Bal Limon Maskesi

Bal ve limon ile yüz maskesi, cilt bakımı ve sağlığı için önemli maskeler arasındadır. Cilt bakımı ve yüzdeki cilt sorunlarının giderilmesi için doğal yöntemler uygulamak isteyenlerin en sık kullandığı bu yüz maskesi, kısa sürede pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmayı sağlar. Bu yazımızda sizlerle bal-limon yüz maskesi tarifi ve faydalarını paylaşacağız.

Bal Limon Maskesi 1

Limon ve bal maskesi, cilt için faydalı pek çok kozmetik üründen daha fazla etkiye sahiptir. Kısa sürede hazırlanıp cilde uygulanan bu maske, az malzeme ile hazırlandığı için her zaman hazırlanabilir. Her cilt yapısına uygun olan bu doğal maskenin uygulanmasında cildin hassasiyetine dikkat etmek önemlidir.

Cilt hassasiyeti bal limon maskesi kaç günde bir yapılmalı sorusunun cevabını verirken de önemlidir. Normal ciltler için bu doğal maske iki güne bir uygulanabilir. Ancak çok hassas ciltler için haftada bir kere uygulanması daha uygundur.

Limon ve bal maskesi, cilt yüzeyinde oluşan çok sayıda sorunun çözümü için kullanılabilir. Balın cilt onarıcı etkisi ile limonun cilt rengi dengeleyici özelliğinin birleşimi ile mucizeler yaratabileceğiniz doğal cilt maskesini, cilt sorunlarınızın çözümünden sonra da önlem için kullanabilirsiniz.

Bal Limon Maskesi Tarifi

Bal limon maskesi tarifi için malzemeler;

 • Bir buçuk yemek kaşığı doğal bal
 • Bir yemek kaşığı kadar limon suyu
 • Yarım yemek kaşığı yumuşak tereyağı
 • Yarım yemek kaşığı toz şeker

Bal Limon Maskesi 2

Maske için gereken malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Kıvamı cıvık olursa, yüze sürülecek kıvama gelene kadar bal eklemesi yapabilirsiniz. Macun kıvamında bir karışım elde ettikten sonra bu karışımı yüzünüzde göz ve dudak çevresi hariç tüm bölgelere tamamen kaplayacak şekilde sürün. 20 dakika kadar maskenin etki etmesi için bekletin ve süre sonunda ılık su ile yıkayın. Cildinizde bir kuruluk söz konusu olursa cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile kuruluğu giderebilirsiniz.

Bal ve limon ile hazırlanan değişik maske tarifleri de yer almaktadır. Bir başka tarif olarak sadece bal, limon suyu ve bir adet aspirin ile hazırlanan doğal cilt maskesini verebiliriz. Bu maskeyi hazırlarken belli bir miktar balı macun kıvamı alana kadar aspirin ve limon suyu ile karıştırın.

Temiz ve kuru cilde hazırladığınız karışımı uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda bol ılık su ile cildinizi durulayıp kurulayabilirsiniz. Bal limon maskesi nasıl hazırlanır konusunda verdiğimiz iki tarifle de aynı etkileri sağlayabilirsiniz.

Bal Limon Maskesi 3

Bal Limon Maskesi Faydaları

 • Bal ve limon maskesi hazırlanışı hakkında kısa bilgilerin ardından şimdi de uygulamak isteyenler için bal ve limon maskesinin faydalarını maddeler halinde paylaşmak istiyoruz.
 • Bu doğal maske, cildin normalden daha parlak olmasını ve öyle görünmesini sağlar. Acil durumlarda cildinize uygulayıp etkisini hemen görebilirsiniz.
 • Siyah nokta ve aknelerin tedavisinde de bu özel karışımdan yararlanılabilir. Cildinizde bu tür sorunlarınız var ancak pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, acil olarak yine bu maskeyi uygulayabilirsiniz.
 • Bal-limon maskesi, cilt için doğal bir nemlendirici karışım olma özelliğindedir. Doğal olmayan kozmetik ürünlerden daha yüksek nemlendirici özelliğine sahip olan bu doğal maskeyi düzenli olarak uygulayabilirsiniz.
 • Ciltte kapalı olarak bulunan gözeneklerin açılmasında ve hava almasında etkilidir. Cilt gözeneklerinin açılması, sivilce ve siyah nokta oluşumunu büyük ölçüde engelleyeceği için daha pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlayacaktır.
 • Cilt üzerinde farklı nedenler ile ölü deriler bulunur. Bu ölü deriler ciltte farklı renklere neden olabilir. Bu farklı renklerin ortadan kaldırılması için en doğal yöntem limon bal maskesidir.
 • Bal limon maskesi ve bal limon maskesi nasıl yapılır, sorusu ile ilgili detaylara yer verdiğimiz bu yazımızdaki bilgiler öneri niteliğindedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bal-limon-maskesi/