BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

BB krem son birkaç yıldır kadınların gözbebeği olmuş durumda. Hatta birçok kişi şimdiye kadar neredeydi bu krem diyor. Çünkü kullanımı son derece pratik ve işlevli bir ürün. En temel haliyle renkli nemlendirici olarak tanımyabileceğimiz BB kremler artık tüm kozmetik markaların listesinde yer alıyor. Ciltteki kusurları örterken fondöten gibi ağırlık yapmaması ve kalıp şeklinde görünmemesi tercih edilmesindeki ilk etken olarak gösteriliyor.

Kısa zamanda neredeyse tüm bayanlar tarafından kullanılmaya başlanan ve benimsenen BB Krem, güzellik kremi olarak cildin nemlenmesinde ve kusurların kapatılmasında oldukça etkili bir kremdir. BB Krem çok uzun yıllar önce keşfedilmiş olmasına karşın son birkaç yıldır oldukça popüler ve fazlasıyla tercih edilmektedir. Gösterilen ilgi karşısında kayıtsız kalmayan birçok kozmetik markası kendi markasına ait BB kremini piyasaya çıkartıp satışa sunmuştur.

İçerikleri genel olarak aynı olan kremlerden ortak faydalar elde etmek mümkündür. Cilt bakımına olumlu etkilerinin yanı sıra kullanımının son derece kolay ve pratik olması, cilt bakımına özen gösterenler tarafından sıkça tercih edilmesine neden olmaktadır.

İyi bir kapatıcı özelliğinde olması ise BB kremlerin çoğunlukla etkili bir fondöten olarak kullanılmasına neden olmuştur. Diğer kapatıcı ürünler kadar cilde ağırlık yapmayan ve basit bir nemlendirici kullanımı kadar kolay olan BB krem, farklı renk tonları ile de her bayanın aradığı rengi bulmasına yardımcı olmaktadır.

BB Krem Nedir?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 1Blemish balm olan açılımı ile daha önce hiç kullanmamış kişiler tarafından merak edilen BB krem, ciltte bulunan leke ve diğer kusurların kapatılmasında etkili bir kremdir. Etkisi yüksek bir kapatıcı olmasının yanında cildi nemlendirmesi ve dış etkenlerden de koruyucu özellikte olması tek bir kremle çok amaçlı bir ürüne sahip olmayı mümkün kılmaktadır. Üstelik doğal bir görünüm elde etmeyi sağlaması da BB kremlerin bu denli ilgi görmelerindeki başlıca sebeplerinden biridir. BB krem için kısaca renkli nemlendiriciler diyebiliriz.

BB Krem Nasıl Kullanılır (Uygulanır)?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 2BB krem de her kozmetik ürününde olduğu gibi mutlaka temiz bir cilt üzerinde kullanılmalıdır. Ciltteki kusurları kapatıcı nitelikte bir ürün olmasına karşın diğer zahmetli ürünler kadar kullanımı zor olmayan ve sadece yüzü nemlendirmek kadar kolay bir uygulama aşamasına sahiptir. BB kremi sürmek için herhangi bir yardımcı ürüne gerek yoktur.

İlgili İçerik: Makyaj Nedir?

Sadece elleri kullanarak kremi eşit olarak tüm yüze uygulamak pürüzsüz ve doğal görünen bir cilde sahip olmayı sağlayacaktır. Normal bir cilt kuruluğuna sahip olanlar sadece BB kremi direkt olarak uygulayabilirken, cildi aşırı kuru olanların BB krem öncesinde cilt tiplerine uygun nemlendirici kullanmaları önerilmektedir.

BB Krem Ne İşe Yarar?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 3Cilt bakımı ve güzelliği konusunda birden çok amaca hizmet etme görevinde olan BB krem, kapatıcı ve nemlendirici gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır. Her kullanımda cildi yenileyen ve tazelik veren formülü sayesinde pek çok bayanın vazgeçilmez kremlerinden biri olmuştur. İçeriğinin pek çok vitamin ve mineral bakımından zengin olması ise cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken, cildin esnek bir yapıda kalmasını sağlayarak kırışıklıklara karşı da etkili bir koruyucu özelliğindedir. Makyaj yapmayıp sadece cildindeki leke ve izleri kapatmak isteyenler için iyi bir kapatıcı ve nemlendirici özelliğinde olabilirken, makyaj yapanlar için de iyi bir makyaj öncesi kremi olarak nitelendirilebilir.

BB Krem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? 4Kullanımı son derece kolay bir krem olsa da BB krem ile mükemmel bir sonuç elde etmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Cildi doğal olarak nemlendiren yapısı ile nemlendiriciye gerek bırakmayan BB kremi direkt olarak temiz cilde uygulamak mümkündür. İnce bir tabaka şeklinde bile sürüldüğünde kusurları kapatma konusunda başarılı oluğu için fazla fazla sürerek cildi ağırlaştırmaya gerek yoktur. Birkaç dakika içinde kuruyacak olan BB krem üzerine isteğe göre bir kat pudra uygulanabilir. Farklı markaların farklı renk tonlarında olan BB kremleri arasından kişinin kendi cilt yapısına ve tonuna uygun seçim yapması, kremi uygulama sonrasındaki alınacak sonucun başarılı olmasını sağlayacaktır.

Kaynak: http://bilgihanem.com/bb-krem-nedir-nasil-kullanilir/