Astral Seyahat

Özellikle son dönemlerde popüler olan ve çok sık duymaya başladığımız bir aktivitedir. Gerçek olup olmadığı henüz tam olarak tespit edilememiştir. Bu konu ile ilgili olarak çok kapsamlı araştırma ve incelemeler yapılmaktadır. Bizde sizler için astral seyahat üzerine ve astral seyahat deneyimleri gibi konularda bazı bilgileri veriyor olacağız.

Astral seyahat ruhun bedeni terk etmesi diye ifade edilebilir. Ruh bedeni terk edecek ve farklı bir boyuta geçecektir. Yapılan geçiş ve seyahat sırasında bilincin açık olduğunu söylemeliyiz. Ruhun ayrılması ve bilinç içinde izlerinin olması durumudur. Konu ile net ifadeler kullanmak çok zordur. Genellikle uyku sırasında yaşanmakta ve ortalama 5 dakika ile 2 saat arasında devam etmektedir.

Robert Monroe isimli yazar bu konuda önemli araştırmalar yapmıştır. Yapılan araştırmalar Amerika’da halen devam etmektedir. Tam anlamıyla tamamlanmıştır diyemiyoruz. Astral seyahat çok yorgun geçen bir günün veya aşırı gevşek bitin bir günün sonunda yaşanmaktadır. Dediğimiz gibi net ifadeler kullanabilmemiz mümkün olmamaktadır.

Bazı görüş ve iddialara göre ruhun uykuya dalması ile başlayan bir süreçtir. Bu esnada ruh uykuya dalma sırasında göbek bölgesinden aayrılmaktadır. Kalp atışlarının yükselmeye başlaması, ruhun heyecanlanması ve astral seyahin tam anlamıyla gerçekleşmemesi ile yeniden uyanılır. Ruhun bedenden ayrıldığı her zaman için hissedilmeyebilir. Bu anlamda astral seyahat yapanların yorumları farklı ve ilginç şekillerde olabilmektedir.

Astral Seyahat

Astral seyahat duruma göre hem gerçek, hem de rüya boyutunda yaşanabilmektedir. Astral seyahatin her insan tarafından yaşanamadığı ve bazı kişilere özel olduğunu söylememizde fayda vardır.

Astral Seyahat Yapanlar

 • Az öncede belirttiğimiz gibi her insanın deneyim sağlayabileceği bir seyahat değildir. Bazı örnek ve iddialar vardır.
 • Bir örnek vermek gerekirse, Amerika’da yaşana bir genç gireceği sınav öncesinde böyle bir deneyimi yaşamıştır.
 • Sınavdan bir gün önce yaşanan bu olayda ilgili genç sınav sorularının bulunduğu mekana girdiğini iddia etmiştir.
 • Normal şartlarda kesinlikle mümkün olmayan bu durum karşısında herkes çok şaşırmıştır. Soruların bulunduğu odaya girdiğini ve soruları öğrendiğini söylediğinde buna kimse inanmamıştır. Sınav sonrası çıkan soruların bire bir aynı olduğu anlaşılınca durumun gerçekliği konusunda daha ciddi durulmaya başlanmıştır.
 • Bu ve buna benzer bazı astral seyahat örnekleri dünya üzerinde bulunamaktadır. Astral seyahatin nasıl yapılabileceğini ve bu konuda ne gibi tekniklerin uygulanabileceği konusunda bazı detaylar aşağıdaki gibidir.
 • Astral Seyahat Yapanlar

  Gevşeme astral seyahat için çok önemlidir. Odanızın sakin, yatağınızın rahat olması bu anlamda çok önemlidir. Oda içerisinde hafif ve büyülü müziklerin çalınması gerekebilir. Bu anlamda astral seyahat müzikleri Yatağınızın karşısında gizemli bir tablo olması ve buna yoğunlaşmanız etkili olacaktır.

  Bunun sonrasında bazı cümleleri tekrarlayarak uyku dalmanız gerekecektir. Tam uykuya dalmadan önce gözlerinizi açın ve seyahate hazır olun.

  Bir diğer önemli detay uygulamadır. Uygulama konusunda bildiklerinizi ve doğru olanları titiz bir şekilde dikkate almalısınız. Tercih ettiğiniz ortamın sessiz ve rahat olmasına özen göstermelisiniz. Ruhunuzun nereye ve ne şekilde seyahat etmesini istediğini belirlemelisiniz.

  Astral Seyahat Yapanlar 1

  Bedeninizin çok uzağı olmaması ve yakın bir yere seyahat etmeniz daha doğrudur. Bu sırada hayellere dalın ve sizin bir güç tarafından yukarı çekileceğini hayel edin. Bu uygulamaların inanarak ve isteyerek yapılması çok önemlidir. En önemli detay motivasyondur. Uygun mekan koşulları, istek, arzu ve motivasyon sayesinde astral seyahat mümkün olabilecektir.

  Bu sayede çok farklı ve ilginç bir deneyime imza atabilieceksiniz. Bu detayların yapılması astral seyahati garanti etmez. Herkesin bu seyahati başarabilmesi mümkün değildir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/astral-seyahat/