Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri

Saçlarımız, kozmetik olarak üzerinde en çok vakit harcadığımız vücut parçalarımızdan bir tanesidir. Ve özellikle kadınların renkler konusunda büyük hassasiyetleri vardır. Pek çoğumuz pek çok saç rengi dener, bir türlü istediğimiz sonuçları elde edemezken, bir kısmımızın ise net bir şekilde benimsediği değişmez saç renkleri vardır. Modern kadın, ergenlik çağlarından itibaren bu sürecin içerisine kaçınılmaz olarak girer. Pekiyi hangi saç, hangi cilt tipine yakışır? Mesela bal köpüğü saç rengi esmere yakışır mı? Gelin bu sorularımıza birlikte cevaplar arayalım.

Sorumuza görseller üzerinde ilerleyerek cevap bulmakta fayda var. Bu şekilde irdelemek somut bir kapsamda olacaktır.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 1

Bal köpüğü sarı ile kahverengi arasında, kızıl olmayan bir renktir. Çok kullanışlı bir renk olmasına karşın, pek çok markada bu renk uygulama sonrasında tam olarak beklenen sonuç ortaya çıkmaz.  Zira, alttaki saç rengi açıksa daha sarı, koyuysa daha kahve bir sonuç elde ediyor olmak, pek çok kullanıcının şikayetidir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 2

Bal köpüğü rengi, genellikle uzun saçlarda daha iyi öne çıkan bir renktir. Diplere doğru koyu, uçlarda sararma eğiliminde olduğundan hoş bir geçiş izlenimi bırakır. Kontrast bir renk olmamasından ötürü de, pek çok cilt tipi ile uyumludur. Türk kadının, ortalama buğday teni de bal köpüğü rengi için son derece uygundur. Tabii zevkler konusu tartışmaya açılamayacağından, beğeniler hakkında kesin yargılarda bulunmak doğru değildir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 8

Orijinal renginiz ne olursa olsun, bal köpüğü saç rengi modelleri içerisinde sizin için uygun bir seçenek muhakkak bulunacaktır. Her markada kodları değişmekle birlikte ürünün isimi tüm markalarda bu şekilde olmaktadır. Bakır ve kestane tonlarının bazıları da bu renge benzer. Ancak dediğimiz gibi, bal köpüğü kızıldan ziyade, toprak tonların açığı gibidir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 3

İster Sarışın ister esmer olun, bu rengi kullanabilmeniz mümkündür. Tabii, esmerlerin bu saçın orijinal renkleri olduğunu iddia etmesi çok doğru değildir, zira rengin orjinali çoğunlukla orta Avrupa ülkelerinde yaşayanlarda görülür.  Akdeniz kadınının daha koyu bir saç rengi olması genetik özelliklerinin gereğidir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri  4

Bal köpüğü saç rengi modellerinin bazıları, sarıya daha yakındır. Bu altta kullanılan açıcı ve saçın orjinal rengi ile de ilişkili bir durumdur. Ulaşmaya çalıştığınız rengi ayarlamak için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 5

Bir rengin saçta en iyi biçimde yerleşmesi için, saçın renksiz olması istenir. Ancak açıcılar saçlara ciddi zararlar verebileceğinden kullanılan oksidasyon ürünlerinin nitelikleri biraz zayıf tutulur. Bu noktada, eğer konuya hakimseniz açıcının miktarını artırarak boyanın kendi özelliklerinin saça daha iyi oturmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu konuya çok dikkat etmelisiniz. Zira aşırı kullanımında saçlarınız yanabilir. Birkaç boyamadan sonra, katalog rengin saçlarınıza yerleştiğini görebileceksiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 6

Bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 9

Bal köpüğü rengi kimlere yakışır, örneğin bal köpüğü saç rengi esmere yakışır mı, dediğimizde, yukarıda da söylediğimiz gibi, pek çok cilt tipine yakıştığı söylenebilmektedir. Ancak çok koyu tenliler için çok doğru olmayacağını söylemekte yanlış olmayacaktır. Zira kontrast olarak kullanılamayacağı için tartışmaya açık bir sonuç ortaya çıkabilecektir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri 7

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bal-kopugu-sac-rengi-modelleri/