At Kuyruğu Saç Modelleri

Bu yılın en tercih edilen saç modeli: At kuyruğu

Kızlarda bu yılın en çok öne çıkan saç modeli at kuyruğu. Bu saçı hem çok zaman almadan pratik bir şekilde yapabilir, hem de çok güzel görünebilirsiniz. Sade ve doğal bir görüntü oluşturması nedeniyle at kuyruğunu günlük yaşantınızda, yemeğe çıkarken ya da düğünlerde yaptırabilirsiniz. At kuyruğu da kendi arasında çeşitlere ayrılıyor.

at-kuyruğu-modeli1at-kuyruğu-modeli2at-kuyruğu-modeli3e98938f930255190b1343edea5284175KcHjgISnJF0örgü-at-kuyruğu1

At kuyruğu saç modelleri nelerdir?
Dediğim gibi at kuyruğu modelin neredeyse her ortama uyum sağlar. Oldukça kullanışlı bir model. Spor yaparken bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikkat ettiyseniz bu modeli televizyonda bir çok ünlüde de görmeniz mümkün. Yani ünlülerde artık at kuyruğunu çok sık yapıyor. At kuyruklarını gelin birlikte inceleyelim. At kuyruğu nasıl yapılır bakalım.

Yandan düşük at kuyruğu
Klasik at kuyruğunu bir toka ile başınızın üst kısmından tutturabilirsiniz. Ancak bir süre sonra hep aynı modeli kullanmak sizi sıkar. Bu nedenle at kuyruğu yaparken saçınızda farklı tarzlar yapmanız mümkün. Örneğin saçınızı yandan ayırın ve enseye yakın bir yerden at kuyruğu yapın ya da daha aşağıdan değişik bir model uygulayın.

yandan-at-kuyruğu

Saç sarılı at kuyruğu
At kuyruğu yapmanın en kolay yollarından biri saç sarılı şeklidir. Aynı zamanda şık bir görüntüsü vardır. Ben çoğu zaman bu modeli yapıyorum. Size de tavsiye ederim. At kuyruğunu kendi saçınızla topluyorsunuz. Yani saçınızı topladıktan sonra yine saçınızdan bir tutam alıp tokanızın üzerinde dolandırarak tokayı gizliyorsunuz. Bu model sizi her yerde kurtaracaktır demedi demeyin :)

saç-sarılı-at-kuyruğu

Retro at kuyruğu
Farklı bir at kuyruğu modelidir. Farklılık arıyorsanız tam size göre saçınızın tepe kısmını krepe yapın ve kabartın. Bu saça kedi gözü bir makyaj yaptığınızda oldukça hoş görüneceğinize şüphe yok.

retro-at-kuyruğu

-Spor ve şık at kuyruğu
Hem spor hem de şık bir görüntü istiyorsanız işte sizin modeliniz tam da bu. Saçlarınızı tepeden sıkıca toplayın. İşte bu kadar basit.

spor-ve-şık-at-kuyruğu

-Örgülü at kuyruğu modeli
Diğer yandan örgülü at kuyruğu modelleri de deneyebilirsiniz. Değişik örgü modelleri ile at kuyruğuna şekil verebilirsiniz. Düz örgü, balık sırtı, şelale görünümlü örgü ile saçınıza renk katabilirsiniz. Bunları yapmak için yine klasik at kuyruğunu yapacaksınız ve aşağıya doğru öreceksiniz.

örgülü-at-kuyruğu-modeli

-Hacimli at kuyruğu
Hacimli at kuyruğu yapmak içinse öncelikle saçınıza hacim veren bir şampuan tercih edin. Saçınızı yıkadıktan sonra kabarmasını önlemek adına saçlarınızı havluyla fazla ovalamamaya dikkat edin. Saçlarınızı dipten uca doğru kurutun. Ardından bir maşa yardımıyla saçlarınıza hacim verin. Tüm saçınızı maşaladıktan sonra saçınızı at kuyruğu şeklinde toplayın. Bu yönteme alıştığınızda zamanla pratikleşecek ve bu modelden vazgeçemeyeceksiniz.

hacimli-at-kuyruğu

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/at-kuyrugu-sac-modelleri/