Aqua Marine Taşının Bilmediğiniz 5 Özelliği

Doğada bulunan taşlar hem güzellikleri hem de dağıttıkları şifa sebebiyle çok aranan ve yaygın şekilde kullanılan malzemelerdir. Baktıkça derinleşen büyüleyici ve adeta hipnotize eden görünümleri kadar, tene temas ettiklerinde yaydıkları enerjiler sayesinde bedene ve ruha sağladıkları şifa da, bu taşları özel ve önemli kılar.

Aqua Marine Taşının Bilmediğiniz 5 Özelliği

Doğada toprak altında ve denizlerde rezerv halinde bulunan sayısız ve çeşit çeşit doğal taş, modern tıbba destekçi olarak bedensel ve ruhsal pek çok hastalığa iyi gelmekte ve kişiyi bu hastalıklara karşı korumaktadır. Renklerinin güzelliği ile ön plana çıkan doğal taşlardan birisi de Aqua Marine olarak adlandırılan açık mavi ve saydam taştır.

Deniz suyu anlamına gelen akuamarin taşı iri ve temiz kristal parçalar şeklinde çıkartılır. Yine doğal bir taş olan Beril taşının şeffaf ve silikatlı bir türü olan akuamarin taşı çoğunlukla açık mavi, nadiren de olsa mavimsi yeşil renkte olur ve zümrüt taşına hayli benzer. Beril taşının oluştuğu taşlarda oluşan Aqua Marine taşının en güzel örnekleri çoğunlukla Rusya’da çıkarılır.

Oldukça revaçta olan ve rağbet gören bir taş olduğundan, sahtesi de en fazla yapılan taşlardan birisidir. Bu sebeple akuamarin seçerken son derece dikkatli olunmalıdır. İçi temiz, şeffaf ve berrak tondaki akuamarin taşları son derece kıymetlidir.

Akuamarin Taşının Bilmediğiniz 5 Özelliği

 1. Akuamarin taşına cesaret taşı da denilir.Duyguları açıklama cesareti verir; kişiye denge ve özgüven verir.
 2. Belleği berraklaştırır, hafızanın duru ve güçlü olmasını sağlar. Mantıklı ve dengeli bir düşünce sistemi oluşturulmasını sağlar.
 3. Beden ve zihin arasındaki ilişkiyi güçlendirerek önsezileri kuvvetlendirir.
 4. Sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelere olan bağımlılığı önler ve bu maddelere olan bağımlılığı azaltır.
 5. Dişlerin ve çene kemiklerinin sıhhatini korumasına yardımcı olur.

Aqua Marine Taşının Bilmediğiniz 5 Özelliği 2

Akuamarin Taşının  Diğer Faydaları

 • Diğer pek çok taşta olduğu gibi astım, bronşit, boğaz ağrısı ve tiroid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Ur, beze, iyi huylu tümör ve şişliklerin iyileşmesinde etkisi olan özelliklere haizdir.
 • Sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.
 • Stres ve gerginliğe son derece iyi gelir.
 • Sıkılganlık, utangaçlık, çekingenlik gibi kişiyi toplumda zor durumda bırakan ve gelişimini engelleyen negatif duyguların üstesinden gelmeyi kolaylaştırır.
 • Pozitif enerji verir, iyimserlik ve neşe gibi duyguları arttırır.
 • Yapılan her işte bireyin tatmin hissetmesini sağlar.
 • Akıl ve mantık gücünü geliştirir.
 • Kişiye ve ortama bereket ve uğur getirdiğine inanılır.
 • Özellikle işini iyi yaptığı halde yetersiz kaldığını düşünen mükemmeliyetçi yapıdaki kişilerin manen tatmin olmalarını sağlar.
 • Kişinin özgüvenini artırır ve tembelliğe karşı olan eğilimi azaltır.
 • Zihinsel ve bedensel manada gevşeme sağlar.
 • Gergin, asabi, huzursuz ve heyecanlı yapıya sahip insanlara huzur vermesiyle bilinir.

Aqua marine yüzük, aqua marine kolye, aqua marine taşı tesbih ve çeşitli aksesuarlarla süs eşyaları, hem bedene ve bulunulan ortama estetik bir anlam katar, hem de pozitif enerji dağıtır.

Aqua marine taşının faydalarından yararlanabilmek için taşın orijinal olmasına dikkat etmek gerekir. Doğal olmayan sahte taşlar vücuda şifa sağlamayacaktır. Satın alınan taşın gerçek taş olup olmadığını iyi tespit etmek gerekir. Doğal taş ve doğal taşlarla yapılmış takı satın alırken mutlaka doğru ve güvenilir adreslerden satın almak gerekir.

Aquamarin Taşını Temizleme Yöntemleri

Şeffaf ve temizken fayda sağlayan bir taştır. Zaman içinde kirlenen taş kişiye yarar yerine zarar verir. Aqua marine taşını temizlemek için son derece basit ama etkili yöntemler vardır. Kolay temizleme yöntemleri sayesinde akuamarin taşı ilk günkü temizlik ve şeffaflığını muhafaza eder. Aquamarin taşını temizleme yöntemleri, bir müddet suyun altında tutmak, bir-iki gün toprak altında kalmasını sağlamak, yahut sirkeli su ile temizlemektir.

Sirke doğal taşların temizlenmesinde de kullanılan bir bileşendir. Aquamarine taşının bulunduğu takıları ve aksesuarları sirkeli su ile silebilirsiniz. Bu temizleme yöntemlerinden herhangi biri uygulanmadığında aquamarine taşının iyileştirici etkileri azalacaktır.

Aqua Marine Taşının Bilmediğiniz 5 Özelliği 4

Aqua marine taşı fiyatı da merak edilen bir detay. Gerçek aqua marine taşı fiyatı taklitlerine göre epey yüksektir. Ama bu mavi taşın faydalarından ve dağıttığı şifadan istifade etmek istiyorsanız gerçeğini almanız en akılcı seçim olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/aqua-marine-tasinin-bilmediginiz-5-ozelligi/