Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacakların çift kat gibi kalın olması kadında asla güzel durmaz. Kadını çok kötü gösterir. Şimdiki yazımız bacak egzersizleri programlarından bahsetmek üzere hazırlandı. Her yaşta kadın için ideal olan bacak egzersizleri, programı içi bacağınızı yok edecektir. Bu nedenle sizlere özel bacak inceltme egzersizleri resimli, anlatımları takip ederek kısa sürede fit görünüme kavuşabilirsiniz.

Sadece üst bacak için değil alt bacak inceltme egzersizleri, için de çok verimli olan programlar yoğun çalışma temposu içinde olmanıza neden olur. Sizi yormayacak alt ve üst bacak inceltme egzersizleri için etkili olan yazı dizimizden umarız memnun kalırsınız.

İç Bacak İnceltme Egzersizleri

İç bacak egzersizleri için faydalı olan hareketleridir yürüyüş bandını düzenli kullanmak iç bacakları yok eder. Çömelerek ve yere yatarak yapılan tüm hareketler kısa sürede iç bacağı yok eder.

20 saniye hareketi: her 20 saniyede bir yere çömülüp eğilerek yapılması gereken harekettir. Ayakta yapılmaması gereken harekettir. Bacakları mümkün mertebe 20 saniyede bir yere açıp kapatarak yapılır

Jeycu hareketi: jimnastik gösteri programlarında ellerden destek alarak bacak kaslarını çalıştırmaya yarayan harekettir. Spor panolarında da gösterilen harekettir. Birçok futbol antrenmanında futbolcuların uyguladıkları bacaklardaki fazlalığı inceltme egzersizleri için faydalı olan harekettir.

Bacak İnceltme Egzersizleri

Balerin Hareketi: Bale yapar gibi bacağı bel hizasında olabildiğince açınız. İlk sağ bacak sonrasında sal bacağı ergin tuttunuz. Bale yapar gibi bacakları kasmak çok önemli harekettir. Bel fıtığı olan hasta içinde çok iyi gelir. Aynı zamanda bacak inceltme egzersizleri için oldukça idealdir.

30 Saniye Hareketi: tüm vücudunuz ters çevirmeye çalışarak her 30 saniyede bir kalmaya çalışınız. 30 saniye boyunca yapılması gerekli olan hareket rahat kıyafetler giyilerek yapılmalıdır. Kolları öne doğru kasarak yapılır.

Üst Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacakları inceltmek için genelde aletli pilates tercih ediyoruz. Spor aletlerinde dayanarak güç alıp fiziğinizi düzeltmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki uygulamalar iç bacak inceltme egzersizleri uygulamalarından çok farklıdır. Biraz daha yorucu gelebilir.

Genelde aletli olarak uygulanan programladır. İç bacağı yok etmek için sosyal ortamda fazla videolar veya resimli anlatımlar var.  Birçok bacak inceltme egzersizleri video ve resimli anlatımlar bu süreci uygulamanız için kolaylık sağlar.

Bacak İnceltme Egzersizleri 1

Üst bacak inceltme egzersizleri için genelde futbol antrenmanlarında yapılan hareketler tercih edilir.

Bel kasını çalıştırmak: bel kasını çalıştırarak kondisyon bisikleti kullanır gibi hareket yapmak gerekir.

Ağırlık kullanmak: Kadın ya da erkek için belirli özellikte olan Jumbo kullanmak üst bacakları yok eder. Ağırlıkları düzenli kullanmak aynı zamanda yere yatarak ayağı gergin tutmak gerekir. Sağlıklı yaşam içinde etkili olan programdır.

Top ve İp Atlamak: Elinize bir ağırlık topu alarak topu yükseltip inceltebilirsiniz ağırlığı yere doğru çömelterek kullanınız. Aynı zamanda ip atlayarak üst bacak kasını yok ederiz. Spor merkezlerinde ede aletli pilates yapabiliriz.

Kondisyon Bisikleti Kullanmak: Bacak inceltme egzersizleri için nette en fazla önerilen spor programıdır. Aynı zamanda kondisyon bisikleti bel kasını da çalıştırır. Belden destek alarak bacakların sıkı olmasını sağlar.

Bacak İnceltme Egzersizleri 2

Junc ve Jump Egzersizleri: Junc ve Jump Hareketi Step hareketi olarak bilinen karın kası egzersizi ile iç bacakları yok edebiliriz. Bu hareket ile ideal bacaklara ulaşmanız zor olmayacaktır. Bu hareketin düz, ters ritimlerle yapılması gerekir. Sağ ve sol bacak olarak farklı uygulama şekilleri ile yapılır. Hareket temelinde bacak iç kaslarını çalıştırmak bulunmaktadır. Junc ve Jump hareketi alt bacak inceltme egzersizleri için oldukça idealdir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bacak-inceltme-egzersizleri/