Bel İnceltme

Bel inceltme, kadınlarda vücudun tam merkezinde yer alan ve ne kadar ince olursa fiziği o denli güzel ve çekici gösteren bel, aslında incelmesi en kolay bölgelerden birisidir. Basenler, bacaklar ve kalça bölgesi gibi direnç göstermez ve doğru bir diyet programı ile kısa sürede istenilen ölçüye gelir.

Ama bu diyet programı bir de özellikle bu bölgeye yönelik egzersiz hareketleriyle desteklenirse bel bölgesi inceltme harekatı ivedilikle sonuca ulaşır. Peki bel inceltme hareketleri nelerdir, bel inceltme hareketleri ne zaman sonuç verir, bel inceltme egzersizleri ile sadece beliniz incelmekle kalmaz aynı zamanda omurganız da esneyerek boyunuz daha uzun görünür.

Beli kalınlaştıran etmenlerin başında fazla miktarda basit karbonhidrat tüketimi gelir. Gece geç vakitlerde yenilen yüksek kalorili yiyecekler ve bol abur cubur tüketimi de bal çevresinin hızlı şekilde kalınlaşmasına neden olur.

Diyetle incelen beli, egzersizle sıkılaştırarak daha sıkı ve derli toplu bir bele kavuşmak hayal değil.

Bel inceltme hareketlerinin etkili olabilmesi için haftada 3-4 kez yapılması gerekiyor. Egzersiz yaparken de sırt, bacak ve karın kaslarınızı sıkın.

Bel bölgesi inceltme hareketi 1:

Sırt üstü yatın, Sağ bacağınızı kırıp karnınıza doğru çekin ve daha sonra bacağınızı ayak ucunuz yukarıya bakacak şekilde yukarı doğru uzatın ve havada daireler çizin. 10’a kadar sayın ve aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayın.

Bel İnceltme

Bel inceltme hareketi 2:

Plank hareketi ile de bel inceltme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Plank aynı zamanda bir pilates egzersizidir. Karın ve bel bölgesindeki kasları çalıştırır. Şınav pozisyonuna gelin ve kollarınızın alt kısmını yere dayayın. Dirsek ekleminizle üst kolunuz 90 derece oluşturacak şekilde durun.

Ayak parmak uçlarınızı yere temas ettirin ve bu şekilde 10 saniye kalın. Bu arada karın ve kalça kaslarınızı sıkın. Hareketi birkaç kez tekrarlayın.

Bel İnceltme 2

Bel inceltme hareketi 3:

Bacaklarınızı ileri doğru uzatarak ve açarak yere oturun. Sağ elinizi sol ayak parmaklarınıza değdirecek şekilde eğilin. Yeniden düz oturun ve bu kez de sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde ve omurganızı döndürerek eğilin. Bu hareketi aralıksız 10 sefer yapın. Her set arasında 1 dakika dinlenin ve 3 set tekrar edin.

Bel inceltme hareketleri resimli örnekler de size fikir verebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bel-inceltme/