Ağda Yapmanın 8 Püf Noktası

Hangi kadın tüylerinden şikâyetçi değildir ki? Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun yaşanan tüylenme problemi günlük hayatı oldukça derinden etkileyebilmektedir. Her geçen gün daha fazla kadın tarafından yaşanmaya devam eden bu son derece can sıkıcı problemin üstesinden gelmek ise düşünülenden çok daha basittir aslında. Özellikle de vücudun istenmeyen bölgelerinde yaşanan aşırı tüylenme problemleri, kadınların öz güvenini yerle bir ederken güzelliklerinin de geri planda kalmasına neden olabilmektedir. Genellikle kadınlarda çok daha fazla görülen bu duruma karşı her kadın farklı bir yöntem deneyerek en etkili çözümü aramaya devam ediyor. Ağda, epilasyon aletleri, kliniklerde yapılan özel lazer epilasyonlar ya da cımbız gibi yöntemler kısa bir süreliğine yaşanan tüylerden kurtulmaya yardım eder. Fakat kadınlar bu durumdan kalıcı bir şekilde kurtulmak istemektedir. Fakat yine de aşırı tüylenme problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin bir uzman doktora görünmesi çok daha faydalı olacaktır.

Hormonların çok fazla hızlı ya da çok yavaş bir şekilde çalışması, bu problemin meydana gelmesinde son derece etkilidir.

Polistik over sendromu yani halk dilinde bilinen çikolata kist, aşırı tüylenmenin en yaygın görülmeye başlanan nedenidir.

Böbrek üstü bezinin yeteri kadar iyi çalışmaması da kadınların en büyük derdi olan tüylenmede etkilidir.

Sadece görsel açıdan güzelliği engelleyen bir durum gibi görülmemesi gereken aşırı tüylenme, ciddi rahatsızlıkların da habercisi olabiliyor. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığımızda öncelikle tüylerden kurtulmak yerine bir doktora görünmemiz çok daha sağlıklı olacaktır. Doktorlar hastalarına aşırı tüylenme tedavisi için öncelikle hormon testi uygular. Bu test sonucunda çıkan değerlere göre birtakım tedaviler uygulanabiliyor. Böylelikle tüyler doktor kontrolünde ortadan kalkarken kadınlar da hayatlarına çok daha mutlu bir şekilde devam edebiliyor.

Ağda yapımı, yüzyıllar boyunca kadınların vücutlarındaki istenmeyen tüylere karşı kullanılan bir yöntem olmaktadır. Ağda yapıldıktan sonra yaklaşık 3 ya da 4 hafta boyunca tüyler çıkmamaktadır. Bu süre kişilerin hormonları ve yapılarına göre farklılık gösterebilmektedir. Henüz hiçbir şekilde vücuduna ağda yapmamış olan kişiler tarafından ağda nasıl yapılır? Sorusu sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir.  Bunun için öncelikle kişilerin cilt yapılarına göre bir ağdayı seçmesi gerekmektedir. Piyasada birbirinden farklı cilt tipine göre çeşitli ağda bulunmaktadır. Temin edilen ağda, kılların çıkış yönüne doğru sürülür. Ağda bezi ağdalı bölgeye yapıştırılır ve el yardımı ile bandın ağdaya iyice yapışması sağlanır. Kılların çıkış yönünün tersine olacak şekilde ağda bandı çekilir. Kişilerin herhangi bir tahriş ya da kanama gibi problemler ile karşılaşmaması için ağda yapılan bölgeye ikiden fazla uygulama yapmaması gerekmektedir. Aynı zamanda ağda sonrasında alkol içerikli ürünler kullanmak yerine hazır olarak satılan ağda yağlarının kullanılması önerilmektedir.

Ağda Yapmanın 8 Püf Noktası

 

Bikini bölgesi ağda konusunda kadınların en çok sıkıntı yaşadıkları bölgedir. Herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması adına, kişilerin herhangi bir deneyime sahip olmaması durumunda bir yardım alması gerekmektedir. Bu konuda uzman olan kişilere, bikini bölgesinin ağda yaptırılması daha güvenilir olabilmektedir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi bikini bölgesindeki tüyleri aldırmak istese de, ağdanın can yakması gibi durumlarından dolayı ağdaya sıcak bakmamaktadır. Temiz ve güvenilir bir yerde bikini bölgesinin ağda ile alınması oldukça sağlıklı olmaktadır. Böylelikle bu bölgedeki tüylerin kalınlığı ve sıklığı, ağda ile alınmasından dolayı azalabilmektedir. Ağda ile alınan tüyler, zaman içerisinde giderek azalmakta olup kişiler bu problem ile daha seyek bir şekilde karşı karşıya kalabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/agda-yapmanin-8-puf-noktasi/