Argan Yağı İle Saç Bakımı

Argan yağı Fas ülkesine özgü olarak yetişen Argan ağacında yetişen meyvelerden elde edilir. Başta Afrika kıtası olmakla birlikte Asya ve Avrupa ülkelerinde son zamanlarda kişisel bakım amacıyla argan yağı saç bakımı için kullanılır. Kullanılan diğer doğal yağlara göre daha zor bir şekilde üretilen bu argan yağı bu sebepten dolayı pahalı satılır. Bu yağın kullanılma amacı saçlara parlaklık ve canlılık vermekle birlikte saç tellerini güçlendirerek daha hızlı bir şekilde uzamasını da sağlamaktır. Argan yağını saçınızda kullanmak için birbirinden farklı birçok yöntemi tercih edebilirsiniz.  Saç bakımı için argan yağı tercih eden bireyler saçını ve saç derisini nemlendirmek istedikleri için argan yağının bir miktarını köklerinden uçlarına kadar sürmelidir. Sürülen bu yağın miktarı saçın uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Argan yağı saça faydaları arasında saçı beslemesi, saçta kırık oluşmasını engellemesi ve yıpranmış saçlarda parlaklık sağlaması gösterilebilir.

Yağ saça uygulanmadan önce argan yağı saça nasıl kullanılır? Başlığı altında yazılı metinleri okuyarak kullanımı hakkında bilgi edinmek işinizi kolaylaştırabilir. Öğrendiğiniz yöntemlerden sizin için en uygun olanı seçtikten sonra argan yağı saç bakımınız için rahatça kullanılabilir. Bayanların bu konuda çok fazla araştırmacı olması değer verdikleri ve dış görünüşlerini etkileyen saçlarına olan düşkünlüklerinden kaynaklıdır. Sık sorulan sorulardan bir tanesi de argan yağı saç uzatır mı?

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarımızda kullanılması sonucu oldukça fayda sağlayan bu bakım yağının kullanım şekli oldukça kolaydır. Saç bakımında daha çok tercih edilen bu yağ aslında yüz bakımında, tırnak bakımında, vücut bakımında kullanılabilir. Saçları daha canlı, parlak, bakımlı bir hale getiren ve aynı zamanda saçı besleyen argan yağı saç bakımı alanında oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Derinizin ıslanmasını sağlayacak kadar yağı saç diplerinize uygulayarak hafif hareketlerle masaj yapmalısınız. Ilık bir havlu yardımıyla sardığınız başınızı yaklaşık olarak 25 ya da 30 dakika bekleterek ardından da yıkayınız. Saç bakımı için argan yağı kullanan bireyler bir müddet sonra bu bakımın saçlarına olan faydasını hissedeceklerdir. Onarıcı bir etkiye sahip olan bu yağ bireylerin yıpranan ve kırılan saçlarına masaj yardımıyla uygulanarak saçların güçlenmesini sağlar. Argan yağı saça faydaları arasında sayılabilecek bir başka şey ise argan yağı kullanımı saçta yağ birikmesinin de önüne geçmektedir. Saçların daha temiz kalmasını sağladığı gibi bakımını da yapmaktadır.

Argan Yağı İle Saç Bakımı 1

Argan Yağının Saça Faydaları

Bu saç bakımı için kullanılan yağın saçlarda kullanılmasını sağlayan yöntemler bir kaç şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler saçın durulanmasını ya da durulanmamasını da sağlamaktadır. Bu ikisi arasındaki seçim bireyin tercihine bağlıdır. Peki bu argan yağı saça nasıl kullanılır? Saçın uzunluğuna göre elinize alacağınız argan yağını saç dipleri ıslanacak şekilde saç köklerine ve saçın tamamına sürerek diplere masaj yardımıyla yedirmelisiniz. Ardından tüm saçınızı başınızın üzerinde toplayıp streç filmle ya da havluyla sarmalısınız. Daha etkili bir bakım gerçekleştirmek istiyorsanız 1 gün bekletmenizde yarar olacaktır. Fakat acele bir işiniz varsa bir kaç saat bekletmenizde yararlı olur. Argan yağı saç bakımında tercih edilmekte fakat ince telli saçlara sahip bireylerin bu argan yağını köklerine çok fazla uygulamaması diplerine ve saçlarına sürmesi daha etkili bir bakım sağlayacaktır. Argan yağı saç uzatır mı? sorusuna verilecek en güzel cevap, evet olacaktır. Besleyici ve onarıcı özelliğe sahip bu argan yağı saçların daha hızlı ve çabuk uzamasına da katkı sağlar.

Argan Yağı İle Saç Bakımı 2

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/argan-yagi-ile-sac-bakimi/