Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi modelleri, aileye yeni bir bireyin katılacağı anlaşıldığında hemen hazırlıklar başlar. Günümüzde bebek konfeksiyonu her ne kadar hayli gelişmiş bir seviyede olsa da, elde örülen ve hazırlanan kıyafet ve bebek eşyaları çok daha kıymetlidir. Zira ne de olsa elde işlenmiş, örülmüş, yahut dikilmişlerdir ve hazırlayan kişi bunu zevkle yapmış ve işin içine sevgisini katmıştır.

Bebek Battaniyesi Modelleri

İşte bebek battaniyeleri de bunlardan birisidir. Bebek battaniye modelleri hayli çeşitlidir. Bu işte hayal gücü ön plandadır. Envai renkte iplerle örülen, desen desen, renk renk battaniyeler son derece göz alıcı ve güzeldir. Üstelik bu battaniyeler birkaç nesli kucaklar, anneden bebeğine ve torununa bile geçebilir. Bebekken üzerine örtülen battaniyesini hala saklayanlar vardır muhakkak aramızda.

Bebek battaniyesi örneklerinden esinlenerek siz de kendi bebeğiniz için nefis battaniyeler örebilirsiniz. Bu konuda size anlatımlı bebek battaniyesi yapılışı videoları yol gösterebilir. Üzerinde kuzu, ayıcık, tavşan yahut çizgi film kahramanlarının motiflerinin olduğu, değişik örgü teknikleri kullanılarak hazırlanmış harika battaniyeler hazırlayabilirsiniz.

İster şişlerle örün ister tığla, hepsi de son derece cici ve şirin gözükecektir. Gündüz kuşaklarında yer alan programların bazılarında bebek battaniyesi yapılışı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bunun dışında örgü örneklerinin anlatıldığı örgü kitaplarından faydalanabilir, yahut internet ortamında yer alan anlatımlı videolardan da bebek battaniyesi örnekleri çıkarabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Modelleri 2

Beşik içine tulum formunda battaniyeler, kurdeleli, hayvanlı, çiçekli, fiyonklu battaniyeler, rengarenk parçaların birleştirilmesiyle oluşturulan battaniyeler, daha çok pembe, mavi, yeşil ve sarı renklerle hazırlanıyor. Ama tabii bunların dışındaki renkler de sevilerek kullanılıyor. Bebek battaniyeleri hem bebekleri soğuktan koruyor, hem  minik yataklarının üzerini kapatarak dekoratif bir görüntü sunuyor, hem de dışarıya çıkarıldıklarında onların şirinliklerine şirinlik katıyor.

Bebek Battaniyesi Modelleri 3

Akıllı ip denilen kendinden desen çıkaran ipler, alacalı ipler, kendinden aparatlı, pullu, incili boncuklu ipler, yumuşacık dokunuş sağlayan ipler ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz dükkan ve mağazalardan tedarik edebileceğiniz iplerle yavrunuza ve eşe dosta göz alıcı battaniyeler örebilirsiniz. Bebek battaniye modellerini anlatan videoları izleyerek işe başlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi yapılışı bu video anlatımlarla oldukça kolay.

Bebek Battaniyesi Modelleri 4

Rengarenk iplerle sıcacık ve sevimli bir battaniye örmeye ne dersiniz?

Bebek Battaniyesi Modelleri 5

Bebek Battaniyesi Modelleri 6

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bebek-battaniyesi-modelleri/