Ağda Sonrası Sivilceler Nasıl Geçer?

Ağda sonrası sivilceler nasıl geçer?
Ağda, istenmeyen tüyleri yok etmek için birebir çözüm.Fakat doğru ve kaliteli ağda seçimi de en az uygulanışı kadar önemlidir. Ağdanın cilde sıcak sürülmesi, aşırısı sert çekilmesi, uygulama öncesi cildin nemli olması, tüylerin gereğinden uzun veya kısa olması gibi pek çok sorun, uygulanan bölgede sivilcelenmeye sebep olabilir. Görüldüğü üzere ağda sonrası sivilce pek çok nedenlerden oluşabiliyor. Bunun için alınacak önlemleri anlatmak istiyorum.

agda-sonrasi-cikan-sivilceler-nasıl-geçer1

Ağda sonrası sivilce çıkmaması için alınacak önlemler:

 • Ağda uygulayacağınız bölgeye önce pudra döküp hafif masaj yaparak cildinizi rahatlatmanızı tavsiye ederim. Çünkü cildin nem ve yağını alan pudra, ağdanın derinizi tahriş etmesini önleyecektir.
 • Ardından çok sıcak olmayan ağdanızı sürüp, ağda bandını iyice yerleştirin.
 • Çok hızlı ve sert çekmemeye özen gösterin. Ağdanın deriden sert çekilmesi tahribata yol açarak, sivilce oluşumuna sebep olacaktır.
 • Ağda sonrası hijyen mendilleri de ağda sonrası sivilceleri önlemek için

sir-agda-uygulama_400x1800

 

Ağda sonrası sivilceler hangi bölgelerde çıkar?

Ağda sonrası yüzde sivilce:

 • Ağda sonrası yüzde sivilce oluşmaması için terlememeye özen göstermelisiniz.
 • Ağdanın hemen sonrasında 15-20 dakika buz uygulamanızı tavsiye ediyorum.
 • Yüz bölgenize ağda yapmadan önce makyajınızın çok iyi temizlendiğinden emin olun. Hatta makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü sabun veya yüz temizleme jeliyle iyice temizlemelisiniz ki ciltteki herhangi bir kalıntı gözeneğe girip sivilcelenmeye sebep olmasın.
 • Yüz bölgesini temizledikten sonra pudra dökerek cildin iyice nemini alın.
 • Ağda uygulamasının hemen sonrasında yüzünüze buz ile masaj yapın.

Böylece sivilcelenmeyi önlemiş olacaksınız.

Ağda Sonrası Sivilceler Nasıl Geçer? 1

Ağda sonrası kol altında sivilce:

 • Ağda sonrasında, uygulanan bölgeye temas edebilecek kıyafetlerinizi pamuklu seçmeye özen gösterin
 • Ciltteki ölü deriyi atmak ve böylece oluşabilecek sivilcelerin de önüne geçmek için vücudunuza peeling uygulamanızı tavsiye ederim. Bunun yerine peeling içerikli duş jeli de tercih edebilirsiniz.
 • Ağda sonrası sivilce oluşmaması için terlememeye özen gösterin. Mesela spor yapıyorsanız, ağda sonrası ilk gün spordan kaçının.
 • Dar kıyafet giymekten kaçının ki cildiniz nefes alsın.

Ağda sonrası kullanılabilecek krem ve merhemler:
Ağda aşırı yağlı bir kişisel bakım ürünü olduğu için hemen sonrasında nemlendirici bir krem kullanmak gerekmez. Hele ki yağlı bir cilde sahipseniz, yağ oranını artırarak sivilcelenmeye sebep olabilirsiniz.

Hassas ciltler için ise ağda sonrası sivilcelenme gibi cilt problemleri oluşmaması için birtakım tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

-Ağda sonrası da öncesinde olduğu gibi pudra sürebilirsiniz.
-Her derde deva bepantheni ağda sonrası da kullanabilirsiniz.
-Son buluşum ise madecassol. Bu merhem kötü kokusuna rağmen ağda sonrası tahrip olan cilde ve cilt çalkarlarına birebir. Fakat gündüz özellikle de güneşe çıkacağınız durumlarda kullanmanızı önermem. Aksi halde ciltte lekelenme yapabilir.

Ağda sonrası sivilceye benzeyen ama bir türlü geçmeyen cilt problemleri ile karşılaşırsanız, bu sıradan bir sivilcelenmenin ötesinde bir durum olabilir. Yani alerjik bir sorun olabilir. Bu gibi durumlarda lütfen doktorunuza başvurunuz. 

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/agda-sonrasi-sivilceler-nasil-gecer/