Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi
Arap kızı kremi kılcal damarları uyararak yeni bir cilde kavuşmanıza olanak sağlayan son derece faydalı ve fonksiyonel bir kremdir. Aynı zamanda beyazlaşmak ve cilt temizliği için de son derece etkili olan arap kızı kremi, sivilce, cilt lekeleri, yanık ve yaralardan sonra kalan izlerde de iyileştirici etki gösterir. Osmanlı döneminde saraylarda da bir güzellik preparatı  olarak kullanılan arap kızı kremi, asırlardır Türk kadınlarının geleneksel hale gelmiş tercihlerinden biridir.

Arap Kızı Kremi 1

Arap Kızı Kreminin Faydaları
Sivilce ve yara izlerinin ardından, tahrip olmuş bölgedeki ölü ve mikroplu dokuları temizleyip yeniden canlandıran, yeni hücre yapımını hızlandıran arap kızı kremi, bilhassa sigara içen kişilerde görülen cilt yüzeyindeki sararma ve cansızlaşmayı ortadan kaldırarak belli bir süre düzenli kullanım sonunda yepyeni ve tazelenmiş bir cilt dokusu sağlar. Sorunlu bölgelerde istikrarlı şekilde kullanılmalı ve lekeler tamamen yok olana değin kullanım bırakılmamalıdır. Arap kızı kremi gözeneklerde biriken yağ ve kalıntıları da temizleyerek yeni siyah nokta oluşumunu da engelleyen tam bir cilt dostu kremdir.

Muhteşem Bir Cilt Kremi…

Arap kızı kreminin faydaları saymakla bitmez.

Arap kızı kremi her şeyden evvel en sık karşılaşılan ve çoğu insanın şikayetçi olduğu, cilt güzelliğine gölge düşüren sivilce sorunundan kurtulmak için oldukça etkili bir kremdir. Özellikle yaz aylarında güneşin etkisiyle çoğalan çillere çok iyi gelir ve yok olmalarını sağlar. Cildin rengini açarak 1-2 ton beyazlama sağlar. Ciltteki pürüzleri temizleyerek, düzgün bir cilt yapısı sağlar. Cildin güneşe karşı daha güçlü ve dayanıklı olmasını da sağlayan arap kızı kremi, cilt yüzeyinde bulunan ve kötü bir görünüm arz eden kılcal damarların varlığında da azalma ve yok olma sağlar. Arap kızı kreminin cilt yüzeyinde doğal fondöten etkisi de vardır. Yaralardan ve güneşten arta kalan kötü izleri ve cilt yorgunluğunu giderir, tazelik sağlar.

Arap-Kızı-Kremi2

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?
Cildinizde rahatsız olduğunuz lekeli yahut sivilceli bölgelere arap kızı kreminden bir miktar sürerek kurutun. Günde 1 kez kullanım yeterlidir. Gece yatmadan evvel problemli cilt yüzeyine uyguladığınız arap kızı kremini, sabah kalktığınızda bol suyla yıkayın. Arap kızı kremini tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  İçeriğindeki bitkisel maddeler sayesinde herhangi bir yan etkisi bulunmayan arap kızı kremi, güneşe çıktığınızda da kolay kolay eriyip kaybolmaz.

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler
Hande Ataizi, Vildan Atasever, Naz Elmas, Kate Winslet, Nicole Kidman gibi isimler de arap kızı kremini kullanan ve cilt güzelliklerinin büyük kısmını bu kreme borçlu olduklarını söyleyen ünlülerden.

Arap Kızı Kremi İçeriği
Arap kızı kremi içeriğinde gliserin, gliserol, B ve E vitaminleriyle; Arabistan’a  özgü geleneksel bir karışım olan “hevadiye kremi” bulunmaktadır. Tamamen bitkisel içerikli ve doğal bir ürün olan arap kızı kreminin cilt için hiçbir yan etkisi yoktur.

Arap-Kızı-Kremi3

Arap Kızı Kremi Fiyatı
Aktarlarda bulabileceğiniz arap kızı kremine internet yoluyla ulaşmak da mümkün. Bu mucizevi ve çok işlevli krem yaklaşık olarak 15-20 TL bedelle satışa sunuluyor

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/arap-kizi-kremi/