Adaçayı Yakmak

Son zamanlarda spiritüel anlamda, manevi olarak huzur bulmak için Adaçayı bitkisinin kurutulmuş yaprakları tütsü olarak kullanılmaya başlandı. Televizyon programlarında da görmeye başladığımız, son zamanların trend ritüeli, artık bir çok ünlünün de yaptığını ve inanılmaz bir manevi huzur aldıklarından bahsettilerine şahit olduk.

Peki keramet Adaçayı Tütsüsü’nde olabilir mi? Hatta adaçayının yapraklarında ki yağın hoş ve aromatik kokusunda, Adaçayının içindeki sinir sistemini rahatlatan ve gevşeten etkin maddelerinde?

Evet bilim bize aynen böyle olduğunu söylüyor. İşin spiritüel kısmını yakalamak ise sizin iç güzelliğinize kalmış.

Evde Adaçayı Yakma konusu için yukarda biraz bilimsel açıklama yaptık, fakat konu magazinsel olarak birazda ruhsal temizliğe girdiği için, bizde konuyu enine boyuna araştırdık.

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar

Öncelikle bilmenizi isteriz ki adaçayı hali hazırda kozmetik ve parfüm sektöründe en çok kullanılan bitkilerden birisi. Kendine has aromatik kokusu ve esansiyel özelliği sayesinde endüstriyel anlamda kendine bir çok alan buldu. Hatta bir çok ev yapımı ve organik parfüm yapan kişiler basit tariflerle Adaçayı yağı kullanarak kendi ev parfümlerini yapabiliyorlar.

Evde adaçayı yakma konusuda tam olarak bu konu ile ilgili. Adaçayı kuruduğunda kolay yanmayan bir hale dönüşüyor meşale gibi için için yanıyor. Yapraklarında ki yağ yavaş yavaş yandığı için bir anda yanıp tükenmiyor. Adaçayı özü içinde bulunan, sinirleri yatıştıran maddeler de bu yağın yanması ile ortaya çıkıyor. Müthiş sakinleştirici ve dinlendirici etkiye sahip olan bu yağ, sizi uyuşturmuyor. Tam tersi zihninizi açıyor.

Tabii ki aslında konunun bir de enerji boyutu ve adaçayı ile ruhsal temizlik boyutu var.

Bayanların kendi evlerinde yaptıkları ritüellerde amaç, evdeki negatif enerjinin ortamdan gönderilmesidir. Böylece kendinizi artık, uyuşuk, tembel, üşengeç halde bulmazsınız. Ortamda hissettiğiniz (eğer hissediyorsanız) sürekli huzursuzluk halinden kurtulur ve kişisel tartışmalar yaşamazsınız. İşleriniz ters gitmez, kısmetin kapandığı gibi düşüncelere neden olan unsurlardan kurtulursunuz.

Evde adaçayı yakma aynı zamanda evrene gönderilen dileklerin de gerçekleşmesine neden olur.

Bir kabın içerisine adaçayını, yaprakları, çiçekleri, saplarıyla bir bütün olarak  rulo haline getirin. Sonra kabı ocağın üzerine koyun ve yakmaya başlayın. Adaçayının yağı ortaya çıkıp, duman halinde tütmeye başladığında kabı alın, ve evin en dip köşesinden başlayarak, dış kapısına kadar gezdirin.

Adaçayı Yakmak 1

Sabaha karşı bu ritüeli yapmanın, günün diğer saatlerine göre daha etkili olduğuna inanılıyor. Bu uygulamayı ayda bir kere gerçekleştirebilirsiniz.

Adaçayı ile ruhsal temizlik esnasında, pencereleri hafif aralık bırakmak, adaçayı tütsüsü ile temizlenen havanın dışarı çıkmasını sağlar. Böylelikle temiz hava yani temiz enerji eve girsin. Eğer bütün evi tütsülemek istiyorsanız, Evin her köşesinde tütsüyü birkaç saniye tutabilirsiniz. Bu durumda odalardaki pencereleri hafif aralık bırakmayı unutmamalısınız.

Adaçayı tütsüsü küle dönüştüğünde sakın bu külü çöpe dökmeyin. Pencere pervazına koyun veya dışarı doğru güçlü şekilde savurun ki tüm negatif enerji bu küllerle birlikte uçup gitsin. Ancak mekanın içine ya da bahçesine kül gelmemesine, tamamen mekanın dışına çıkmasına dikkat edin.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/adacayi-yakmak/