Bel İnceltme Egzersizleri

Bel inceltme egzersizleri, kadınlarda zarafetin, dişiliğin ve kadınsı hatların en temel unsurlarından olan bel bölgesi, ince olduğunda, kalça yuvarlaklığıyla oluşturduğu kontras sayesinde kadın fiziğini son derece çekici kılar. Beliniz ince değilse, fiziken ince olsanız dahi yeterince ince görünmezsiniz.

Bir şeyler eksik kalır. Ama bir kaç kilo fazlanız olsa dahi, bel bölgeniz oldukça inceyse bu sizi son derece kadınsı ve hoş gösterecektir. Peki ne yapmak lazım? Beli inceltme için nereden başlamak, hangi adımı atmak lazım? Diyetse diyet, egzersizse egzersiz hepsini yapmaya hazırım diyorsanız buyurun başlayalım.

Bel bölgesi inceltme egzersizleri oldukça fazla ve çeşitlidir. Resimli bel inceltme egzersizlerinden de destek alarak sonuca ulaşabilirsiniz.

En yaygın hareketlerden birisi de crunch hareketidir. Yere sırtüstü uzanın, dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızı yere koyun. Ellerinizi ensenizde birleştirin, kürek kemiklerinizin altına dek yerden kalkın, 5 saniye bekleyin ve yeniden yatın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın. Crunch hareketi bel, karın ve göğüs kaslarını çalıştırır.

Emekleme hareketi de bel bölgesi inceltme hareketleri içinde yer alır. Yüzüstü  yatın ve ellerinizi arkada birleştirin. Göğsünüzün alt hizasına kadar yerden kalkın ve 5 saniye bekleyip, yeniden yavaşça yatın. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

Bel İnceltme Egzersizleri 1

Ayaklar havaya hareketinde yüzüstü yatın ve karnınızın altına bir yastık koyun. Bu pozisyondayken dizinizi bükmeden bacağınızı yaklaşık bir karış kadar yukarı kaldırın. 5 saniye bekleyin ve bacağınızı yeniden yere bırakın. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

Yan açma hareketi de bel inceltmeye yönelik bir harekettir. Yan yatın ve üstte kalan bacağınızı bükmeden yukarı kaldırın. 5 saniye bekleyin ve yavaşça indirin. Bu hareket doğrudan bel kaslarını etkilediğinden belin incelmesinde oldukça etkilidir. Bu egzersizi de 10 kez tekrarlayın.

Yere sırtüstü uzanın. Karnınıza bir yastık koyun ve bu durumdayken kalçalarınızı sıkın. 5 saniye bekleyin ve bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

Bel İnceltme Egzersizleri 2

Sırtüstü yatın, ellerinizi dizlerinizin altından geçirin ve dizlerinizi karın kısmınıza çekin. Bel kısmınızı gerdirerek 30 saniye bu şekilde kalın ve sonra gevşeyin.

Bel inceltme egzersizleri resimli anlatımlar ve bel inceltme egzersizleri video görüntüleri sayısız egzersiz yapabilir ve incecik bir bele sahip olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bel-inceltme-egzersizleri/