Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebekler ne zaman emekler,  emeklemek her bebekte farklıdır ve farklı süreçlerde gelişir. 6. ayında emeklemeye başlayan bebekler olduğu gibi, hiç emeklemeyen bebekler de vardır. Bebekler en erken ne zaman emekler sorusu ile bebekler en geç ne zaman emekler soruları da, annelerin soru bankasında ilk sıralarda olan sorulardandır.

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bu bebekler emeklemeden doğrudan yürümeye başlar. Her iki durum da normaldir. Ama bebekler çoğunlukla 8. ve 9. aylarında emeklemeye başlarlar. Emekleyen bebek bu işleme ilk zamanlarda sürünerek başlar. Karnını yerden çok kaldırmadan sürünen bebek bir süre bu şekilde istediği yere ulaşır.

Daha sonraki süreçte karınlarını ve bacaklarını yerle temas ettirmekten vazgeçerek bir işleri evreye geçerler ve dört ayak üzerinde emeklemeye başlarlar.

Kimi bebekler de dört ayak üzerinde değil de popoları üzerinde emeklerler. Sırt üstü yatarken yüz üstü dönebilir ve gitmek istedikleri yere emekleyerek gidebilirler. Bazı bebeklerse hiç emeklemez. Eğer diğer fiziksel ve zihinsel gelişimleri normal seyrinde ilerliyorsa bebeklerin emeklememelerini sorun etmeye ve endişelenmeye gerek yoktur.

Bebekler Ne Zaman Emekler? 1

Görüldüğü üzere bebekler kaç aylıkken emekler sorusu için çok net bir yanıt yoktur. Ama çoğunluğa bakarak bebekler 6 aylık olduklarında emeklemeye başlarlar denilebilir. Bebekler emeklemeye başlamadan önce oturmayı öğrenirler. Oturmayı öğrenen bebek için bir ileri aşama emekleme aşamasıdır.

Her bebeğin gelişim süreci farklıdır. Kimi bebek daha hızlı gelişirken kimi bebekse daha yavaş gelişir. Ama bebeğin gelişimi oldukça yavaşsa mutlaka onu bir hekime göstermeniz gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bebekler-ne-zaman-emekler/