Ayağınıza Koyduğunuz Sıcak Su Torbası Sancıyı Azaltır mı?

Kadınların en çok regl sancısında ihtiyaç duyduğu, hatta yanından ayırmadığı sıcak su torbasının gerçekten sancıyı azalttığı doğru mudur? Regl sancısı tartışılmaya sunulamayacak kadar şiddeti yoğun bir ağrı çeşididir. Pek çok kadın her ay bu sancıyla başa çıkmanın yollarını arar.

Ayağınıza Koyduğunuz Sıcak Su Torbası Sancıyı Azaltır mı?

Bazen tüketilen besinlerden, bazen üşütme yolu ile gerçekleşen ya da genlerden kaynaklı sebeplerden dolayı sancı çekmek kaçınılmaz bir hal alabilir. Stresin de yoğun olduğu bu dönemde hem psikolojik hem de fiziksel değişimler, kadın açısından rahatsız edici bir durumdur.

Bazı kadınlarda baş ağrısı, bazılarında bel ağrısı, bazılarında ise karın ağrısı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Farklı yöntemler denenerek ağrı azaltılmaya çalışılır.

Peki, ayağınıza koyduğunuz sıcak su torbası sancıyı azaltır mı? Bazı kadınlar, yararı sadece sıcak su torbasında gördüğünden ötürü evladı gibi sahiplenip kucağında taşırken, bazısı için bacakları uzatıp ayak altına sıcak su torbası koyabiliyor. Sıcak su torbası ayak ile temasa geçtiğinde, sancıda yüksek oranda bir azalma görülür.

Ayakların ısıyla buluşması, karın ağrısına olumlu bir etki gönderir ve bir iki saat içerisinde sancının hızla azaldığı görülür. Sıcak su torbası, kasların ve damarların gevşemesine sebep olup, kanamanın da artışını sağladığı için hızlı dolaşımdan dolayı vücut rahatlar ve sancı azalır.

Ayağınıza Koyduğunuz Sıcak Su Torbası Sancıyı Azaltır mı? 1

“Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki o da sıcak su torbasının kullanımını doğru bir şekilde gerçekleştirmek. Torbaya suyu ekledikten sonra, havasını iyice alıp kapağını sıkıca kapatmak gerekir. Kullanıma geçmeden önce, işlemi gerçekleştirdikten sonra kapağın su akıtıp akıtıp akıtmadığı kontrol edilmelidir.

Aksi takdirde yanlış kullanımdan ötürü, yanma olayı gerçekleşerek vücuda ciddi boyutta zararlar verilebilir. Son olarak, sıcak su torbasının en çok kış aylarında yatağı ısıtmak veya uyku halinde vücudu ısıtmak için kullanıldığından ötürü olası bir durumla karşılaşmamak için dikkatli kullanmak gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ayaginiza-koydugunuz-sicak-su-torbasi-sanciyi-azaltir-mi/