Adet Gecikmesine Ne İyi Gelir?

Adet gecikmesi kadınlarda kanamanın beklenen günde olmaması demektir. Tıp açısından bunun birçok nedenleri olabilir. Tıbbı süreçlerden kadınlarda veya kızlarda mens ve regl gibi isimleri olan adet dönemlerinde ay hali sürelerinin gecikmesinin en büyük nedeni ayaklardan dolayı soğuk almaktır.  Adet gecikmesi uyku düzeni olmayan kadınlarda çok fazla olur. Ayrıca kendilerini çok fazla elektrik ve radyasyon ortamında tutan kadınlarda da olduğu gözlemlenmektedir.

Adet kanamasına iyi gelen taze, kaliteli ve doğal, faydalı sebze kesinlikle yeşil sebzelerdir. Yeşil sebze ve maydanoz kullanımları adet gecikmesine çok iyi gelir. Adet düzensizliğini, yok eder. Adet gecikmesinin olmaması için ağır diyet malzemeleri kullanmamalısınız. Yeksek hipofiz içerikli ilaçları ve çok ağrı kesici ilaçları almamalısınız. Kadının adet gecikmesini engelleyici olan hormon destekli ilaçlar şu durumda çok etkilidir.

Menopoz durumunu olan kadınlarda da bu gecikmenin uzaması olabilir. Adet gecikmesi olan kadınlar her sabah günce 1 bardak dolu olan ılık suyu içmelidir. Özellikle bebek emzirme dönemlerinde de adet gecikmesi çok fazla olur.  Bu durumda olabildiğince korkamamak gereklidir. Çünkü bu durum geçicidir. Adet gecikmesini, gidermek için mutlaka hormon testlerinizi kontrol ettiriniz. Normal olarak görülen adet düzensizliği hamile olan kadınların yaşadıkları durumdur.

Yani hamile olan kadınlarda bir süre sonra doğumdan sonra adet düzensizliği meyanda gelir. Mutlaka üreme organlarını güçlendirici vitamin desteği almamız gereklidir. Bol bol C vitamini almak faydalıdır. Adet gecikmesi çok fazla olan kadınlar muhakkak günde, iki diş sarımsak kullanmalıdır. Mutlaka taze olan bir demet maydanozuz suda kaynatmak gereklidir.

Adet Gecikmesinin Çözümleri

Adet düzenleyici olan ilaçlar kullanılabilir. Sancılı adet görenlerde özellikle çok olan bu kanamaların önüne geçmek için mutlaka jinekolojik destek almak gereklidir. Adet düzenleyici ve doğum kontrol haplarını kullanmamalısınız. Günlük düzenli olarak Omega4 besinlerini kullanmak gerekir.

Adet Gecikmesinin Çözümleri

Sindirim sistemini dengede tutan, sarı renkli toz zencefil de oldukça etkilidir. Vajinal bölgelerinizi kuru ve olabildiğince temiz tutmalısınız. Adet düzensizliklerinde sık veya uzun aralıklarla rahim bölgesini kontrol ettirmek gereklidir. Özellikle 35 yaş sonrası adet gecikmesi yaşayan kadınların muhakkak rahim iç zarını kontrol etmeleri gereklidir. Gerekirse antibiyotik kullanmalıdır.

Anti bakteriyel ilaçlar adet gecikmesinde çok önemli tedavi yöntemleridir. Adet gecikmesinde insülin hormonları salgılanır. Adet gecikmesinde bol bol D vitamini içerek meyveli yoğurtlar tüketebilirsiniz. Meyve yoğurtları vücudu rahatlatır. Aynı zamanda kanın akışını hızlandırır.

Kanı pıhtı olan kişilerde ve özellikle dalak organı olmayan kişilerde de adet düzensizlikleri olmaktadır. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanmak çok önemlidir.  Gıda desteği olan birçok bitkisel tedavinin çok faydalı olduğu kaçınılmadır.

Adet Gecikmesine Özel Organik Kapsüller

Adet gecikmesine özel organik kapsüller üretilmektedir. İlgili kapsüller rahim içine ve yumurtalıklar özel tedavi uygular. Adet gecikmesinde bariz hastalık olmasa bile daha sonrası için mutlaka önlem almanız gerekir. Kadının adet görmüyor olmasının nedeni su içmiyor olması da olabilir. Organik kapsüller aç karna alınan ve adeta vücuttu dinç tutan kapsüllerdir.

Adet Gecikmesine Özel Organik Kapsüller

Adet gecikmesini giderek kapsülleri, aynı zamanda o bölgedeki Fürslerin ve mikropların da öldürülmesine neden olur. Geleneksel tıp alanında adet düzenini sağlayan, çeşitli kanser mikroplarını yok eden sağlıklı hücrelerin yenilenmesini sağlayan özel kapsüller üretilmektedir. Kullanım alanları ve özellikle adet söktürücü etkisi olması oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemini dengede tutmasından dolayı, savunma sisteminde güçlendirir. Adet düzensizliğinden dolayı oluşan hasarlarda çok olumlu etkiler yaratır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/adet-gecikmesine-ne-iyi-gelir/