Aerobik Egzersiz Programı

Aerobik egzersiz, uzun süreli aktiviteler boyunca vücuda enerji sağlamak amacıyla oksijen kullanılan egzersizlerdir. Aerobik egzersiz nedir denildiğinde oksijen kullanılan egzersizler akla gelir. Uzun süre orta yoğunlukta yapılması gereken aerobik egzersizler, vücudun genel anlamda oksijen tüketimini iyileştirme ve vücut metabolizmasını artırma amaçlı yapılırlar.

Aerobik Egzersiz Programı

Uzun mesafe koşuları, kick boks, koşu bandı, koşu, hızlı yürüyüşler ve ip atlama gibi aktiviteler aerobik egzersiz hareketleri olarak tanımlanır.

Konu aerobik egzersiz olduğunda hangi saatte ve aç karnına mı tok karnına mı yapılması gerektiği soruları çok fazla yöneltilir. Genel olarak bakıldığında sabah saatlerinde spor yapmak ve yemekten yaklaşık 2 saat sonra spor yapmak vücut için son derece faydalıdır.

Ama sabah saatlerinde işe ve okula gitme telaşından, akşamları da günün yorgunluğu ve akşam yemeğinin verdiği rehavet dolayısıyla spor yapmak pek çok kişiye zor gelebiliyor ve aerobik hareketlerini yapmak mümkün olmuyor.

Aerobik egzersiz videoları izleyerek de aerobik hareketlerini yapabilirsiniz. Aerobik egzersiz videolarında uygulanan hareketleri doğru bir şekilde uygulayarak hem sağlıklı hem de fiziki anlamda güçlü ve fit olmanız mümkündür.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/aerobik-egzersiz-programi/