Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe
Yılların ilerlemesiyle yer çekimine direnemeyen ciltte deformasyon, gevşeme ve çözülmeler başlar. Bu süreçte yapılacak müdahalelerde neşterli uygulamalar her ne kadar ilk sırada olsa da, artık cerrahi yöntemlerin yerini tutacak alternatif çözümler de tercih edilmeye başlandı. Cerrahi operasyon gerektirmeyen uygulamalara artık sıkça başvuruluyor. Yüzde belirginleşen derin kırışıklıkları yok eden teknikler ve hyalüronik asit gibi maddelerden faydalanılarak yapılan uygulamalar yüz güldürüyor. Sonuç olarak teknoloji ilerledikçe ameliyatsız yüz germe uygulaması da daha fazla talep görüyor.

Ameliyatsız-Yüz-Germe1

Örümcek Ağı Operasyonu Nedir
Yüz germede, cilt altına yerleştirilen polidiaksanon iplerle yüze daha genç ve gergin bir duruş kazandırılıyor. Bu işlemin en güzel tarafı, ameliyat gerektirmeyen bir işlem olması. Polidiaksanon ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir ve iğnelerin yardımıyla örümcek ağı gibi işlenerek yüz germe işlemi yapılır.

Bilhassa kadınların çok rağbet ettiği doğal, ucuz ve pratik bir yüz germe yöntemi olan örümcek ağı tekniği, Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiştir.

Örümcek ağı tekniğiyle cildin kolajen üretmesi için cilt altı dokuların uyarılması ve örümcek ağı yapılanması sağlanır.Bu yöntemle ciltte gençleşme oluşur, cilt daha canlı, diri, toparlanmış ve gergin hale gelir. Örümcek ağı tekniğinin bir diğer ismi de iple yüz asma tekniğidir.

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir: Uygulama öncesinde örümcek ağı tekniği uygulanacak kişiye ağrı kesici ilaç tavsiye edilir. Uygulama anındaki hissi, kişiler bir anlık iğne batması şeklinde tanımlamaktadırlar. İşlem sırasında verilen ultrasound enerji, dokunun derinlerine nüfuz eder ve ciltte sıkılaşma etkisi oluşturulmuş olur.

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir: Örümcek ağı tekniği sonrası kişi günlük hayatına ve aktivitelerine dönebilir. Herhangi özel ihtimam gerektiren bir durum söz konusu değildir. Bazı kişilerde ciltte kızarıklık oluşabilir ama bu geçici bir durumdur, cilt birkaç saat içinde eski haline döner.

Yüz Germe Ameliyatı
Yüz germe ameliyatı sıklıkla kullanılan en eski yöntemlerdendir ve sonuçları da son derece başarılıdır. Kısa kesilerle yapılan yüz gerdirme, iple yüz gerdirme, endoskopik yüz gerdirme, klasik yüz gerdirme ve iple yüz gerdirme gibi farklı teknikleri vardır.

Ameliyatsız-Yüz-Germ2

En geleneksel yüz germe tekniğinde, derin kırışıklıklar ve sarkmalar son derece başarılı biçimde düzeltilir. Kesiler saç çizgisi sınırından yapılır ve yüz derisi yukarı doğru gerdirilerek yüz ve boyun germe işlemi tamamlanır. Fazla deri alınır ve kalan deri yeniden dikilir. Bu yüz germe yöntemi genelde 45 yaş üzeri olan ve ciddi oranda sarkma problemi olanlar için son derece uygundur. İyileşme süreci diğer yüz germe tekniklerine nazaran daha uzundur; ancak etkileri daha kalıcı ve uzun vadelidir.

İple Yüz Germe
Mesele güzellik ve gençlik olduğunda pek çok icat, teknik, arayış ve gelişme peşinde koşan bilim ve teknoloji, geçen yıllarla savaşacak pek çok yöntemi insanlığın kullanımına sunuyor.

Yaşla birlikte zamana karşı koyamayan cilt ve sarkan deri problemlerini birbirinden zengin yöntemlerle çözmeye çalışan güzellik endrüstrisinde bir yöntem de iple yüz germedir. Bu yüz germe yönteminde genç bir görünüme kavuşmak mümkündür. İplerin üzerindeki çentikler cildi istenen yönde sabitler. Derinin geri dönmesini engeller. Fakat bu yöntem yüzde aşırı sarkma olan durumlarda uygulanmaz.

Ameliyatsız-Yüz-Germe3

Göz kapağı germe: Gözlerinizi kapatın. Gözler bu pozisyondayken aşağı ve yukarı bakarmış gibi gözlerinizi hızlı şekilde hareket ettirin. Bu hareketle göz kapağındaki kırışıklıklar büyük oranda yok olur. Bu hareketi günde 15 kez yapmalısınız.
Alın germe: Baş ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın üst başlangıç kısmına koyun, gözleriniz kapalı vaziyette kaşların bitiş noktasına kadar bastırarak masaj yapın. Bu hareket her gün düzenli biçimde 10 kez yapılırsa alındaki kırışıklıklar ciddi anlamda yok olur.
Dudak germe: Parmağınızı ağzınıza sokarak olabildiğince şiddetli şekilde dudaklarınızla emerek parmağınızı yavaş yavaş çıkarın. Hareketi her gün 10 kez tekrarlayın.
Yanak germe: Yanağınıza 3 parmağınızla üçgen pergel oluşturun. Parmaklarınızı içe ve dışa doğru açılıp kapanacak biçimde 10 kez hareket ettirin. Bu hareketi yaparken de gülme taklidi yapın ve başınızı arkaya atın.
Boyun-gıdık germe: Dik bir pozisyonda oturun. Başınızı arkaya yaslayın. Yüzünüz tavana baksın. Göz kapaklarınız kapalı biçimde pozisyon alın ve alt göz kapaklarınızı iki parmağınızla gıdığa doğru gerecek şekilde ovalayın. 10 kez tekrarlayın.
Yanak-çene germe: İki elinizle saçların favori kısmından başlayarak çene kemiğinin ucuna kadar deriyi sıvazlayın. Bu hareketi 15-20 kez tekrar edin. Düzenli yapıldığında kulak altında kalan bölümün sarkmasını önleyici özelliği vardır.

Yüz Gerdirme Fiyatları: Yüz germe operasyonları ve işlemlerin bedeli, yapılan tekniğe, işlemin yapıldığı şehir ve sağlık merkezine, yüz germe işlemini yapan hekime göre değişir. En sağlıklı ve net fiyatı, yüz gerdirme işlemini yaptıracağınız kuruluş ve işlemi yapacak hekim belirleyecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ameliyatsiz-yuz-germe/