Atarax Yan Etkileri Nelerdir, Atarax’ın Ne Gibi Yan Etkileri Vardır?

Atarax yan etkileri, her ilaçta olduğu gibi Atarax’ta da, bu ilacın içeriğindeki maddelere duyarlılığı olan kişilerde yan etki gözlemlenebilir.  Atarax yan etkileri ortaya çıktığı vakit, ilacın alımı durdurulmalı ve derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Atarax Yan Etkileri Nelerdir, Atarax’ın Ne Gibi Yan Etkileri Vardır?

Atarax kullananlarda aşırı hassasiyet, anafilaktik şok, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik, titreme, irade dışı kas kasılmaları, istemli hareket etmede zorluk, oryantasyonda bozukluk, halüsinasyon, idrara çıkmada güçlük, bronşlarda geçici daralma, anjiyonörotik ödem; yani ellerde, ayaklarda, bileklerde, yüzde ve dudaklarda şişme gibi yan etkiler görülebilmektedir.

Bunlar üzerinde durulması ve dikkate alınması gereken ciddi yan etkilerdir. Bu yan etkilerden biri veya bir kaçı sizde varsa Atarax’a karşı alerjiniz olduğundan söz edilebilir. Acil olarak tıbbi müdahale alınması gerekir. Ancak bu ciddi yan etkiler çok nadir olarak görülür.

Eğer dakikadaki kalp atım sayınız, yani nabzını normalin üzerine çıkarsa,

Gözlerde uyum bozukluğu yaşanırsa

Bulanık görme, ağız kuruluğu, bulantı, kabızlık, kusma, halsizlik, vücutta kırıklık, ateş, uyuklama, baş ağrısı, sedasyon yani sakinleşme, sersemlik hissi, uykusuzluk, ajitasyon yani aşırı huzursuzluk hali, zihinde karışıklık, kaşıntı, ciltte döküntü, kurdeşen yani ürtiker, terlemede artış, dermatit yani deri iltihabı, tansiyonda düşüklük gibi şikayetler ortaya çıkarsa Atarax’ın yan etkilerini görüyor olabilirsiniz.

Atarax Yan Etkileri Nelerdir, Atarax’ın Ne Gibi Yan Etkileri Vardır? 1

Atarax uykusuzluk tedavisi için kullanılan bir ilaç olmasına rağmen, yan etki olarak uykusuzluk da yapabilmektedir.

Yan etkiler, dozun dikkatli bir biçimde yeniden ayarlanmasıyla ortadan kaldırılabilir. Yaşı ilerlemiş kişilerde yan etki görülme olasılığı daha fazladır.

Atarax 25 mg. kaç saat uyutur diye soranlar için net bir yanıt yok; zira her ilacın her bünyedeki etkileşimi farklı. Ama Atarax ile derin bir uykuya dalmak olası.

Atarax tablet kullananların yorumları hapın endikasyonlarını doğruar nitelikte. Atarax özellikle uyku problemi yaşayan kişilerde oldukça etkili oluyor ve derin ve etkili bir uyku sağlıyor.

Atarax Yan Etkileri Nelerdir, Atarax’ın Ne Gibi Yan Etkileri Vardır? 2

Atarax tableti hekim tavsiyesi ile aldıysanız, hekiminiz size ilacı ne dozda kullanacağınızı söyleyecektir. İlaç ebat olarak çok  küçük olmasına rağmen, etkisi oldukça belirgin bir hap. Bu sebeple yarım doz dahi yeterli olabiliyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/atarax-yan-etkileri-nelerdir-ataraxin-ne-gibi-yan-etkileri-vardir/