Acnelyse Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Acnelyse krem cilt hücrelerini besleyerek ve cildinizi yenileyen bir kremdir. Bu işlemi yüzünüze uyguladıktan sonra cildi ölü hücrelerden temizleyerek yapar. Özellikle ciltteki sivilceleri ve sivilcelerin yarattığı izleri yok etmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Sağlık bakanlığı onaylıdır ve ilaç prospektüs detaylı olarak eczanelerde satılır. Cildinize uyguladıktan sonra burada ölü üst deriyi soyar bu sayede sivilce ve sivilce izlerini ortadan kaldırarak yenilen hücrelerle taze bir cilt görünümü oluşmasını sağlar. İlaç kullanım sırasında özelliği gereği öncelikle cildinizi kurutacaktır, besleyici bir ilaç niteliği taşır ancak sağlıklı deriyi ortaya çıkarması için üstteki akneli deriyi kurutup kaldırır. Bu aşamada kurumayı  tetikleyen cildi daha da kurutacak etkiler gösterebilecek sabun, şampuan, alkollü cilt ürünleri, ciltte tahrişe sebep olabilecek kozmetik ürünleri ve saç boyası gibi maddelerden kaçının. Acnelyse krem kullananlar ürünün faydasını kısa zamanda gördüklerini belirtmektedir.  Cildi soyan kremler arasında Acnelyse krem en çok önerilen kremdir.

Acnelyse krem cilde sürülen, cildi kurutarak ölü deriden arındıran ve besleyerek yenilenmesini sağlayan bir ilaçtır. Doktor tarafından reçete edilir ve kullanma talimatına uygun hareket edilmesi önemlidir. İlacı daha sık ya da daha çok miktarda kullanmak fayda sağlamayacağı gibi cildinizde farklı sorunlara da yol açabilir.

Acnelyse Krem Kullanımı

İlacı kullanmaya başlarken öncelikle tedavi etmek istediğiniz bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayın ve hazır hale getirin. Temizlediğiniz bölgeye yavaşça kremi sürün ve yedirin. Gözünüze temastan kaçının. Ağzınıza değdirmeyin ve yutmayın. Bu gibi durumlarda bol su ile yıkayın. İlacın hasarlı ve problemli ciltlere uygulamamanız tavsiye ediliyor.  Egzamalı, açık yaralı, yanık, güneş yanığı, kabarık ya da isilik olmuş ciltlere kullanmamak gerekiyor. Kullanmak için problemli yerin tedavisi yapıldıktan ve sorun giderildikten sonra uygulanması öneriliyor.  Kullandığınız bölgede uygulama sonrası yanma hissi, kaşıntı, döküntü gibi bir problem baş gösterirse mutlaka doktorunuza danışınız ve devam edip etmemeniz konusunda bilgi alınız. İlacı başlangıç olarak gün aşırı ve gece yatmadan önce kullanmanız önerilir. Özellikle yatmadan önce temizlediğiniz bölgeye sürün ve iyice yedirin. Birkaç gün sonra gündüz ve gece uygulamaya başlayabilirsiniz fakat kesinlikle ilacı sürdükten sonra güneş ışığına çıkmamalısınız.

Tedavi süresince güneş ışınları ve yapay ışınlardan korunun ve özellikle solaryum gibi güneş lambalarından da kaçının. Bu krem cildinizi inceltir ve hassaslaştırarak güneş ışınlarının cildinize leke bırakmasına neden olabilir. İlacı kullanmaya başladıktan bir hafta sonra cildinizde kuruluktan kaynaklı pullanma ve dökülmeler olması normaldir. Bu durum oluştuğunda ilacı kullanmayı bırakmayın, bu cilt değişikliği tedaviye cevap verdiğinizi gösterir ve devam etmeniz gerekir. Cildinizi nemlendirmek ve rahatlatmak için A ve E vitamini içeren cilt besleyici ve nemlendirici kullanabilirsiniz. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme olmadığını düşünseniz bile doktorunuz reçete ettiği sürece kullanmaya devam ediniz. Bazen iyileşme belirtileri daha uzun zaman alabilir. İlacı 12 yaş altında çocuklara kullanmayınız. Hamile ya da emziren kadınlar için yan etkileri konusunda net bir bilgi verilmediğinden doktorunuzla irtibatta kalınız ve önerisine göre uygulama yapınız.

Acnelyse Krem Yan Etkileri

Acnelyse krem yan etkisi olarak; kaşıntı, tahriş, kızarma ya da batma hissi görülebilir. İlacı uyguladıktan sonra dilde, boğazda ya da dudaklarınızda şişkinlik hissederseniz,  nefes almada güçlük, karın ağrısı gibi belirtiler görürseniz mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir.

Acnelyse Krem 1

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse krem eczanelerde satılır ve 20 gramlık alüminyum tüplerde bulunmaktadır. Acnelyse krem fiyatı 27- 28 lira civarında satılmaktadır ve bu noktada Acnelyse krem fiyat bakımından avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Kremin doktor önerisi dışında kullanılması sakıncalıdır. Beklenmedik bir etki gördüğünüzde mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/acnelyse-krem-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir/