Adet Söktürücü İğne

Adet söktürmek için hap veya iğne kullanabilirsiniz. Âdetin düzenli olması adına kadın doğum uzmanları adet söktürücü yani, doğum kontrol hapı önermektedir. İlgili makalemiz Adet Söktürücü İğne konusunu anlatmak üzere hazırlandı. İlgili iğnelerde bitki özleri bulunur. Adet söktürücü olan ilaçlar her zaman kullanılmaz.

Adet Söktürücü İğne 1

Adet söktürücü olan iğneyi almak için kesinlikle kan testi gerekir. Tüm uzmanlar sizlerden kan testi ister ve kandaki tüm değerleri ve de hormon miktarını kontrol altına alır.

Âdeti geciken kadınlarda genelde göğüs şişkinlikleri ve karın şişkinliği meydana gelir. Adet olamayan kadınlar kabız olurlar. Regl dönemlerinde gelişen sorunlar kist veya yumurtalık problemleri ile alakalı olarak karşımıza çıkar.             Cerrahi iğneler regl dön mini kontrol altına almayı sağlar. Anne adayının sağlığı ve ilerideki yaşamı açısından da adet döngüsü ve kanamanın seyri çok önemlidir.

Tıbbi açıdan değerlendirilmesi gereken iğnelerdir. Kadınlarda şişkinlik ve karın ağrısı çok fazla gerçekleştiği dönemde, adet gecikmesi meydana gelir. Hormon problemleri olmayan kadına, ilaç verilebilir. İlgili iğneyi kullanmamak için kadının hamile olmaması gerekir.

Adet Söktürücü İğne 2

Adet kanamasındaki hassas dönemleri kontrol altına almak için proteston içerikli iğne almak gerekir. Adeti geciken kadınlarda veya genç kızlarda genelde sinir de meydana gelir. Adet söktürmek için aile planlaması uzmanı da size yardımcı olacaktır. Yani aile hekimlerde aşağıda ismi geçen iğneler verebilir.

Karında ödem birikir ve dolayısıyla karın şişliği meydana gelir. Over kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Adet gecikmesi yumurtalıklardaki problemlerde de meydana gelir: genelde bu süreçte kadınların kullandıkları rezene yağı aslında çok sağlıklı olmayabilir. Adet gecikmesini düzeltmek için lütfen bilmediğiniz yağları kullanmayınız.

Adet düzensizlikleri 25 yaş üsttü genç kızlarda başlayabilir. Bu durum hemen paniğe kapılmanızı sağlayacak durum değildir. Yani korkulacak bir şey olmayabilir. Genelde uzmanlar tarafından sizlere önerilen adet söktürücü iğne ismi Pirorin isimli iğnedir. Pirorin ve acı çehre olan iğneler kadınların adet dönemlerini düzenli yapacak kadar yeterlidir. Adet düzensizlikleri için yansılanım kontrolü veya elle rutin kontrol gerekir.

Adet Söktürücü İğne 3

Kadın hastalıklarını düzenlemek için işini iyi bilen başarılı ve alanında uzman olan doktordan yardım alınız. Genelde Tarlusal 5 mg ilaç veya Duphaston isimli ilaç verebilir. Tarlusal 5 Mg tablet ve Farlutal isimli ilaç âdetin söktürülmesini sağlar. Adet söktürücü iğneler progrestoron içeriklidir.

Progestoron hormonunu kontrol altına almaya çalışıyorsanız adet döngüsü içindesiniz demektir. Kadınlarda çeşitli nedenlerden dolayı adet gecikmesi meydana gelir. Adet söktürmek için iğne kullanamıyor istemiyorsanız bitkiden yardım alabilirsiniz.

Adet söktürücü iğne yasal kurallara uygun koşullarda üretilir. Aynı zaman adet söktürücü iğne mutlaka uzman kontrolü altında kullanılır. İnternet üzerinden asla adet söktürücü iğne siparişi vermeyiniz. Yani kendi başınıza hareket etmemek gerekir. Çok önemli bir süreçtir.

Kadınlarda vajinal kanamayı düzenlemek adına iğne gerekir. Gebelik riski olan kadınlarda adet dönemleri zaten değişim gösterir. Bu süreçte kadınların standart adet döngüsü meydana gelmez.

Adet Söktürücü İğne 4

Kadınların düzensizlik yaşamaması adına, muhakkak bir doktor kontrolü gerekir. Çok düzensiz olan adet dönemlerinde, kadınların jinekolojik muayeneyi düzgün yapıyor olması gerekir. Vücut yapısına uygun olan bir iğneyi veren jinekolog sizin bu süreciniz için yardımcı olabilir.

 • Farlutal 10 mg iğne
 • Civanperçemi otlu iğneler,
 • Aspirin ve primolout iğneler,
 • Cychlogest 400 mg iğne
 • TArlusal 5 Mg tablet iğne
 • Furomid 20 mg iğne çentiksi tablet
 • Primoout 5 mg iğne çentikli tablet
 • Arveles 20 mg çentikli tablet
 • Duphaston 5 mg iğne
 • Cyclo Progynova iğne
 • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/adet-sokturucu-igne/