Basur Sorununa Bitkisel Çözüm

Kabızlık ve hazımsızlık çeken insanların hemen hemen çoğunda görülen rahatsızlıklardan biri basurdur. Basur kalın bağırsakta bulunan toplar kılcal damarları, kabızlık gibi bazı nedenlerle silindir veya düğüm biçiminde uzanmış şekilde ortaya çıkar.

Basur Sorununa Bitkisel Çözüm 1

Basur olmamak için dikkat edilmesi gereken hususlar ise mideyi belirtilen miktarda doldurmaktır. Yani midenin 1/3’ünü yemekle, 1/3’ünü suyla, 1/3’ünü de boş bırakmak gerekir. Basura yakalanmamak için kabak, incir, zeytinyağı, armut, kayısı, elma, şeftali ve kabak tatlısı bol bol ve devamlı tüketilmelidir. Bitkilerle çok çabuk ve sağlıklı bir şekilde basurdan kurtulma yolları vardır. Bunlar:

  • Sinir otu kaynatılıp balla tatlandırılır ve günde üç kere su bardağı ile yemeklerden önce içilir.
  • At kestanesi de basura iyi gelen bitkilerden biridir. At kestanesi doğranıp kaynatılır, balla tatlandırılak yine yemeklerden önce bir su bardağı içilir.
  • Kanlı basura ise; meşe palamutu, meşe yaprağı, sinameki karışımı kaynatılarak, balla tatlandırılıp yemeklerden önce bir su bardağı içilir.
  • Üzerlik tohumu kavurulup öğütülür. Yemeklerden önce birer tatlı kaşığı yutulmalıdır ve midesi rahatsız olanlarında kullanmaması tavsiye edilir.
  • Kına ve zeytinyağı ile merhem kıvamı oluşturularak günde iki kere basura sürülmelidir. Basurunuz ilerlemeden tedbir alınız. Ameliyat ettirseniz de tekrar çıkabilir. Ne kadar erken teşhis o kadar erken çözümdür. Bunu sakın unutmayın. Bitkisel çözümler basur sorununa iyi gelse de siz yine doktora gözükmeyi unutmayın.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/basur-sorununa-bitkisel-cozum/