Aynısefa Kremi Kullananlar

Son zamanlar da hem cilt hem saç hem de vücut sağlığı için doğal bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen yağlar ya da kremler kullanılmaktadır. Alternatif tıp olarak da bilinen bu bitkiler tamamen doğal olduğundan dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Aynısefa Kremi Kullananlar 1

 

Piyasada hemen hemen her konu için ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin içerisinde az da olsa kimyasal madde bulunmaktadır. Bu da yanlış kullanım sonucunda olumsuz sonuçların meydana getirmektedir. Kişilerin bu krem ya da losyonları kullanmadan önce ne için kullanacaklarına ve kendi cilt ya da saç yapılarına uygun olup olmadığına karar vermeleri gerekmektedir.

Doğal bitkilerden olan aynısefa bitkisi de pek çok alanda kişiler için ilaç niteliğinde olmaktadır. Aynısefa bitkisi insanlar tarafından çok bilinmese de sayısız faydası olmaktadır. Bu bitkiden yapılan çay ile vücut sağlığı korunurken, elde edilen krem ile de cilt bakımı ve cilt sağlığı korunmaktadır.

Ciltte oluşan yaralanmalar, kanamalar, ezilmeler ya da yanıklar gibi yüzeysel yaraların tedavisinde aynısefa kremi kullanılmaktadır. Bu gibi yaraların yanı sıra kas, eklem, varis, bel veya boyun ağrılarına aynısefa kremi masaj yapılarak sürüldüğünde ağrıların azaltmakta ve kişileri rahatlatmaktadır.

Bu krem ile ciltte meydana gelen sorunlarında çözümü olmaktadır. Bu sorunlardan biri de tırnak mantarı olmakta ve aynısefa kremi tırnak mantarı tedavisinde de tercih edilmektedir.

Aynısefa Kremi Kullananlar 2

 • Aynısefa kremi cilt lekeleri, kara lekeler, sivilce ya da akne sonrasında oluşan lekelerin tedavisinde çok fazla olumlu sonuçlar göstermektedir. Bu lekelerin yanı sıra sedef ve egzama gibi hastalıklarında önlenmesinde ve var olan hastalığı azaltmada, kişiyi rahatlatma da kullanılmaktadır.
 • Aynısefa kremi kullanan kişiler ayaklarda meydana gelen mantardan dolayı oluşan kaşıntılarında azaltılmasını sağlamaktadır. Ayak mantarının yanı sıra ayaklarda oluşan kokuların giderilmesini ve düzenli kullanım sonucunda bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır.
 • Makyaj temizleyiciler içerisinde yer alan kimyasal maddeler kadınların ciltlerinde kızarıklık, şişkinlik ya da yangı oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca bu temizleyicilerin içerisinde yer alan bileşenlerden dolayı hassas ciltlerde alerjik durumlar meydana gelmektedir. Bunu önlemek ve daha doğal bir şekilde makyaj temizlemek için aynısefa kremi kullanılmaktadır.
 • Cildin tamamı için aynısefa kremi kullanılabilmektedir. Kış aylarında hem erkeklerde hem de kadınlarda meydana gelen dudak çatlaklarının azaltılmasında ve soyulmasında da aynısefa kremi kullanılmaktadır.
 • Hassas ciltlerin kullanacakları sabunlar ya da losyonlar daha farklı olmalıdır ki ciltte alerjik durumlar, kızarıklıklar ya da kaşıntı meydana gelmesi engellenmektedir. Aynısefa sabunu sayesinde bu gibi durumlar da engellenmektedir.
 • Kadınların her ay yaşadıkları adet dönemlerinde bazı hormonlardan dolayı bazı kadınlarda bu süreç çok ağrılı ve sancılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunu önleyebilmek ve ağrıların azaltılması için aynısefa kremi oldukça etkili bir ilaç niteliğinde olmaktadır. Hem ağrının azaltılmasını sağlamakta hem de kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır.
 • Sinüzit, bronşit ya da kronik migren durumlarında bu krem ile başa yapılacak masaj kısa süre içerisinde ağrılarından kurtulmaktadır.
 • Aynısefa Kremi Kullananlar 3

  Aynısefa Kremi Nasıl Kullanılır?

  Mecitefendi aynısefa kremi kullananlar ile Farmasi aynısefa kremi kullananlar bu kremden oldukça memnun kalmış olmaktadır. Aynısefa kremi çok faydalı olduğu gibi tamamen doğal olduğundan dolayı kişiler kullanırken çok fazla sorun yaşamamaktadır.

  Ayrıca bu kremi kullanan kişiler yüzlerinde meydana gelen çok uzun süre boyunca kalan sivilce lekelerinin de azaldığını hatta geçtiğini söylemektedir. Aktarlar da ya da eczanelerde satılan doğal aynısefa kremi sayesinde pek çok cilt lekesinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/aynisefa-kremi-kullananlar/