Alkali Nedir?

Kadın erkek fark etmeksizin dış görünüşe önem vermek gün geçtikçe artan bir olgu haline geldi. Birkaç yıl öncesine kadar dış görünüş sadece kadınlar için önemli iken artık erkekler de dış görünüşlerine oldukça önem vermektedir. Bir insanın dış görünüşü ile herkesin beğenisini toplaması özgüveninin yerine gelmesini sağlıyor. Günlük yaşantısında özgüveni yerinde olan ve kendine güveni tam olan bir kişinin hayat kalitesi de bunlara paralel olarak artmaktadır.

Halk arasında bilinen en büyük yanlış; zayıf olmanın sağlıklı olmak ile aynı anlama geldiğidir. Hiçbir şeyin fazlasının iyi olmadığı aşikâr bir gerçektir. Bu nedenle çok zayıf ya da çok kilolu olmak sağlık demek değildir. Her ne kadar atalarımız “ bir dirhem et bin ayıp örter” demiş olsalar da vücutta ki yağ, kas ve kemik oranlarını takip edilmesi gerekmektedir. Gereğinden fazla alınan kilonun vücuda hiçbir yararı olmadığı gibi zararları vardır.

Halk arasında uygulanan en büyük yanlışlardan bir diğeri ise; internette, gazetede veya televizyonlarda reklamları yapılan sağlıksız ve kimyasal içerikli ilaçlardır. Hiçbir sağlık kuruluşunun kesinlikle tavsiye etmediği bu ilaçların kullanımı çok ciddi sonuçlar vermekte ve hatta kişinin hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bütün bunların yerine, birkaç ufak teknik ile içilen su bile daha faydalı bir hale dönüştürülebilmektedir. Vücudun pH dengesi, 7,4 olarak belirlenmiştir. Bu dengeyi koruyabilmek ve vücudun alkali açısından daha zengin olabilmesi için ise, alkali besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Alkali ne demek? Sorusunu yönelten kişilere yanıt olarak ise, alkali; suda çözülen bir baz olarak genelleştirilebilmektedir.

Her insan aslında kendinin doktorudur. Vücuduna nelerin iyi geldiğini nelerin iyi gelmediğini kişinin ancak kendisi bilebilir. Kendi biyolojik yapısını ve günlük yaşantısını göz önünde bulundurarak istediği kiloya erişmesi mümkündür. Her kişinin bir uzmana danışması ve diyet programlarına belli miktar paralar vermesi maalesef ki mümkün değildir. Bütçesi böyle durumlara el vermeyen her kişi kendi doktorluğunu üstlenmeli ve dikkat etmelidir. İngiliz karbonatı ya da hemen her yerde satılan normal karbonat ile sağlıklı bir yaşam sürmek mümkündür. Alkali ne demektir? Diyen kişiler, alkali su ile tanışıp etkilerini gördükten sonra sorularının cevaplarını vücutlarının verdiği sonuçlar ile alabilmektedir.

Vücudumuz bize verilen en büyük armağan ve emanettir. Kişilerin vücutlarına iyi bir şekilde bakmaları ve onu korumaları gerekmektedir. Herkes sağlıklı olmak ve bir yandan da fit bir görünüme sahip olmak ister. Bunun için ise çok yüksek meblağlarda paralar ödemeye ve yüksek eforların kaybedilmesine gerek duymadan da kilo verilebilmektedir. Sağlıklı yaşam için gerekli olan ipuçlarının yerine getirilmesi, kişilerin birkaç kilo vermesini sağlayabilmektedir.

Alkali Nedir? 1

Alkali Nedir Nerelerde Bulunur?

Alkali beslenme, hemen her gün uzmanlar tarafından bahsedilen bir beslenme türüdür. Son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından vurgulanan bu beslenme programı, çok sayıda kişi tarafından da büyük bir merak konusu olmaktadır. Bu sebeple de sıklıkla alkali nedir ne işe yarar? Sorusu yöneltilmeye devam etmektedir. Alkali beslenme türü ve alkali yiyecekler, kişilerin yalnızca kilo vermesine değil aynı zamanda çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktadır. Bu sebeple de uzmanlar tarafından kişilerin bu gibi besinleri tüketmesinin faydalı olacağı belirtilmektedir. Düzenli kullanım ile birlikte kısa sürede kilo verme üzerinde de olumlu etkilere sahip olan alkali yiyecekler, kişilerin kendilerini çok daha iyi hissetmelerine de olanak tanımaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı kişiler her geçen gün bu beslenme programına yönelmeye devam etmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/alkali-nedir/