Ağda Bandı

Ağda yapmak, verdiği acıdan dolayı kadınların son derece korktuğu bir durum olsa da, sonuçlarından dolayı oldukça fazla sayıda kadın tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Kıl ve tüy problemlerine karşın son derece etkili bir yöntem olan ağda, kadınların yaklaşık 4 hafta boyunca bu problem ile karşı karşıya kalmasını engellemektedir.

Fakat her türlü ihtimale karşın kişilerin ağda yaparken son derece dikkatli olmasında da fayda bulunmaktadır.

Ağda Bandı 1

Ağda yaparken kullanılabilecek çok sayıda materyal bulunmaktadır. Özellikle de daha az can yakması ve pratik olması sebebi ile kadınlar tarafından sir ağda tercih edilmeye devam etmektedir. Sir ağda bandı, kartuş sir ağda çeşitlerinde muhakkak kullanılmalıdır.

Bu sir ağda çeşidi, özel bir makine ile ısıtılmakta ve bu sebeple de olabildiğince sıcak olmaktadır. Tüylerin ciltten alınabilmesi için de ağda bandına ihtiyaç duyulmaktadır.

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

Kıl ve tüy problemlerinden jilet ya da epilasyon makinelerine nazaran daha kolay bir şekilde kurtulmak isteyen çok sayıda kadının ortak tercihi ağda yapmak olmaktadır. Ağda yapmanın en önemli noktalarından biri ise, ağda bandının nasıl kullanılacağı olmaktadır.

Piyasada oldukça fazla sayıda marka tarafından ağda bandı üretilmeye devam etse de, kişilerin bu bantların nasıl kullanılacağına dair birtakım fikirlerinin olması gerekmektedir.

Ağda, kılların çıkış yönü ile aynı yönde olacak şekilde ince bir tabaka halinde deriye sürülür. Üzerine ise, sürülen ağda miktarı uzunluğunda bir ağda bandı yerleştirilir. El ile ağda bandının ağdaya iyice yapışması sağlanır ve ağda bandına sürtünme işlemi yapılarak ağdanın daha da ısınması sağlanır.

Ağda Bandı Nasıl Kullanılır?

 

Daha sonrasında ise, kılların çıkış yönünün tersine olacak şekilde hızlı ve tek bir hamlede ağda bandı çekilir. Cilt üzerinde herhangi bir tahriş ya da kanama gibi olumsuz durumların olmaması adına, aynı bölgeye üst üste birkaç kez uygulama yapılmaması da gerekmektedir.

 

Kalan kılların bir cımbız yardımı ile temizlenmesi, cilt problemlerinin meydana gelmemesi açısından daha doğru olabilmektedir.

Piyasada bulunan çok sayıda ağda bandı markası, müşterilerinin kolay bir şekilde ulaşabilmesi ve satın alabilmesi için sürekli olarak yenilenmeye de devam etmektedir. Ağda bandı fiyatları, bu sebeplerden dolayı da farklı çeşitlerde olmakta olup bu çeşitlerinin de farklı fiyatları bulunmaktadır. 10lu paketler halinde satılan ağda bantlarının ortalama fiyatı ise genel olarak 4 ile 5 TL arasında değişebilmektedir.

Veet Ağda Bandı

Ağda konusunda oldukça büyük bir popülariteye sahip olan Veet, ağda bandı kategorisinde de son derece başarılı işlere imza atmaya devam etmektedir. Veet soğuk ağda bandı, kişilerin herhangi bir şekilde ağda ısıtmak ile uğraşmalarına gerek kalmadan pratik bir şekilde ağda yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

Birbirinden farklı çeşide de sahip olan bu ağda bandı, hemen her yerde satılmakta ve oldukça da kolay bir şekilde temin edilebilmektedir.

Veet Ağda Bandı

Epi Ağda Bandı

Her geçen gün yeni bir ağda markası piyasaya atılmakta ve kişilere farklı ürünleri sunmaya da devam etmektedir. Epi markası da, birbirinden farklı ve kaliteli olan ağda bantlarına sahiptir. fiyat aralığı da son derece uygun olan bu marka, sir ağda bandı konusunda kişiler tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.

Sesu Ağda Bandı

Söz konusu ağda olduğunda, çok sayıda kişi gözü kapalı bir şekilde Sesu markasına yönelmektedir. Hemen her çeşit ağdayı üretmek ile kalmayan Sesu, birbirinden farklı ağda bandı ile de piyasadaki konumunu sürdürmeye de devam etmektedir.

Sesu Ağda Bandı

Lapiden Ağda Bandı

Piyasaya çok uzun yıllar önce atılmamış olmasına rağmen, çok sayıda kişi tarafından Lapiden ağda markası tercih edilmeye devam etmektedir. Bu marka tarafından da oldukça farklı ağda çeşitleri ve ağda bantları da üretilmeye devam etmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/agda-bandi/