Bacak Estetiği

Bacak estetiği dış güzelliğin başlıca unsurlarından biridir. Bacak estetiği yapılırken bacaklarda eğriliğe neden olan kemiğe dokunulmadan hasta olan kişinin bacağına yağ enjekte ederek bacaklara şekil vermeye yaramaktadır.

Estetik cerrahide fiyat hususu titiz etik konulardan birisidir.

Bacak Estetiği 1

Bacak estetiği fiyatlarını bozukluğun tipi, derecesi, uygulanacak teknik ve hastane seçimi belirler. Hafif derece parantezliyi olan bir bacak ile ileri derece parantezliyi olan bir bacak arasında fiyat farkı olacaktır. Hatta birtakım hallerde botoks tüketimi ile kasları biçimlendirme de lüzumlu olabilir ki bu ek bir maliyet artışı manasına gelir. Özetle bacak estetiği ücretleri şahsa özeldir.

Seçilecek hastane sıhhatli bir kişide bu tür prosedürler amacıyla neticesi etkilemez. Sadece şahsi konforla alakalı değişiklikler oluşur. Bu gayeli ekonomik bir ücretlendirme istenmesi halinde butik hastane tercihi daha mantıklı olacaktır.

Konuyu ticari bir boyuta indirgememek ve hasta-hekim arasında ki iletişime zarar vermemek mühim bir konudur.

Görüşme evveli birtakım hallerde aşağı yukarıya ya bir maliyet çıkarmak olası olabilir. Bunun amacıyla problemli bölge fotoğraflarının incelenmesi faydalı olacaktır.

Günümüzde birçok kadın ve erkek doğrulusunda bacaktaki incelikler, kalınlılar ve eğrilikler lüzumdakince ehemmiyet söz konusudur. Kadınlar uzun, simetrik düzgün ve çarpıcı bir bacak istek ederken, erkekler kaslı bir bacaklar istiyor.

Bacak Estetiği 2

Çocukluk ehemmiyetinde ki sağlıksız beslenme, ideal sporun yapılmaması ve kalıtsal faktörler bacakta estetik problemlere yol açabiliyor. Bacak estetiğinde gaye bacakları estetik, görsel, uyumlu ve çekici duruma getirmek. Yağ grefti liposuctionla bedentan alınan yağ dokusunun özel bir prosedürden atlattıktan sonra yine bedenin eksik alanlarına verilmesidir.

Burun estetiği ya da diğer estetik operasyonlarında bulunduğu gibi bacak estetiği programları bugünümüzde ideal koşullar sağlandığında özel bir vakit dilimi değişik mevsimlerde kolaylıkla uygulanabilir.

Bacak Estetik Operasyonuna İdeal Adaylar

Bacaklarından şikayetçi hastalarımızı ilk olarak ayrıntılı bir muayeneden geçiriyoruz ve operasyon yapılıp yapılamayacağına karar veriyoruz. Uygun Bacaklarda alana gelen estetik problemler kendi içeresinde birçok bölüme ayrılıyor.

Bacak Estetiği 3

Kalın Bacak Estetiği

Hepimizin bildiği gibi bacakların estetik ve beden ölçüleri ile uyumlu olması kadın bedeninde mühim bir güzellik sembolüdür. Bacak biçimlendirme ve dizaynında birkaç değişik prosedürün bir arada iyi düşünülerek yapılması söz konusudur. Kalın bacağın gayeleri arasında kalın kemik yapısı, ilerlemiş kaslar ya da çok yağ dokusu mühim faktörler. Genelde yapısal olarak çok yağ dokusuna bağlı kalın bacaklar yaygındır.

Çöp Bacak Estetiği

Çöp bacaklar iki doğrultulu olabildiği gibi tek doğrultulu birtakım hastalıklara bağlı olarak da oluşabilir. Aşırı ince bacaklarda silikon protez yerleştirilerek diz altı daha kalın ve adaleli gösterilebiliyor. Endoskopi yardımıyla baldır kasları arasına yerleştirilir. Silikon protezler bacakta aşağı yukarıya ya 3-4 cm etraf artışı sağlar. İnce bacak ve hafif bacak eğriliklerinde, bireyin bedeninde yeterli yağ dokusu varsa yağ enjeksiyonu ya da kök hücreden varlıklı yağ enjeksiyonu yapılıyor.

Bacak Estetiği 4

Bacak Estetiği Operasyonun Maliyeti

Birçok estetik cerrahi operasyonlar gibi bacak estetiği maliyeti genel olarak değişebilir. Bu operasyonun maliyetini estetik cerrahın eğitimi, tecrübesi ve yeteneği dışında, operasyonu gerçekleştireceği hastanenin konumu ve verilen hizmet, operasyonda kullanacağı cihazın sarfı, anestezi, ilaçlar, operasyon ardından özel giysiler ve operasyon evveli ve ardından tıbbi testler gibi faktörlerin hepsi etkiler.

Bacak estetiği olacak hastaların ameliyat evvel ve ardından sigara içmemeleri istenir. Kanı sulandıran vitamin ya da diğer ilaçlar varsa on gün eskiden kesilmesi istenir. Bacak ameliyatı genel ya da lokal anestezi tekniği ile yapılmaktadır. Genellikle ameliyat vakit bir ile dört saat arasında sürmektedir. Doktor doğrulusunda lüzumlu bilgilendirilmeler gerçekleştirdikten sonra estetik operasyona başlanır.

Yapılacak olan bacak estetiği ameliyatı genel olarak 1 ile 2 saat arasında değişiklik göstermektedir. Ameliyat ardından 2 ile 3 gün hastaların ayaklarını yüksek tutacakları biçimde dinlenmeleri söz konusudur. Sargılar eksiltildikten sonra sosyal yaşantısına dönebilir.

Bacak Estetiği 5

Ancak iş hayatına başlama vakit 6 ile 7 gündür. Ameliyat ardından tamamıyla etkinin gitmesi 6 haftayı bulmaktadır. Genellikle spor yapanlar en az 3 ay spor aktivitelerinden uzak durmaları söz konusudur.

Ameliyat evvel hastaya lokal anestezi yapılır. Bazı hastalara muayene ardından genel anestezi de yapılabilmektedir.

Risk olarak da düşüktür. Her ameliyatta belirli oranlarda tehlikeler vardır. Hiçbir ameliyat %100 risksiz olarak görülemez. Ancak bacak estetiği ameliyatı yüzeysel olarak oluşturulan bir ameliyat bulunduğu amacıyla risk seviyesi düşüktür. Uzman plastik cerrahlar doğrulusunda itimat ortamında yapılabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bacak-estetigi/