Arveles 25 MG

Arveles 25 Mg tablet, güçlü ağrı kesiciler arasında yer almaktadır. Vücuttaki iltihaplı ağrıların tedavisinde kullanılan ilacın etken maddesi, Deksketoprofen maddesidir. İltihap yok etme ve ağrı kesme özelliği bulunan bu ilaç hem tablet olarak hem de ampul olarak yaygın şekilde kullanılıyor. Bu yazımızda sizlerle ilacın tablet şeklinde kullanılanı olan Arveles 25 MG hakkında merak edilenler hakkında bilgiler vereceğiz.

Arveles 25 MG

Arveles 25 Mg, halk arasında da sıkça adı duyulan bir ilaçtır. Özellikle diş ağrısı yaşayan ve ilaç tedavisi görenlerin yakından bildiği bu ilaç, diş ağrısının yanında kas, eklem ağrıları ve iltihapları için de etkili şekilde kullanılıyor. İltihabın neden olduğu şişlikler, ağrı ve zaman zaman yükselen ateş için etkili olan Arveles tablet, ayrıca bayanlarda adet döneminde de kullanılabilir.

Bayanların adet dönemi öncesinde yaşadığı ağrıyı hafifletmek için kullanılan bu ilaç hakkında arveles adeti keser mi, sorusu sıkça sorulur. Ağrı kesicilerin genelinde olan adet kanını azaltma ihtimali, bu ilaç için de geçerlidir. Ancak kesin olarak adet kanını keser ya da azaltır diyemeyiz.

Arveles ağrı kesici ne işe yarar diye soracak olursanız, kısaca; iltihaplı ağrıların tedavisinde kullanılır diyebiliriz. Bu ağrıların hafiflemesi ve zaman içinde yok olması için antibiyotik özellikli bu ilacı düzenli kullanmak yeterlidir. Muayene sonrasında doktorun önerdiği dozda ve şekilde alınan Arveles 25 Mg tablet, bazı özel durumlarda kullanılmamalıdır.

Arveles 25 MG 2

 • Bu özel durumlardan bazılarını maddeler halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz.Hamileliğin ilk 3 ayında kesinlikle kullanılmamalı, sonraki dönemlerde doktor kontrolünde alınabilir.
 • Kanda ve kan hücrelerinde bozukluk olduğunda kullanılmamalı.
 • İlaç etken maddesine karşı alerjik durum söz konusu ise hastanın almaması gerekir.
 • Yüksek tansiyon, kalp sorunu, diyabet, yüksek koleserol gibi hastalıkları bulunanlar, mutlaka doktor kontrollerinde bu sağlık sorunlarından bahsetmeli.
 • 18 yaş altı kullanıcıların bu ilacı kullanırken yetişkinlere göre daha fazla dikkatli olması, çok gerekmedikçe kullanmaması gerekir.
 • Mide hastalıkları ve bağırsak rahatsızlıkları bulunan hastalar, doktora danışmadan kullanmamalı.
 • Geçmişte yüksek tansiyon ve kalp yetmezliği yaşayanlar Arveles tablet kullanırken çok dikkatli olmalıdır.
 • Arveles 25 MG 4

  Arveles tablet ağrı kesici, kullanılırken ilacın tek seferde ve mutlaka yutularak alınması gerekir. Tabletin çiğnenmesi, eritilmesi ya da diş ile kırılması yanlış uygulamalardandır. Tabletin yutulmasının ardından mideye inmesi için bol miktarda su içilmesi gerekir.

  İlacın alınmasının ardından kutu üzerinde yazan yan etkiler eğer hastada ortaya çıktıysa vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekir. Arveles tabletin yemeklerden en az 30 dakika önce alınması, ilacın daha hızlı emilimi için önemlidir. Bu noktaya dikkat ederek kullanılan Arveles tablet ilaçtan en yüksek verim alınabilir.

  Arveles tabletin genel yan etkileri; karın ağrısı, ishal, mide bulantısı, kusma, sersemlik, uyuklama, sinirlilik, çarpıntı, deri döküntüsü, yorgunluk, ağız kuruluğu, keyifsizlik hissi, peptik ülser, sık sık idrara çıkma, ateş ve titreme, kabızlık durumlarıdır.

  Arveles 25 MG 1

  Bu etkilerin yanında hastayı daha fazla etkileyen ciddi yan etkiler de ilaç kullanımı sonrasında ortaya çıkabilir. Bu ciddi yan etkiler; kan kusma, siyah dışkı, bayılma, yüksek kan basıncı, nefes almada güçlük, kaşıntı, döküntü, terleme artışı olarak sıralanabilir.

  Kısaca arveles ne ilacı, sorusuna cevap verdiğimiz konumuzda tamamen genel bilgilere yer verdik. Bu bilgiler hastadan hastaya değişebilir. Bunun için kullanım konusunda ve ilacın etkileri konusunda en doğru bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/arveles-25-mg/