Ateş Kehribar

Ateş kehribar nedir, ateş kehribar adını kırmızı renginden almaktadır. Ateş kehribar, malzeme olarak sıkma kehribar grubundan gelmektedir. Şeffaf yapısı ve sade rengiyle sıkma kehribardan ayrılan ateş kehribar; baston sapı, eski şemsiye sapı, oyun zarı gibi eskimiş malzemelerden yapılır. Nadir bulunan bir malzeme kaynağı olduğu için de hayli kıymetlidir.

Ateş Kehribar 1

Ateş Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Ateş kehribarın sade olması işlenmediği anlamına gelmez. Ateş kehribara iyi bir işçilikle göz alıcı motifler yapılabilmektedir. Bu işlem tespihi daha da değerli kılar.

Ateş kehribar özellikleri nedir kısmına değinecek olursak; ateş kehribar tespihler, damla kehribar tespihler gibi doğal yapıya sahip tespihler değildirler.

Ateş kehribar tespihler değişik renk ve boyutlarda olabilirler.

Ateş ve sıkma kehribar tespihler usta işi tespihler arasında önemli bir yere sahiptirler.

Ateş kehribar tespihler değişik kalitelerde olabilir. Bu da iki ateş kehribar tespih arasında önemli bir fiyat farkına sebep olabilir. Ateş kehribar tespih fiyatlarının farklılık gösterme nedeni budur.

Ateş kehribar tespihler, orijinal natürel damla kehribar tespih değildir.

Ateş Kehribar 2

Her kırmızı tespih ateş kehribar anlamına gelmiyor. Dayanıklı ve kaliteli malzemenin eski olması da son derece önemlidir.

Ateş kehribar tespih nedir sorusuna verilecek en kısa ve öz yanıtlar bu şekildedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ates-kehribar/