekleyin. Ilıyan çayı daha fazla bekletmeden tüketebilirsiniz.
  Açlık otunun düzenli kullanımı öncesinde bu konuda bir uzman doktora danışmanızı öneririz. Eğer doktorunuz

  kullanmanız konusunda onay verirse kullanabilirsiniz. Onay almadan kullanılan açlık otu çayının yararından çok zararını görebilirsiniz. Doğal müshil ilacı görevi gördüğü için aşırı kullanılmaması gerekir. Günde 1 ya da 2 fincan, 11-12 saat ara ile tüketilmesi gerekir.

  Açlık otunu kilo vermek için kullanırken tatlandırma amaçlı her hangi bir şekerli madde kullanılmaması gerekir. Eğer tadı çok sade gelir tüketemezseniz doğal tatlandırıcılardan kullanabilirsiniz. Doğal tatlandırıcı olarak toz tarçın, limon ya da nane yapraklarından faydalanılabilir.

  Açlık Otu 3

  Açlık otu çayı tüketilirken yanında başka her hangi bir bitki çayı tüketilmesine gerek yoktur. Birden fazla bitki çayı tüketmek ya da zayıflamak için uygulama yapmak gereksizdir. Bu uygulamalar birbirinin etkisini yok edip yararlı olmayacaktır. Açlık otu çayı ile birlikte her hangi bir diyet programı uygulanması da zarar verebilir. Bu konuda çok dikkatli olunması gerekir.

  Açlık otu fiyatı çok yüksek olmayan bir bitkidir. Hemen hemen tüm aktarlarda bu şifalı bitkiyi bulabilirsiniz. Bazı şifalı bitki ve doğal malzeme satışı yapan online sitelerden de bu özel bitkiyi ambalajlı olarak satın alabilirsiniz. Kullanımında dikkatli olunması gereken açlık otunu, doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz. Doktor kontrolünde kullandığınız açlık otu çayının yan etkileri ortaya çıktığında hemen bırakmanızı öneririz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/aclik-otu/