Biotin Şampuan

Biotin şampuan, saç temizliğinde en yaygın kullanılan ürün, herkesin bildiği üzere şampuanlardır. Bazı şampuanların içine ise, saçlı derideki mevcut problemleri çözmek ve saç kalitesini artırmak için özel bileşenler ilave edilir. Bu bileşenler sayesinde aşırı yağlanma, kepeklenme, seboreik dermatit, saç tellerinde kırılma gibi sorunlara çözüm getirilir.

Biotin Şampuan 1

Saçlarda en çok kırılma, matlaşma, sönükleşme, parlaklık yitimi ve saç kalitesinin yok olması gibi problemler gözlemlenir. Böyle saç şikayetlerinde en etkili maddenin B7 vitamini, diğer adıyla Biotin olduğu söylenebilir. Yüksek kalitedeki şampuanlarda çoğunlukla Biotin kullanılır.

Biotinin etkisi en çok saçlar, tırnaklar ve ciltte görülür. Saçlarda yoğun olarak bir kötüleşme görüldüğünde Biotinli şampuanlara ek olarak ağız yoluyla alınacak ortalama 2 mg’lık Biotin yan B7 vitamini saçla ilgili problemlerin halledilmesini sağlar.

Biotin şampuan erkekler için de oldukça faydalı ve sorun çözücüdür. Sözgelimi Dermoskin Biotin şampuan erkeklerde saçlı deride ve saç tellerinde herhangi bir kalıntı bırakmadan, saçları derinlemesine temizler ve saçlara canlılık verir.

Biotinli şampuanların içinde bulunan Biotin, saç foliküllerini besler, saçlarda direnci artırır, saç dökülmelerini önler ve uzamakta zorluk çeken saçların kolayca ve hızlı uzamasını sağlar. Biotin şampuan kullananlar saçlarındaki canlanma, güçlenme, saç tellerindeki kalınlaşma gibi iyileşmelere tanık olduklarını söylerler.

Biotin Şampuan 2

Biotin şampuan erkekler için de, kadınlar için de son derece faydalıdır ve düzenli kullanımlarda erkek tipi saç dökülmesini önler ve saçları daha uzun ömürlü kılar. Biotin şampuan erkek erkeklere özel saç dökülmesi sorununa çözüm sağlar.

Biotin collagen şampuan da saçlarda dolgunlaştırıcı etki sağlayan Biotinli bir şampuandır. Saçları hem temizler, hem de içeriğindeki aktifler sayesinde saçları neme doyurur. Saçın doğal yapıını da koruyan Biotin collagen şampuan ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve bol suyla durulanır. Her tip saçta kullanım için elverişlidir.

Biotin İçeren Şampuanlar

 • Piyasadaki Biotinli şampuanlar hangileridir bir bakalım.
 • Kerastase Erkekler için Dökülme Önleyici Güçlendirici Şampuan
 • Prozinc Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
 • Biotin Şampuan Kadın
 • Organix Full Dolgunlaştırıcı Biotin & Collagen Şampuan
 • Dermoskin Medobiocomplex-k + Biotin Kadın Şampuan
 • Dermoskin Biotin Şampuan Women
 • Dermoskin Biotin Şampuan Erkek
 • Urban Care Biotin Keratin Şampuan
 • Eli̇dor Şampuan Sağlikli Uzayan Saçlar
 • Biotin Şampuan 3

  Biotin şampuan fiyat olarak gramaj ve markaya göre değişiklik gösterir. Ama Biotin şampuan fiyatları genel olarak 30 TL ila 80 TL arasında değişmektedir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/biotin-sampuan/