Altın Çilek Faydaları ve Zararları

Sıhhat bilinci, görsel medya yardımıyla 7’den 70’e kadar yerleşerek iyi bir seviyeye getirilmeye çalışılıyor. Başarıda sağlanıyor elbette fakat meydana getirilen birçok sıhhat programında alternatif tıp başlığı altında, bitkilere yönlendiği süre, derhal hemen herkesin kafası karışıyor.

Altın Çilek Faydaları ve Zararları 4

Çünkü tüm meyve, sebze ve öteki bitkilerin insan sağlığında tesiri çok büyük sadece, hangi bitkinin, hangi oranda tüketileceği mevzusunda sorunlar çıkabiliyor kimi zaman.  Mucize meyve Altın Çilek ile Türkiye son yıllarda tanıştı.

Yapısı ufak olmasına karşın, dünyanın en varlıklı lifli bitkisi olarak malum bu meyve, zayıflamaya yardımcı, diyabet hastalarına faydalı, potasyum ve antioksidan oranı çok yüksek, kalp ve bağışıklık sistemi hastalıklarında tedavi edici özelliği bulunan, kolesterole faydası olan ve C vitaminlerinden zengin, kalsiyum oranı yüksek, idrar söktürücü özelliği bulunan özel bir meyve.

 

Bu yüzden çocuktan yaşlıya kadar her kesime öneriliyor. Üstelik piyasada zayıflama hapı olarak da, işlenmiş ve hap haline getirilmiş şekliyle yaygınca kullanılıyor. Kurutulmuş olarak aktarlarda satılabiliyor.

 • Düşük tansiyona sebep olan bu nebat türü ve ürünleri, baygınlık durumlarına da yol açabilir.
 • Diyabet hastaları da ne olursa olsun bir uzman yardımı alarak kullanmalıdır. Bazı hastalar için ne olursa olsun yasaktır.
 • Vücutta gereksiz terlemelere de sebep olur. Metabolizma üzerinde negatif tesirleri vardır. Altın çileğin zararları daha çok hap üzerinde kendisini belli eder.
 • Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir ve bu yüzden alerji testlerine nazaran tüketimine bakılmalıdır. Fert üzerinde bu anlamda da negatif bir etki yaratabilir.
 • Altın Çilek Faydaları ve Zararları

  Faydaları ise şu şekildedir;

 • Lif bakımından çok zengindir.
 • Kilo vermeye destektir. Diyet yapanlar sık sık kullanmaktadır.
 • Gerekli dozajlarda kullanıldığında şeker hastaları için yararlıdır.
 • Yüksek kolesterol olan kişilerde kolesterolü azalttığı bilinmektedir.
 • Altın Çilek Nasıl Kullanılır?

  Altın Çilek’in saymakla bitmeyen faydaları ve insan sağlığındaki tesirleri gerçekten oldukça etkisi altına alan ve kullanmakta da yarar var. Sadece her besin da olduğu şeklinde, azcaı karar, çoğu zarar mantığı ile gitmek lüzumlu. Çünkü bu mucize bitkiden kaçınması gereken insan grubu da var. Düşük tansiyon taşıyan insanlar bu meyveyi tüketmemelidirler.

  Gerilim düşürücü özelliğinden dolayı bu tip rahatsızlığı olanlara baygınlık hissi verebilir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar için de bu meyve önerilmiyor. İshal sorunu ve vücuttaki suyun idrarla atılmasını elde eden ilaçları kullanan hastaların kullanımında sakınca görülmüş.

  Altın Çilek Faydaları ve Zararları 2

  Altın çilek bitkisi tüketecek olanlar ve de özellikle zayıflamak için hapını kullanacak olanlar, internetteki yorumları okumadan alım yapmasınlar. Yarar görmek için dozunu kaçırmadan tüketmek, amaca yönelik bir vaziyet olacağından diyabetli hastalar günde 1 kez 6-8 tane, kilo vermek isteyenler günde 2 kere yemeklerden 10.Dk. önce 4-5 tane yiyebilirler.

  Zayıflama hapı kullanmak isteyenler ve kurutulmuş olarak tüketmek isteyenler için de mutlaka ziraat ve Köy İşleri Bakanlığından onaylı olmasına dikkat etsinler.

  Altın Çilek Fiyatı

  Tüketen insanoğlu altın çileğin zararları karşısında önlemini almış olmalıdır ve doktora danışarak tüketilmesinde çok yarar vardır. Zayıflamada kullanılan bu nebat, lif bakımından da çok zengindir. Ek olarak antioksidan oranı da yüksektir. Ancak her şeyin fazlası iyi mi zararlı ise, altın çilekte de vaziyet böyledir.

  Altın çilekten üretilen zayıflama hapları tek başına alındığında bir tek geçici tesir gösterir ve bu kilolar yeniden daha çok olarak alınır. İştah yitirilmesine ve halsizliklere niçin olur. Bağırsak ve mide problemlerine davetiye çıkarır. Tuvalet alışkanlıklarında dengesizlikler meydana gelir.

  Altın Çilek Faydaları ve Zararları 3

  Kabızlık veya ishal olma şeklinde durumlara da niçin olur. Zayıflamak isteyen kişiler ne olursa olsun doktora danışarak bu ürün hakkında gereksinim duyulan detayları almalıdır. Altın çilek kurusu satın almak isteyen kişilere ise 100 gramı 15-20 TL olacak şekilde bir fiyat sunulmaktadır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/altin-cilek-faydalari-ve-zararlari/