Ağda Çeşitleri

Kadınlar için kıl ve tüy problemi son derece büyük bir sorun teşkil etmektedir. Yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da kişilerin kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için bu gibi problemleri ortadan kaldırmak istemektedir.

Epilasyon çeşitlerinin gün geçtikçe daha da artması sebebi ile kişilerin daha kolay tercihte bulunmaları da kolay olmaktadır. Çok eski tarihlerden beri günümüze kadar gelen ağda ise, oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen bir epilasyon yöntemi olmaya devam etmektedir.

Çok eski tarihlerde yaşayan kadınlar, kendi imkânları doğrultusunda farklı ağdalar hazırlayabilmekteydiler. Şekerin hammadde olarak hazırlandığı ağdalar koyu bir kıvama sahip olurken kişilerin elleri ile sürüp çekmeleri tekniğine dayanmaktaydı. Günümüz koşullarında ise birbirinden farklı ağda çeşidi ortaya çıkmakta olup kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre satın almalarına olanak tanınmaktadır.

Son yıllarda hem kolay bir kullanıma sahip olması hem de etkileri dolayısıyla da sir ağda, oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Ağda çeşitleri ve kullanımları birbirinden farklı olmakta olup, kişilerin isteklerine göre satın alınabilmektedir.

Vücudun Hangi Bölgesinde Hangi Ağda Kullanılmalı?

Çam sakızı ağda, çok eski zamanlardan beri kullanılan ve günümüzde de çok sayıda kadın tarafından tercih edilen bir ağda çeşididir. Piyasadaki hemen hemen en uygun fiyatlı ağda olan çam sakızı, 3 ile 6 TL arasında bir satış rakamına da sahip olmaktadır.

İnce bir tabaka halinde sürülen ağda, bir ağda bandı yardımı ile çekilmelidir. Bacak, kol, bikini bölgesi, yüz ve koltuk altı gibi farklı bölgelerde de büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Vücudun Hangi Bölgesinde Hangi Ağda Kullanılmalı?

El ağdası da, birçok ağda markası tarafından üretilmeye devam etmektedir. El ile sürülen ve yine el ile çekilen bir ağda çeşididir. Fiyatı oldukça uygun olan bu ağda çeşidi de, ısıtılarak kullanıma uygundur. Son yıllarda kullanımının kolay olması sebebi ile de soğuk ağda büyük bir yaygınlık ile kullanılmaya devam etmektedir.

Herhangi bir şekilde ısıtılmaya ya da farklı işlemlerin yapılmasına gerek kalmadan direkt olarak kullanılabilmektedir. Bikini ve koltuk altı gibi kıvrımlı bölgelerde de kullanılabilse de, kişilerin bu bölgelerde soğuk ağdayı kullanırken dikkatli olmalarında fayda bulunmaktadır. Kol ve bacak gibi bölgelerde ise çok daha rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Vücudun Hangi Bölgesinde Hangi Ağda Kullanılmalı? 1

Ağda çeşitleri arasında yer alan oldukça fazla sayıda kadın tarafından da büyük bir beğeni ile tercih edilen sir ağda, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. roll-on halinde satılan kartuşlar, özel sir ağda makinesine yerleştirilmektedir.

Birkaç dakika içerisinde ısınan kartuş ağda, hemen her bölgede büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Kişilerin farklı bölgelerinde kullanabilecekleri sir ağda çeşidi, farklı çeşitlerine göre fiyat aralıklarına da sahiptir.

Ağda çeşitleri ve fiyatları, kişilerin bütçelerine göre oldukça kolay bir şekilde bulabilecekleri hallerde bulunmaktadır. Kişilerin hangi bölgeye hangi ağdayı kullanacaklarını bilmeleri, bu kapsamda son derece büyük bir önem teşkil etmektedir.

Vücudun Hangi Bölgesinde Hangi Ağda Kullanılmalı? 2

Her geçen gün daha da fazla sayıda kişi, kıl ve tüy gibi son derece rahatsız edici olan problemlerinden ağda yaparak kurtulmak istemektedir. Ağda yaparak alınan tüyler, ağdaların çeşidine ve kalitesine göre 3 ile 4 hafta sonra çıkmaya başlamaktadır. Bu sebeple de kişilerin düzenli olarak ağda yapmaları önerilmektedir.

Şeker içerikli olmayan ağda çeşitleri, kıl köklerini beslemediğinden dolayı zaman içerisinde kıl köklerinin güçsüzleştiği görülebilmektedir. Böylelikle kişilerin düzenli olarak kıl ve tüylerini ağda ile alması sonucunda bu problemin seyrekleştiği ve farklı bölgelerde kılların çıkmadığı görülebilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/agda-cesitleri/