Avokado Yaprağı Faydaları

Organik besinler içerdiği için Avokado bebeklerin de rahatça tüketebileceği bir meyve çeşididir. Avokadonun ihtiva etmiş olduğu varlıklı miktardaki vitaminler ve mineraller ayrıca kalp ve sindirim sistemi için çok yararlıdır. Lif ihtiva etmiş olduğundan sindirim sistemi organlarının tümüne yararlıdır.

Avokado Yaprağı Faydaları 4

Avokado ek olarak bünyenin kansere karşı bünyeyi güçlendirici besinler ihtiva eder. Avokado çekirdeği, protein bakımından son derece zengindir. Sağlık uzmanları Avokadonun ihtiva ettiği proteinin öteki birçok besinden çok daha etkili ve kıymetli bulunduğunu savunmaktadırlar.

Bu özelliğinden dolayı çocukların gelişme döneminde Avokado tüketmeleri sağlık açısından çok yararlıdır. Bu kapsamda ise çok sayıda kişi tarafından avokado yaprağı ne işe yarar? Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir.

Astım rahatsızlığından mustaripseniz avokado yaprağı bunun için bir çözüm olabilmektedir. 7 tane avokado yaprağını 3 bardak su ile kaynatın ve 1 yiyecek kaşığı buz ilave edin. Su kaynayıp yarıya kadar indiğinde avokado yapraklarını sudan çıkarın ve sıcakken yatmadan önce içmeniz faydalı olabilmektedir. Hafta süresince geceleri uyumadan önce içildiği takdirde ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilmektedir.

Avokado Yaprağı Faydaları 3

Avokado yaprakları gerginlik duygusunu tedavi edebilmektedir. Eğer bu şekil ruhsal bir sıkıntınız var ise 9 tane doğranmış avokado yaprağını 3 bardak su ve zerdeçal ile kaynatın. Daha sonra bu karışıma tuz ekleyin. Kaynayan su yarıya gelene kadar bekleyin ve ondan sonra çayı süzün. Stresli ve gerilmiş hissettiğinizde uyumadan önce tertipli olarak bu karışımı tüketebilirsiniz.

Avokado çayı yaşanmış olan bakteriyel bir enfeksiyondan kurtulmak için yardımcı olabilmektedir. Avokado yaprağı faydaları ağrı kesici özelliğe haizdir; bu yüzden diş ağrısı, baş ağrısı, adet krampları ve bel ağrısı gibi ağrıların emarelerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

Avokado yaprağı bir idrar sökücü olarak vazife görmektedir. Metabolizmayı çalıştırarak atık ürünlerin idrar kanalıyla atılmasını sağlamaktadır. Avokado yaprakları çayı kanseri önlemeye yardımcı olmaktadır. Bu yapraklar pinen ve limonen olarak malum kanser önleyici maddeler içermektedir.

Avokado Yaprağı Faydaları 2

Avokado yaprakları cilt sağlığını desteklemektedir. Avokado yapraklarını püre yapmış olup şişlik olan bölgeye uygulayıp ondan sonra su ile yıkarsanız şişkinliğe olan yararlarından rahatça yararlanabilirsiniz. Avokado yaprakları kendiliğinden glikozit ihtiva ettiği için diyabet tedavisinde kullanılmaktadır. Bu niçin avokado yaprağı çayı diyabetin tedavisinde çok kullanışlı olmaktadır.

Avokado yaprağının faydaları arasında yer alan bir diğer özellik ise zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Avokado yapraklarının tüketimi limonen içeriği yardımıyla iştah kesici olarak çalışmakta böylece kilo almayı önlemektedir.

Avokado Yağı Faydaları

Avokado ağacı aracılığı ile elde edilen avokado yağının içinde yer edinen ve minimum 8 tane bileşenden meydana gelen E vitamini koroner kalp hastalığı riskini minimum seviyeye indirmektedir. Avokado yağı yeni cilt hücrelerinin oluşmasında yarar sağlar.

  • Güneşe karşı iyi bir kotuma sağlar ve bununla birlikte cildin kendini toparlamasını sağlar. Kırışıklıkların giderilmesi için avokado yağını direkt cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Sıkıntılı hava koşullarında hem cildinizi aynı zamanda saçınızı koruyacak etkiye haizdir. Saçların daha parlak ve gür olmasını sağlar. Bunu da avokado yağının içinde bulunan mineral ve vitaminler yardımıyla gerçekleştirir.
  • Avokado Yaprağı Faydaları 1

  • Saç köklerinin korunmasında yarar sağlar. Hava kirliliğinden dolayı yıpranmış olan saçların parlak bir görüntüye erişmesini sağlar.
  • İçerisinde bulunan Omega 3 asidi yardımıyla kişileri meme ve kolon kanserine karşı korur. Tümörlerin yayılmasını durdurur ve bu özelliği yardımıyla kişileri hastalıklara karşı koruyucu özelliği de vardır.
  • Prostat ve cilt kanserine karşı kişileri korur. Hem de sigara tüketen kişilerde olabilecek akciğer kanserini en alt seviyeye taşımaktadır. Bu nedenden dolayı sigara tüketen kişilerin avokado yağını ve kendini tertipli tüketmeleri önerilir.
  • Cildin yumuşamasında yarar sağlar ve cilt hastalıklarına karşı kişileri korur.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/avokado-yapragi-faydalari/