Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi
Her dönemde trendlerden hiç düşmeyen bir saç rengi varsa o da bal köpüğü rengidir. Hemen hemen her kadın denemese bile aklında mutlaka geçirmiştir bu göz alıcı rengi kullanmayı. Genel anlamda açık renge sahip saçları olan kadınlara daha çok yakıştığı için açık renkli saça sahip kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları

Saçlarınızda bal köpüğü rengini elde etmek için bazı detaylar önemlidir. Bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir? Öncelikle su anki saç renginizin ne olduğu ve hangi renk tonundan bal köpüğü rengine geçmek istediğiniz önemlidir. Bunun dışında ten renginiz de saç renginiz kadar önemlidir. Bal köpüğü renginin en çok yakıştığı cilt tonları bronz,esmer ve buğday tenlerdir. Balköpüğü beyaz cilt tonlu bayanları az da olsa soluk gösterebilir.

Bal Köpüğü Saç Rengi 1

Bal Köpüğü Saç Renkleri ve Modelleri

Bal köpüğü saç renkleri elde etmek biraz maharet isteyen bir iştir. Belli renkleri, belli markaları karıştırmak ve bal köpüğü rengi tutturabilmek gerekir.  Örneğin sarı tonlarına yakın ya da açık kumral tonlarında bir saç rengine sahipseniz, bal köpüğü bir renk elde etmek için Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının yarısı,  koleston 9.3 altın sarısı tüp boyasının yarısını ve içine  1 şişe %9 oksidan’ı karıştırmanız gerekir. Elde ettiğiniz bu yeni boyayı birbiriyle iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın ucundan başlayarak dibe doğru uygulamalısınız. Bunun nedeni ise saç diplerinin daha çabuk ve kolay açılmasıdır. Saç dipleri sona bırakılarak etkinin daha uzun kalması amaçlanır.

Bir başka bal köpüğü rengi için; eğer saçlarınız platin sarısı ise, Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının % 70′ ni ve  koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının %40’ını karıştırmalısınız. Elde edilen karışım yine aynı şekilde uçlardan diplere doğru uygulanarak saçlara sürülmelidir.

Kumral saçlılar, bal köpüğü renkleri elde etmek için Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası, Palette 8.65 Kahve Köpüğü %30 ve yine %9 oksidasyonu karıştırmak suretiyle bir boya elde edebilirler. Dipler sonraya bırakılarak saçlara uygulanmalıdır. Uçları boyadıktan sonra 5-6 dakika bekleyin.Daha sonra tüm kalan boyayı aşağıdan yukarıya doğru tüm saçınıza yedirin.Yaklaşık 35-40 dakika bekledikten sonra bal köpüğü saç renginiz hazır.

Saçları özellikle siyah, kızıl ve koyu kahve gibi koyu renge sahip olanların bal köpüğü saç rengi elde etmesi pek kolay değildir. Bu nedenle bu tip saç rengine sahip olanların evde kendi imkanlarıyla bal köpüğü bir renk elde etmemesi gerekir. Sonuçları istediğiniz gibi olmayacaktır. Bu nedenle profesyonel bir yardım almakta yarar vardır. Mutlaka bir kuaföre saçların boyanması gerekir. İlk uygulamada sonuç alamasanız da saçlarınızı ton ton açtırarak siyah saç renginizi ve koyu saç renginizi bal köpüğü saç rengine dönüştürebilirsiniz.

bal-köpüğü-saç-rengi2

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bal-kopugu-sac-rengi/