Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Anestol Pomad krem çok etkili bir lokal anestezi kremidir. Genel olarak acıya yol açan sorunlarda acının geçici olarak hissedilmemesi sağlamaktadır. Bilindiğinin aksine iyileştirici etkiye haiz bir krem değildir. Anestol Pomad geciktirici olarak da kullanılabilir.

Hücre zarında bulunan sinirlerin acıyı iletmesini engelleyerek geçici olarak uyuşturmasını sağlayarak acı ya da ağrı çekmesini engellemiş olan Anestol pomat krem sağladığı tesirinde bırakır ile son zamanlarda çoğunlukla tercih edilmektedir.

Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Anestol Pomad Nedir?

Anestol kremin etkili maddesi lidokain hidroklorür’dür. Bu etkili madde yardımıyla ilaç uygulanan bölgede hissizleşme sağlar. Lokal anestezik bir krem olan Anestol Pomad, tesirini averaj 3–5 dakika içinde gösterir. Anestol Pomad krem, yara, yıpranma, tahriş, yanık, böcek ısırığı, güneş yanığı, hemoroid, ciltte oluşan kaşıntı, zehirli sarmaşık ile cildin temas etmesi ve dudakta meydana gelen çatlaklar gibi problemler için kullanılabilir.

Müessir maddesi Lidokain hidroklorür olan ANESTOL Pomad krem, hücre zarındaki sinirsel ikazların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma elde eden (lokal anestezik) bir preparattır.

Endüksiyon Bilgisi

İlacın etkili Maddesi Lidokain hidroklorür‘dür. ANESTOL Pomad, hücre zarındaki sinirsel ikazların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma elde eden (lokal anestezik)  ve kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır.

ANESTOL, derideki yıpranma, tahriş ve yanıkların sebep olduğu ağrı;  çeşitli nedenlere bağlı kaşıntı, meme ucu ve dudak çatlakları, hemoroid, anüs-makat çatlakları (anal fissür) ve böcek ısırığı şeklinde cilt tahrişlerinin sebep olduğu ağrı ve kaşıntının giderilmesinde kullanılmaktadır. Nefes borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi yapılırken anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak da kullanılır.

Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 1

Anestol Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

İlacın etkili maddesine karşı bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmanız önerilmez. ANESTOL, hücre zarındaki sinirsel ikazların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik)  ve kaşıntıyı önleyen bir ilaçtır. Acıyı hafifletmek ya da cildi uyuşturmak için lüzumlu olan minimum miktarı kullanınız. Ağız, burun, kulak ve anüs içinde oluşan deri döküntüleri ve egzamalarda kullanmayınız.

İlacın gözlerinize temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile sudan geçiriniz. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamile hanımlar, hamile kalmayı planlayan hanımlar ve emziren anneler Anestol Pomad krem kullanmadan önce ne olursa olsun doktoruna başvurmalıdır. Çünkü ilacın etkili maddesi olan lidokain hidroklorür anne sütüne geçebilir ve bebeğe zarar verebilir.

Karaciğer yetmezliği olanlar ve herhangi bir ilaca karşı alerjik reaksiyonu olanlar ilacı kullanmadan önce ne olursa olsun doktoruna danışmalıdır. İlacı gözlerinizle temas ettirmemeye özen gösterin, temas etmesi halinde ise gözlerinizi bol miktarda oranda su ile sudan geçirin.

Anestol Pomad’in Kullanım Şekli

İlacı doktorunuzun tavsiye etmiş olduğu şekilde kullanmalısınız. Doktorunuzun verdiği direktiflerin dışına çıkmamaya özen gösterin. İlacın uygulanacağı bölge temiz olmalıdır.

Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 2

İlacı yara, tahriş, yıpranma ve bu tip bir probleminin olduğu bölgeye mümkün olan minimum oranda sürünüz ve hafifçe ovunuz. Uygulanan yeri ne olursa olsun bandajlamayınız üzerini kapatmayınız. Uygulanan bölge kapatıldığı takdirde ilaç cilt tarafınca emilmesi gerektiğinden çok daha çok emilebilir ve kana karışması sonucu ölümcül durumlar ortaya çıkabilir.

Doktor ilacı ne şekilde reçete yazdıysa o süre kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde ne olursa olsun hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve yönerge dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin negatif ilerlemesi sonucunu doğurabilir. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacınızı, parmak ucuyla ya da tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz ve hafifçe ovunuz.

Üzerini ne olursa olsun kapatmayınız. Anestol uyuşturucu krem kırılgan bölgelerde ne şekilde kullanılır, Anestol pomat ne için kullanılır mevzusunda data vermeden genel olarak bilmenizde yarar olacak sual Anestol Pomad ne kadar sürede etki eder sorusudur. Anestol Pomad sürüldüğü andan itibaren tesirini 5 ile 10 dakika içinde göstermektedir. Anestol Pomad tesir süresi ise averaj olarak 2 ya da 3 saat kadar sürebilir.

Karın ağrısı, nefes almada kuvvetlik, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik şeklinde bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz. Uygulanan bölgede tahriş, kızarıklık, kaşıntı ya da döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

Her krem ya da ilaçta olduğu şeklinde Anestol Pomad yan tesirleri bulunan bir kremdir. Yan tesirinde bırakır genel olarak muhteviyatında bulunan etkili maddelere karşı alerjisi olanlarda ve çok fazla sürüldüğünde yani doz aşımında görülmektedir. Çok fazla Anestol krem sürüldüğünde emilim sonucu kana karışan miktarın artması sonucu yan tesir ortaya çıkar. Anestol uyuşturucu krem yan tesirleri ise; uzun süre kullanıma bağlı olarak aşırı hassaslık, cilt yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve döküntü, sinirlilik hali, baş dönmesi, görme bozukluğu, titreme ve nöbet şeklinde, yan etkilerde herhangi biri örüldüğünde kesinlik kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Anestol Pomad deri tarafınca emilen ve kana karışan bir krem olduğundan ne olursa olsun doktorunuz önermeden kullanmamalısınız. Anestol krem anne sütüne geçmiş olduğu bilinmektedir. Emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Anestol çocuklarda uygulanırken en küçük dozda başlanır. Anestol yüze sürülürken kesinlikle göz kapağına, dudaklara ve burun iç kısımlarına sürülmemelidir.

Anestol Pomad ağda öncesi nasıl kullanılır? Sorusu sıklıkla yöneltilmektedir. Anestol uyuşturucu krem genel olarak acıyı hissi azaltmak için tercih edilmesine karşın son zamanlarda hanımefendilere ağda yapmadan önce ağda yapılacak yere Anestol sürerek geçici olarak acı hissini ortadan kaldırmaktadırlar.

Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 4

Anestol Pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır? Sorusuna yönelik olarak, İlk gece korkusu yaşayan hanımefendiler acı çekmekten korktuklarından Anestol Pomad cinsel ilişki önce sürerek bu korkularını yenebilirler. Anestol Pomad ilk gece ya da Anestol Pomad ilk ilişkide rahatça kullanabilirsiniz. Ek olarak Anestol geciktirici olarak kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Hissizlik tesiri verdiğinden geciktirici tesiri olduğu bilinmektedir. Penise azca oranda sürüldükten daha hemen sonra uyuşma sağlanır ve geciktirici tesiri ortaya çıkar.

Anestol uyuşturucu krem iyi mi sürüler sorusu kremi ilk kere kullanacak kişiler ve cinsel bölgeye uygulayacak kişilerde sual işaretleri bırakmaktadır. Anestol Pomad lüzumlu görülmesi halinde günde 2 ya da 3 kere sürülür. Tek seferde kullanılacak doz 5 gramı ne olursa olsun aşmamalıdır. Günlük kullanılacak en oldukça doz ise 17 ile 20 gram arasındadır doz aşımı ciddi yan etkilerin görülmesine niçin olabilir. Geniş yüzeylere gerekmedikçe uygulanmamalıdır.

Anestol Pomad krem, hücre zarında bulunan sinirsel ikazların iletilmesini ve oluşumunu engeller ve uygulanan bölgede uyuşma meydana getirir.

Anestol Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir? 5

Anestol krem, cildinizde meydana gelen yıpranmaların, yaraların, tahrişlerin ve yanıkların niçin olduğu ağrı ve acıları, dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları şeklinde ciltte tahrişe sebep olan etkenlerin meydana getirdiği ağrı, acı ve kaşınma hissinin giderilmesi için kullanılır. Son derece etkili olan bu kremin fiyatı ise ortalama olarak 10 TL olmaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/anestol-pomad-nedir-ne-ise-yarar-yan-etkileri-nasil-kullanilir-fiyati-nedir/