Bere Modelleri

Bereler, kış aylarının en tarz aksesuarlarından birisidir. Genellikle atkılarla kombin yapılarak kullanılırlar. Modayı takip eden her erkek ve kadın mutlaka gardırobunda bir bere ve atkı bulundurur. 2017 bere modelleri de geçen seneyi aratmayacak kadar tarz görünüyorlar. Bu sene de yine örgü modeller favori. Biz de sizlere, ister kendinize ayıracağınız, isterseniz sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, bir çok örgü modeli vereceğiz.

Kuzu Bere Yapılışı

Kuzu’yu hatırlatan modeli ile oldukça şirin ve şık, kulaklı ve de çok kullanışlı bir kulaklıklı şapka modeli. Son zamanlarda gençlerin üzerinde çokça gördüğümüz bu şapka hem küçükler hem de büyükler için.

Kuzu Bere Yapılışı

Tığ İşi Boyunluk Bere Modeli Yapılışı

Tığ ile yapılmış boyunluk ile tamamlanmış bir bere modeli. Berenizin kenarına yaptığınız, çiçek motifiyle de farklılaşan bu bayan bere modelini isterseniz boyunlukla da tamamlayabilirsiniz.

Tığ İşi Boyunluk Bere Modeli Yapılışı

Enseden Ponponlu Bere Modeli Yapılışı

Şiş ile yapabileceğiniz bu oldukça kolay model de, son zamanlarda en çok aranan bere modellerinden birisi oldu. Değişik örnekler ile yapılabilecek bu berenin ve diğer tüm modellerin hepsinin de yapılış şekli aynıdır. Bu modelin ense kısmında ki ponponlar çok şıktır. Hatta çocuk beresi olarak dahi örülebilir ve istenilen diğer şekillerde süslerle süslenebilen farklı bere modellerinden biridir.

Enseden Ponponlu Bere Modeli Yapılışı

Kastırmalı Tarz Bere Modeli ve Yapılışı

Bu değişik bere modelinin şekli görünüş olarak baklava dilimine benziyor. Şiş ile yapılan bu bereyi, eğer dilerseniz, misinalı bir şişle örerek, dikişsiz bere modeli olarak dahi kullanabilirsiniz. Modele biraz daha hava katmak için de inci veya daha parlak pul ve taşları da kullanabileceğiniz bu baklava dilim modelli bereyi çocuklar içinde yapabilir, atkısını da yaparak takım haline getirebilirsiniz.

Kastırmalı Tarz Bere Modeli ve Yapılışı

Son zamanlarda çok moda olan bu yeni modeli, önce şerit balık sırtı örneklerini örüp hazırlayıp, sonra yan kısımlarını sökerek bu iki örneği birbirleriyle birleştirerek yapıyorsunuz.

Sökme Bere Modeli Yapılışı

Bu berenin yapılışı ise biraz karmaşıktır ve bulmacaya benzer. Bu bere kullanılırken ve parçalar yapılırken ince örgü ipi kullanılıyor. Berenin yapılışındaki püf noktası, alt ve tepe kısımlarını yaparken ipi ikiye katlayarak yapmak gerekiyor.

Üç Parçadan Oluşan Saç Örgü Tipi Bere Modeli Yapılışı

Bu modelin yapılışı çok kolay olan bir bere modelidir. Hasır örgü adıyla bilinen bu değişik örneği, değişik şekli ile yapabilirsiniz.

Hasır Örgü Bere Modeli Yapılışı

Bu model çok kolay ve yapılışı çok şıktır. Değişik ve kolay bir örnek ile hazırlanmış bir bere modelidir. Tepe kısmında kullanılan ponpon süslerle değişik olarak görünecek ve gençlerin de çok severek kullanacakları bir bere modeline dönüşecektir. 4 sıra bir 5 ilmek birlikte örülüp sonraki ilmekten 5 ilmek çıkartılıyor. Ördüğünüz bu 4 sıra sonundaysa tekrar kaydırma yapılarak yapılıyor.

İşlemeli Bayan Bere Modeli Yapılışı

(ilk ilmekte yapılan işlemi aynen tekrarı yapılarak yapılıyor) (bu berenin modeliyse 77 ilmek sayarak ve 7 numara şiş kullanılarak yapılıyor.)

Şiş ile yapılan bu bere çok beğenilen bir bere modeli. Şiş ile yapılan bu el işini değişik renkler ile örgü yaparak şema hazırlayarak ponponlarla da süsleyebilirsiniz.

Ayıcıklı Bere modeli Yapılışı

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bere-modelleri/