Bel Gamzesi Nedir, Bel Gamzesi Nasıl Oluşur, Bel Gamzesi Belirgin Hale Getirilebilir Mi?

Bel gamzesi, gamze denilen oluşumların, aslında o bölgedeki kas yahut bağ doku yetersizliğinden kaynaklandığını bilmek oldukça ilginç. Aslında anatomik bir eksiklik olan gamze, şiirlere, şarkılara konu olacak kadar estetik görülen ve kabul edilen bir durum.

Gamze denildiğinde genellikle yüzde yanak bölgesi akla gelse de, kuyruk sokumunun hemen üst tarafında da simetrik konumda iki adet  gamze bulunmaktadır. Venüs gamzesi olarak da adlandırılan bu bel gamzelerinin kişiye fazladan bir çekicilik kattığı düşünülmektedir.

Bel Gamzesi Nedir, Bel Gamzesi Nasıl Oluşur, Bel Gamzesi Belirgin Hale Getirilebilir Mi?

Bel Gamzesi Nedir, Bel Gamzesi Nasıl Oluşur?

Diğer adı Venüs gamzesi olan bel gamzesi her vücutta bulunmaz. Zira bu tamamen genetik ve yapısal bir durumdur. Venüs çukurları adıyla da bilinen bel gamzeleri, sakroiliak eklemin bulunduğu konum dolayısıyla sakrum çukurları olarak da bilinir. Bu iki çukur, omurganın her iki yanında bulunur ve pelvisteki  iliyak kemiğini omurga sakrumuna bağlar.

Bel gamzesi herhangi bir sağlık problemi oluşturmaz yahut bir sağlık problemine işaret etmez. Sadece, bel gamzesi derin olan kişilerin, o bölgelerinin yorulmaya daha yatkın olduğu söylenebilir. Bel gamzelerinin oluştuğu yerlerde kas bulunmaz, bu da bel gamzesi herkeste olur mu sorusunun teknik olarak cevabını verir. Bel gamzesini oluşturan çukurların olduğu yerde kas olmadığından egzersizle bel gamzesi oluşturmak mümkün değildir.

Bu da bel gamzesi nasıl belirginleştirilir sorusuna net bir yanıt olacaktır. Ama bel bölgesinde hafif de olsa bir çukurluk olan kadınlar, omurga çalıştıran egzersizlerle bel gamzelerini daha da belirgin bir hale getirebilirler. Eğer bel gamzeleriniz belirginse ama kilo fazlalığından dolayı görünmüyorlarsa, bel bölgesinden kilo verdiğinizde bu gamzeler daha da belirgin hale gelebilir. Kadınlarda Venüs gamzesi olarak isimlendirilen bel gamzeleri, erkeklerde Apollon delikleri olarak adlandırılır.

Bel Gamzesi Nedir, Bel Gamzesi Nasıl Oluşur, Bel Gamzesi Belirgin Hale Getirilebilir Mi? 2

Bel gamzeleri genetik olarak ortaya çıkan ve var olan oluşumlardır. Bel gamzesi nasıl belirginleştirilir sorusunun yanıtı egzersiz olamaz belki ama, minik bir operasyonla Venüs gamzelerinin belirginleşmesi sağlanabilir. Venüs gamzeleri kalçaların üst bölümü ile bel bölgesinin birleştiği kısımda bulunur. Bu bölgede önce işaretleme yapılır ve 2 mm’lik kesik açılarak içindeki yağ alınır. Yağın çıkarılmasından doğan boşluk Venüs gamzesi olarak belirginleşebilir.

Venüs gamzesi ameliyatı için genel anesteziye gerek yoktur, lokal anestezi altında da bu işlem yapılabilir. Bu mini operasyon yaklaşık 15-20 dakika sürer. Hasta, operasyonun ardından evine yahut işine dönebilir, gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Venüs gamzesi belirginleştirme işlemi sağlık problemi olmayan hemen herkese yapılabilmektedir. Daha çok 18-30 yaş arası kadınlar tarafından tercih edildiği söylenebilir.

Venüs çukurlarına, yani bel gamzelerine sahip olmak kimilerince özel bir durum olarak kabul edilir. Hatta bazılarına göre bel gamzelerine sahip olmak kişiye şans getirir. Bu durum hemen bel gamzesi kimlerde olur sorusunu da getirir akla.

Bel Gamzesi Nedir, Bel Gamzesi Nasıl Oluşur, Bel Gamzesi Belirgin Hale Getirilebilir Mi? 3

Bel gamzesine sahip olan kişilerin o bölgeden tahrik oldukları söylenir. Ayrıca bel gamzesi olan kadınların daha çabuk orgazma ulaştıkları yönünde bir iddia da vardır. Bazı mitologlar bu gamzelerin, sevişirken birbirlerine tutundukları başparmak kulplarını simgeler.

Bel gamzelerine, dikkat çekmek için piercing takmak da oldukça yaygındır. Bel gamzesi erkekte de kadında da olsa da kadınlarda Venüs’ün etkisiyle çok daha çekici durduğu bir gerçektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bel-gamzesi-nedir-bel-gamzesi-nasil-olusur-bel-gamzesi-belirgin-hale-getirilebilir-mi/