Ayakkabı Nasıl Genişletilir Püf Noktaları

Temiz bir poşete su doldurup ağzını sıkıca bağlayın. Su dolu poşeti ayakkabının amacıyla yerleştirin. Ayakkabıları da buzdolabının dondurucu seksiyonuna koyup 1 gece bekletin. Ayakkabının içerisinde donan su ayakkabının açılmasını sağlayacaktır. Bu teknik burnu açık ayakkabılarda da gerektiğince etkili olacaktır. Boydan değil ama yanlarından sıkan, parmaklarınızı acıtan ayakkabılar dondurucuda bu şekilde bekletildiğinde basit açılır.

Ayakkabı Nasıl Genişletilir Püf Noktaları 1

Ayakkabıları bu kez su doldurmadan poşet içerisinde dondurucuda 1 gece bekletin. Bu teknik de sıkan ayakkabıyı genişletecektir.

Bilindik Yöntem

Sıkan ayakkabı amacıyla buzdolabı tekniği

Buzdolabı poşetinin yarısına kadar su koyup ağzını bağlayın.  Poşetlerin tam olarak 3 saat gibi bir süre bekletilmesi son derece iyi olacaktır.

Ayakkabı Nasıl Genişletilir Pratik Bilgiler

Yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı sıkıyor, dar mı geliyor? üzülmeyin, bildireceklerimizden dilediklerinizi tatbik ederek süet, deri, keten, bez, rugan ve spor size ufak gelen her türlü ayakkabıyı genişletebilirsiniz.

Çok beğenerek aldığınız ayakkabınız ayağınıza olmuyorsa, vuruyorsa işte yapmanız gerekenler!

Ayakkabı Nasıl Genişletilir Püf Noktaları 2

1.Yöntem

Sıkan ayakkabı amacıyla buzdolabı tekniği

Buzdolabı poşetinin yarısına kadar su koyup ağzını bağlayın. Poşet içerisinde yer alan suların bu sırada donması gerekmektedir. Hızlı bir şekilde donması için buzlukta boş bir yerde 2 ile 4 saat arasında bekletmeniz yeterli olacaktır. Buzluktan çıkarttığınız ayakkabıları oda sıcaklığında, içerisindeki buzlar eriyene dek bekletilir. Poşetleri çıkarıp ayakkabıyı giyin.

2.Yöntem

Yulafları bir gece su içerisinde bekletmeniz gerekmektedir. ertesi gün suyu süzüp, ayakkabıları yulafla doldurun. 1-2 gün bekletin ve ayakkabılar giyilmeye hazır.

3.Yöntem

Ayakkabınızın içine geceden patates koyup bekletin. Ertesi gün giyebilirsiniz.

4.Yöntem

Eczanelerde satılan buz torbasını dondurucuda dondurmanız gerekmektedir. Daha sonra 5 saat bekletmeniz gerekmektedir.

Ayakkabı Nasıl Genişletilir Püf Noktaları 3

5.Yöntem

Ayakkabılarınızı evde giyin, bir iki güne açılacaktır.

Önü açık ayakkabı genişletme: Ayakkabınızın ön alanı açık olan cinsten bir ayakkabı ise o vakit ilk evvelce temiz orta boy bir havluyu alın ve sonra temiz suyun içerisine daldırın ve ıslatmış bulunduğunuz havlu ile ayakkabınızın ilk evvelce en ön bölümünü silin. Ayakkabınızın iç alanına havlunun tamamıyla oturduğundan emin olun.

Ayakkabının içerisinde yer alan havlu sayesinde genişleme gerçekleştirirlerken bu işlemi en az 1 gün kadar bekletmeniz sizin tam bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Bu işlemin sonucunda ayakkabı ön tarafı da korunmuş olacaktır.

Dar gelen ayakkabının iç astarları ispirto ile ıslatınız. Bir gün bu şekilde kalıp bütün derinin ispirtoyu çekmesi beklenir.

Ayakkabı Nasıl Genişletilir Püf Noktaları 4

Temiz bir poşete su doldurup ağzını sıkıca bağlayın. Su dolu poşeti ayakkabının içine yerleştirin. Ayakkabıları da buzdolabının dondurucu seksiyonuna koyup 1 gece bekletin. Ayakkabının içerisinde donan su ayakkabının açılmasını sağlayacaktır. Bu teknik burnu açık ayakkabılarda da gerektiğince etkili olacaktır. Boydan değil ama yanlarından sıkan, parmaklarınızı acıtan ayakkabılar dondurucuda bu şekilde bekletildiğinde basit açılır.

Ayakkabı almaya gerektiğince geç gitmeye özen gösterin. Akşam seçilen bir ayakkabı size daha ideal olacaktır. Çünkü gün boyu bedeninizi taşıyan ayaklar akşam bulunduğunda neyin daha iyi yaklaştığını hissetmenizi sağlayacaktır. Yorgun bir gün geçirdikten ayakkabı alımı yanlış olacaktır.

Rahat bir gün geçirdikten sonra ayakkabı alışverişi ayağınız için en rahat ayakkabıyı bulmanız için doğru olacaktır. Bunun yanında ise sabah ayakkabı alışveriş yapmak istediğiniz taktir de ayağınızın küçük olacağını bilmeniz gerekir. Ayaklar sabahları daha küçük bir hal alırken gece büyümeye başlar. Gözle görülmez ama ayakkabı alırken bunu hissedebilirsiniz. Sabah alım gerçekleştirdiğiniz ayakkabınızın tam olarak gece saatlerinde sıkabileceğini asla unutmanız gerekiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ayakkabi-nasil-genisletilir-puf-noktalari/